451 Shares 2265 views

Zagraniczne spółki – co to jest? Jak sprawdzić, czy spółki offshore?

W obecnych warunkach rynkowych stały się wystarczająco solidne pojęć takich jak offshoringu i spółek offshore. W mediach, można zobaczyć wiele reklam, które są dostępne na usługi rejestracji firmy w strefie wolnej od podatku lub otworzyć konto w dowolnym banku w głównych na świecie.


definicja

Zagraniczne spółki – są osoby prawne zarejestrowane w kraju, w którym nie ma kontroli wymiany i obowiązujących ulg podatkowych. Organizacje te nie działają w obszarze, gdzie są zarejestrowane. Właściciele tych firm są nierezydenci kraju. Takie organizacje powstają w tych krajach, których ustawodawstwo jest całkowicie lub częściowo wyłączyć firm nie prowadzących działalność na terytorium podatku rejestracyjnego. Należy zauważyć, że korzyści są tylko częścią pracy poza granicami kraju, w którym firma stoi na koncie. Do przeprowadzenia pełnoprawnym działalność w jakimkolwiek innym stanie, konieczne jest zawarcie umowy. Pozwala to na uniknięcie podwójnego opodatkowania.

Zagraniczne spółki: 44 Federalnej Ustawy

13 sierpnia 2015 weszła w życie ustawa numer 227. Zrobił szereg poprawek do rozporządzenia regulującego system kontraktowy w zamówieniach dla potrzeb komunalnych i państwowych. Od tego punktu klientów w dokumentacji zestaw obowiązkowy wymóg uczestnikom, że nie działają jako spółki offshore. Przepis ten jednak nie ma zastosowania do wniosków ofertowych, aukcji elektronicznej i preselekcji. W pierwszych i ostatnich przypadkach kontrolę nad wprowadzeniem zmian do ustawy dokonanych przy zawieraniu umowy. Gdy operator strona będzie aukcja elektroniczna odmówić rejestracji, jeżeli wniosek jest złożony ze spółek offshore. FZ 44 we wszystkich innych przypadkach klient zobowiązuje Komisję do ustalenia charakteru rejestracji uczestnika. Niemniej jednak, że nie jest uprawniony do żądania od organizacji składającej wniosek, potwierdzenie faktu, że nie jest spółka offshore.

specyficzność

Zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego, spółki offshore – to niezależne organizacje, które prowadzą swoją działalność zgodnie z prawem kraju, w którym konta. Obecnie na świecie istnieje około 60 państw, przepisy, które przewidują preferencyjne traktowanie podatkowe. Firmy zarejestrowane w takich krajach mogą otworzyć konto w którymś z dużych banków w nieograniczonych ilościach. W rzeczywistości działalność takich organizacji nie odpowiadają przed nikim. Prawie wszystkie kraje „wolne od podatku”, coroczne raportowanie jest notować stałą opłatę.

powołanie

Istnieje kilka powodów, dla których firmy są otwierane spółek offshore. Są to:

