172 Shares 7465 views

„Sektor gazowy”: pełna dyskografia. „Sektor gazowy”: najlepszy album

Ta piosenka ludowa – to je. Ich muzyka odzwierciedla prawdziwą rzeczywistość rosyjskim, nie zdobione lub sztucznie samowar, który stara się przedstawić „Golden Ring”. Nie są one milczą o tym, co ich naprawdę interesuje zarówno, i zawsze w tekstach i słowa wyciąć zwykły prawdy. Oni – radzieckie i rosyjskie punków. Oni – "Gaza".


Informacje o grupie

05 grudnia 1987 w Woroneżu został założony zespół rockowy „Strefa Gazy”. Wokalista i tekściarz Yury Klinskikh stał się znany na fanów i znawców rosyjskiego punk pod pseudonimem Hoi An. On dołączył inny muzyk Woroneżu, gitarzysta Michael Fink, który jednak nadal grać jednocześnie w innym lokalnym zespole „Dekret o pokoju”. Od pewnego czasu, „Gaza Strip” w rzeczywistości składało się z jednego Klinskikh, ponieważ gitarzysta był zajęty z „Dekret o pokoju” koncerty. Później, pod koniec 1989 roku stanowiły ostateczny skład zespołu punk: do Hoyu i Fink dołączył gitarzysta Sergey Tupikin, basista Simon Titievsky oraz perkusista Oleg Kryuchkov.

Rozpoczął odliczanie do 1989 i ich dyskografii. „Strefa Gazy” wydała pierwszą płytę. Pamiętajmy, jak to było.

Jak to wszystko się zaczęło

05 grudnia 1987 na scenie klubu rockowego Woroneżu w miejscowej elektrociepłowni przyszedł Yuri Klinskikh. Śpiewał sam, bez towarzystwa klawiatur lub instrumentów perkusyjnych, tylko z gitarą. Występował trzy utwory: „Wielkanoc”, „spółdzielnia punk” i „utonął”. Wszystko to stało się w końcu dobrze znanych kompozycji, a pod pewnymi względami nawet legendarne.

Potem były kolejne występy w lokalnym klubie rockowym. Na jednym z konkursów organizowanych tam również „Gaza” zdobył Nagrodę Publiczności.

Dlaczego "Gaza"?

Wiele osób nie zna zbiorowej historii narodu powiedzieć, że nazwa wydaje im się trochę dziwne. W rzeczywistości, nie ma tu zagadka: Yuri Klinskikh nazwany ze swojej grupy, ponieważ nawet nie myśleć o sukcesie w samym początku swojej kariery.

Fakt, że muzyk mieszkający na lewym brzegu regionie Woroneża. Odnotowano wiele roślin, wszystkie są dobrze wędzone. Obszar ten jest żartobliwie nazywany „Strefa Gazy” przez wielu mieszkańców. Zadzwoniłem do niego i młody Khoi. Na cześć tego nieformalnego imię jego okręgu i z myślą o małej tytułowej „hot spot” Palestyny, nazwa, która w tym czasie był dobrze znany ze względu na to, co dzieje się w jej konflikcie wojskowym, Klin i postanowił wybrać opcję, między innymi, „Strefy Gazy.”

Dlaczego Hoi?

Jest to ciekawe i pochodzenie pseudonimu Yuri Klinskikh.

„Hoi” – to krótkie słowo, które powitały siebie radziecki i rosyjski punków. Czasami używać go okrzykiem: „punki, hoy” Yuri Klinskikh Woroneż był to zwykły klub rock, to jest, kiedy zdobył swój przydomek.

Przemawiając na scenie, przyszłość śpiewak „Gaza Strip” na każdym koncercie zwrócił się do publiczności: „punki, hoy” Najprawdopodobniej użyto tego słowa jako powitanie. Po pewnym czasie, wspomina Klinskikh w jego domu zaczęły się ludzi nieznanych wcześniej do niego, który poprosił Yuru Hoya. To przezwisko przylgnęło do niego, a on pozostał z nim aż do śmierci.

