664 Shares 7206 views

Aktor Dzheffri Rayt: biografia, filmografia, życiu osobistym i ciekawostki

W tym artykule będziemy mówić o dobrze znany i popularny aktor o imieniu Dzheffri Rayt. Ze względu na jego kilkudziesięciu prac. Wiele jego filmów został ciepło przyjęty przez krytyków, jak i publiczności.


Dzieciństwo i młodość

Jeffrey urodził się w 1965 roku w Waszyngtonie. Kiedy był bardzo młody, jego ojciec zmarł, a więc człowiek wychowywany przez matkę, która pracowała jako prawnik. Po ukończeniu szkoły Jeffrey poszedł na studia, które ukończył w 1987 roku, a następnie otrzymał dyplom licencjata Nauk Politycznych. Jak widać, jako młody człowiek nie została skonfigurowana do pracy w filmie, ale w 1990 roku dostał swoją pierwszą rolę i zadebiutował na dużym ekranie.

Debiut w kinie

W 1990 roku pojawił się film „domniemania niewinności”, główną rolę odgrywaną przez popularnego aktora, prawdziwą gwiazdą – Harrison Ford. Dzheffri Rayt była mała rola, ale było to pierwsze doświadczenie, a przed człowiekiem miał wiele ciekawych ról.

Trzy lata później, Jeffrey ponownie pracował z Harrisonem Fordem, tym razem w serialu „Przygody Indiany Jonesa”. Ten serial opowiada o przygodach Indiany we wczesnych latach. Seria cieszy się pewną popularnością, która odbyła się kosztem pierwotnego sukcesu franczyzowej.

Aktor Dzheffri Rayt grał w tej serii, jednej z ról drugoplanowych, a może dodać kolejny projekt w jego filmografii.

Inne prace w latach 1990,

1996 był szczególny dzień dla młodego aktora. Oprócz epizodzie w „Fidelity” obraz, dostał główną rolę w filmie „Basquiat”. Oprócz początkującego Wright w rolach głównych w filmie są już popularne w owym czasie aktorów jak Geri Oldmen i Uillem zdecydowanie i innych. Brałem udział w tym obrazie popularny piosenkarz Devid Boui.

Ten obraz jest o młodych i utalentowanych artystów z 1980 roku. Nazywał się Jean-Mishel Baskiya. Ten film pokazał swój krótki, ale jasny i aktywne życie. Tło dla jego formacji, kreatywności, a następnie wyszukać dla siebie i samozniszczenia są cechy kulturowe tamtych lat.

Dzheffri Rayt nadal aktywnie usunięte iw tych latach otrzymał wiele ofert. Aktywnie działał w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych, na przykład, w „zabójstwa”.

Niezależnie od wszystkiego innego, chcę zwrócić uwagę na udział w Woody'ego Allena „Celebrity”. Film został wydany w 1998 roku i ma ciekawą i oryginalną fabułę i styl narracji, który jest typowy dla filmów Allena. Oprócz Wrighta w filmie zagrała młodą Leonardo DiCaprio, a także Kennetha Branagha, Vaynona Rayder i innych.

Dalsza kariera w filmie

W 2000 wszedł film „Shaft”, który został pozytywnie przyjęty przez krytyków i zebrał dobre kasjera. W tym dramatycznym obrazem Wright dostał niewielką rolę, ale nadal było to cenne doświadczenie.

W 2001 roku opublikował obraz „Ali”, opowiada o losach wielkiego boksera Muhammada Ali. Obraz bokser i bojownika o wolność zawarte popularny i utalentowany aktor Will Smith. On nawet otrzymał nominację do Oscara za tę rolę, ale potem statuetka poszedł do innego wnioskodawcy.

Chociaż większość pozytywnych i wyróżnień otrzymał grę uilla smita, Dzheffri Rayt stał się również częścią obsady tego obrazu.

„Anioły w Ameryce” i inne role

W 2003 roku, ekrany z mini-serii „Anioły w Ameryce”, która charakteryzuje się ciekawą koncepcją i silnej obsady. Sędzia: Al Pacino, Meril Strip były zaangażowane w główne role. Dzheffri Rayt odgrywała niewielką rolę, ale tym razem był w stanie uzyskać niektóre z tych nagród, które otrzymały serię. Było wiele nominacji. „Złoty Glob” za najlepszą drugoplanową rolę w mini-serialu w telewizji w jego Skarbonka dodany Dzheffri Rayt (Jeffrey Wright).