 1. Bezpieczne. Załóżmy, że przedsiębiorca ma pozycję w niektóre z narzędzi, które chcą umieścić w bezpiecznym miejscu. Jednocześnie chciał mieć natychmiastowy dostęp do nich swobodnie dysponować swoimi pieniędzmi i przenieść je na całym świecie. Ponadto, przedsiębiorca stara się uciec od niestabilności politycznej w kraju, łatwość swój ciężar opodatkowania. Aby rozwiązać wszystkie te problemy, trzeba znaleźć bank w stan bezpieczny. Ale żeby otworzyć rachunek prywatny nie będzie w stanie w zagranicznej instytucji finansowej, ponieważ wymaga licencji Federacji Rosyjskiej. Ponadto, istnieje możliwość jego ujawnienia. W szczególności w dokumentach płatniczych w „Odbiorca” wskaże nazwę lub karta kredytowa będzie dostępna do rozmowy o kontach za granicą. Jednakże przepisy nie zabraniają otwartą firmę we własnym imieniu i zarejestrować go w „wolnej od podatku kraju.” Przedsiębiorca będzie dyrektorem firmy, a do zarządzania kontem. Oraz fakt, że jest on właścicielem, nikt nie będzie wiedział.
 2. Członkowie biznesowych. W prowadzeniu zagranicznej działalności gospodarczej przedsiębiorstw muszą optymalizować podatki, przyspieszenie przepływu środków pieniężnych, usprawnienie przepływu pracy, a także ochronę przed służb podatkowych. Spółki offshore – model biznesowy, który pozwala pozbyć się wielu problemów. Organizacje te działają jako pośrednicy między lokalną firmą i kupującego (sprzedającego) w prowadzeniu handlu zagranicznego.
 3. Uczestnikiem rynku papierów wartościowych. W tym przypadku spółka offshore otwarto specjalny rachunek w bankach krajowych i pracować z obligacji rządowych.
 4. Sprzedaży OS. Podczas importowania, takich jak linii butelkowania nie może zapłacić VAT i cło. Po otwarciu spółki offshore, instalacje i urządzenia są wykonane jako funduszu statutowego. Możliwe jest również przeprowadzenie leasing sprzętu dla krajowych przedsiębiorstw, odsetki przenieść za granicą, a płatności są wliczone w koszty.

praktyka krajowa

Rosyjskie spółki offshore mają szczególną wartość. To polega na tym, że możliwe jest prawnie swobodnie przemieszczać kapitał. W warunkach ciężkich obciążeń podatkowych, zdolnych do niszczenia całych sektorów gospodarki, to jest offshore schemat może osiągnąć wysokie zyski w branży. Potrzeba stworzenia takiej organizacji powstaje z reguły tych przedsiębiorców, którzy otrzymują dobre dochody i chcą pozostać w ten sposób i nie zmienia się w przypadku niestabilności rynku lub interwencji państwa. Trzeba powiedzieć, że korzystanie z zagranicznych firm rozsianych po całym świecie. Jednak celem tych organizacji są różne. Co do Rosji, przedsiębiorców, jak zostało powiedziane, starają się chronić swój kapitał z podatków, nieefektywne polityki fiskalnej, niekorzystne warunki inwestycyjne w kraju i wysokiego ryzyka. To jest główną motywacją do ceny eksportu za granicą mas i ukryć fakt posiadania zakładu w państwie.

Jak sprawdzić, czy spółki offshore?

Można to zrobić na dwa sposoby: na własną rękę lub skorzystać z profesjonalnej pomocy. Jak upewnić się, że firma nie jest na morzu, samemu? Aby to zrobić:

 1. Zbadać wszystkie opublikowane informacje o interesy firmy.
 2. Wysłać zapytania do różnych organów państwowych.

Jednak proces ten zajmuje dużo czasu. Co więcej, nie ma gwarancji, że wszystkie wnioski przyjdzie odpowiedź, i dowiedzieć się niektóre fakty mogą być tylko wtedy, gdy masz odpowiednie połączenia.

Firmy Pomoc

Jeśli chodzi o ekspertów, wielu z tych, którzy oferują taką pomoc są poszukiwania informacji przez długi czas. Oznacza to, że mają one niezbędne kontakty, doświadczenie i wiedzę. Firmy te mogą dostarczyć informacji na temat:

 1. Kapitał zakładowy spółki zainteresowania.
 2. Rentowność.
 3. Niezawodność.
 4. Płynności.
 5. bilans.
 6. Mający powiązania z innymi firmami.
 7. Instrukcja.
 8. Historia działania i tak dalej.

wniosek

Dokładność informacji, oczywiście, zależy od prawej stronie wykonawcy. Jednak, jak pokazuje praktyka, 90% informacji dostarczonych przez tych wyspecjalizowanych firm, warto wierzyć. Trzeba powiedzieć, że niezależny wyszukiwanie informacji zwykle przyszedł do niczego zmieniać, czy dana osoba otrzymuje jedynie powierzchowne, nieistotnych informacji. Aby nie tracić czasu na próżno, to lepiej zapłacić specjalistów, którzy udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.