517 Shares 2407 views

Jakie są właściwości kamienia Topaz?

Jakie są właściwości kamienia Topaz? Od czasów starożytnych, minerał ten jest uważany za symbol dobrobytu, lojalności, szczęścia i hojność. To dało jej pełne pasji i gniewu ludzi ujarzmić swój temperament. Starożytni wierzyli, że właściwości kamienia topaz – jest pojawienie się człowieka o pewnym wewnętrznym światłem, oświecenie, które otwiera drogę do odrodzenia duszy.


Kolejny wspaniały cechą topaz – wzmocnienie intuicji. Kto jest właścicielem tego kamienia może być bardziej dotkliwie czuć i postrzegać emocje i stany innych ludzi, a czasem nawet można przewidzieć działania i wpływania na innych. Często ten klejnot zwany „wagi ciężkiej” – kamień ciemne czarowników i magów. Ten epitet przyszedł topaz jest wynikiem zwiększonej intuicji właściciela. Jako właściwości kamienia topaz, interesująca dla magów i mistyków – jest zdolność do narzucenia woli innych ludzi, aby stłumić swoje myśli, swoje emocje. Oczywiście, te funkcje mogą być wykorzystywane do zaszkodzić i korzyści. Dlatego dziś jest to kamień może być postrzegane jako amulet na szyi wielu ezoterycznych.

Jakie są właściwości kamienia topaz z żółtym? Uważany jest za dobroczynny mineralna dla żeglarzy. Zajęło żółty topaz marynarzy z odległej żeglowania, biorąc pod uwagę, że może wycofać się z mgły i ratunek przed burzą. Według innego popularnego przekonania, minerał ten przynosi również komfort w domu, utrzymać palenisko.

Takie mineralnych, takich jak kamień topaz, magiczne właściwości są bardzo różnorodne. Ale przede wszystkim zależą one od jego koloru. W różnych krajach, w różnych wiekach wspomnieliśmy najbardziej liczne warianty tej biżuterii. W Europie, topaz – symbol zwycięstwa, miłość, dobroć, wierność, uczciwość i miękkość. W Indiach, na przykład, różowy topaz był i pozostaje symbolem nadziei i złoty symbolizuje wzajemnej pomocy, przyjaźni i współczucia.

Jakie są właściwości kamienia Topaz? Od najdawniejszych czasów był uważany za kamień gojenia i zaleca się nosić lud topaz z dzikim, niespokojnej wyobraźni. Jeśli go nosić na szyi, można go leczyć astmę. Złoty odcień dołączony topaz unikalne właściwości korzystne dla kobiet: lekarstwo na bezpłodność, dał siłę i piękno, mądrość.

Nazwa tego minerału, według jednej z wersji, pochodzi z Topazois wyspie, która znajduje się na Morzu Czerwonym. To właśnie tam, według archeologów i historyków, a bardzo pierwsze pole z klejnotów zostały znalezione. Również nie można zaprzeczyć, że i inna wersja mówi, że nazwa pochodzi od słowa „tapas”, które w sanskrycie oznacza „ciepłe”. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ważną rolę tego świętego kamienia w Indiach, druga wersja wygląda bardzo wiarygodnie.

Astrologowie wyizolowane z takiego minerału jako własność topaz kamienia dla Gemini, Panna, Koziorożec i wszystkie znaki ziemi. Bo to jest topaz może dać człowiekowi siłę Ziemi: odwagi, cierpliwości, wytrwałości. magiczne właściwości kamienia, podobnie jak beryl, i pomagają ludziom na całym ich życiu. Obecnie wielu przedsiębiorców, naukowców, twórczych ludzi i podróżujący użył tego minerału jako talizman i amulet ich, gdyż uważa się, że to przynosi niezliczone bogactwo przyciąga powodzenia, dobrobytu i sukcesu.