Filmografia tego utalentowanego aktora jest obszerna. Po serii „Anioły w Ameryce” został następnie ponownie rolach drugoplanowych i nowe propozycje. W 2004 roku była to niewielka rola w filmie „Kandydat”. W 2005 roku przyszedł ciekawy film „Broken Flowers”, w którym główną rolę grał Bill Murray. Jego bohater dowiaduje się, że burzliwe życie w swoich młodszych lat dał owoce i ma dorosłego syna. A teraz człowiek stara się znaleźć informacje o matce syna. Czyniąc to, że pomaga sąsiada, który ma obsesję na punkcie zagadek, która zapewnia, że sprawa nie powinna być pozostawiona w środku. Było to sąsiad nazwał Winston i Dzheffri Rayt odgrywa.

Również w 2005 roku opublikował thriller polityczny „Syriana”, z udziałem znanych aktorów, takich jak George Clooney i Mett Deymon. W obsadzie thrillera połączone i Jeffrey Wright, który grał rolę prawnika korporacyjnego, znajdowała się w trudnej sytuacji. Film został ciepło przyjęty przez krytyków i otrzymał wiele nagród i był nominowany do więcej.

Ally Bond lub dalej rozwijać karierę Wright

Najprawdopodobniej wielu Dzheffri Rayt na pierwszym miejscu jest pamiętany z roli sojusznika Bond – agent CIA Feliksa Leytera. Po raz pierwszy w ten sposób Wright pojawił się w filmie „Casino Royale”. Z tego filmu, to nie było łatwe: debata w sprawie nominacji Daniela Craiga i atmosferę całkowitego zaniku obrazu. Ale wszystko okazało się, jak wiemy, a film stał się najbardziej kasowym franczyzowych w całej historii aż do uwolnienia „Skayfoll” w 2012 roku,

Dzheffri Rayt dostał również rolę agenta CIA Feliksa Leytera. Jego postać została wysłana jak Bond zatrzymać Le Chiffre, który był podejrzany o organizowanie różnych ataków terrorystycznych i oskarżony o poważne przestępstwa.

Do roli Feliksa Leytera aktor powraca po raz drugi w 2008 roku w filmie „Quantum of Solace”.

To było po drugiej udanej pracy, na przykład, udział w filmie „Idy marcowe”, który został wysoko oceniony przez krytyków i może nawet dostać Oscara. Ponadto, powinno się nazywać film „Straszny nadmiernie głośny”, który poruszył ten temat w dniu 11 września.

Rok 2011 był bardzo urozmaicony dla Wrighta, a jego udział przyszedł trzy filmy o dwóch wspomniano powyżej. Po trzecie – jest to obraz zatytułowany „Source Code” z Gyllenhaal w roli tytułowej. Widzowie podobał się film i odnieść sukces.

Może wydawać się, że aktor miał niewielką rolę i był zawsze numer dwa. Ale to nie jest przypadek. Podczas swojej długiej karierze Wright osiągnął pewien sukces i otrzymał 10 nagród honorowych i został nominowany w sumie 24 nagród za swoją pracę aktorską.

Dzheffri Rayt: Biografia, Filmografia ostatnio

W 2013 roku Wright dołączył do obsady drugiej części „The Hunger Games”. Dostał rolę jednego z komentarzami trzeciego okręgu w imieniu biti. Do tej roli, aktor powrócił rok później, w kontynuacji kultowej serii. Wszystko to przemawia za tym, że aktor stał się popularny, a więc często oferowane role drugoplanowe w projektach najbardziej znanych i głośnych.

Do 2016 roku, aktor ogłosił fantastyczny projekt o nazwie „świat zachodni”. Film opowiada o wydarzeniach w najbliższej przyszłości.

Dzheffri Rayt: reżyser i producent

W 2007 roku Wright był zaangażowany w produkcję malowidła Blackout, a dwa lata później pracował na obrazie jednej krwi.

Ponadto warto zauważyć, że aktor nie jest aktywna tylko w filmach, ale także reżyseria, gra w teatrze i telewizji.

W 2000 roku Wright żonaty Karmen Edzhogo, również aktorką. Wkrótce mieli syna, którego para imieniem Eli.

Oto on, utalentowany, pracowity i znany aktor Dzheffri Rayt. Jego filmy są bardzo popularne. A co może być lepszego niż uznanie widza?