„Strefa Gazy”: pierwszy album

W 1989 roku przyszedł tylko dwa debiutancki album. Nazywano ich „Pługi Woogie” i „Cooperative punk” i zostały stworzone na lokalnym Woroneż Black Box studiu nagraniowym. Jakość tych płyt jest dopuszczone po chwili Jurij Klinskih nie był bardzo przyzwoity, więc na Woroneżu następnie te zapisy nie zostaną przeniesione. Ale po jakimś czasie, zespół ponownie nagrane utwory z tych płyt. Okazało się, że album „Strefa Gazy”, „Cooperative punk” wielu wierzy pierwszy. Fakt, że jest tam okazało się być coraz bardziej rozpoznawalny w kolejnych utworach.

Następnie, w 1989 roku, z Hoe Jura i jego zespół rockowy znany jedynie w Woroneżu. Akt poza miastem możliwości facetów po prostu nie ma, a które pozostały jedynie na etapie lokalnym klubie rockowym w grupie elektrociepłowni „Strefy”. Pierwszy album, jednak spodobał się lokalnej opinii publicznej, mimo że została nagrana profesjonalnie.

1990: pierwszy studyjny album

Trzy miesiące po nagraniu „kołchozie punk”. Dwie kolejne płyty uzupełnione dyskografię. „Strefa Gazy” wydała albumy „Yadrena wesz” i „Martwe zło”. Zostały one nagrane w ciągu zaledwie czterech dni do dwóch Radzieckiego taśmy „Tone”. Jeden napisał „negatywny”, czyli tylko muzyka bez wokalu, z drugiej – „plus”, ostateczne wersje piosenek.

Warunki były takie, że muzycy musieli ponownie odtworzyć całą piosenkę, jeśli jeden z nich nagle pomylił się podczas nagrywania. Ale chłopaki starali, przez cztery dni, dali go całkowicie. Nic więc dziwnego, Klinskikh sprzedał swój ulubiony motocykl „Java” do wynajęcia studio.

Ludzie lubił kreatywności „Gazy”. Album „Yadrena wesz”, a płyta „Evil Dead” rzeczywiście utorowało drogę dla młodych muzyków na scenę. Przed nimi nikt nie mógł tak łatwo i otwarcie, blisko do języka rosyjskiego człowieka rozmawiać o problemach zwykłych mieszkańców prowincji, śmiejąc się z nich. A teksty są o życie pozagrobowe wtedy wydawało coś niewyobrażalnego.

Rok 1991. Piąty album i rosnąca popularność

W 1991 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z pracowni Gala Records. Wzbogacony piąty dyskografii album. "Strefa Gazy" nazwał go "The Night Before Christmas".

Ten rok był kamieniem milowym dla zespołu: tam był producentem, Fidel Simonow, wycieczki, przyszedł popularność zaczęło. W tym samym roku byłem częścią grupy: przyjście nowych muzyków, niektóre z nich były tylko w sesji lub tylko pomagał pisać piosenki w studio, ale nie działają w porozumieniu. Głównym kompozycję uważa się:

  • Sergey Tupikin, basista;
  • Alexey Ushakov, klawiatura;
  • Alexander Yakushev, perkusista;
  • Yuri Klinskikh wokalista.

Ponadto, ostatnie albumy zostały nagrane z udziałem wokalisty podkładowej Tatyany Fateevoy, który dwa lata później opuścił zespół z powodu problemów zdrowotnych – Strange alergie, które nie pozwalają jej działać wspólnie.

Kolejny "Cooperative punk", "Walk on, człowiek" i "Hit gazu"

Pod koniec 1991 roku album „Cooperative punk” został ponownie nagrany na płycie winylowej. Cyrkulacja była ogromna – aż 100 000 egzemplarzy. Na początku następnego w 1992 roku, zespół wydał swój pierwszy film do utworu tytułowego albumu. Został pokazany w telewizji, a popularność zespołu stał się prawdziwie ogólnopolski.

Następnie wzbogacony o dwa albumy, które niemal natychmiast złowionych do gustu publiczności, jego dyskografii. „Strefa Gazy” wydany rekordy „Walk, człowieku!” I „Hit gazu.” W rundzie wycieczka na poparcie pierwszego z nich, zespół zagrał ponad sto koncertów ciągu roku. I ten zespół nie zamierza przestać.

owocna 1994

W tym roku, pozostała część materiału nagrywania z dwóch pierwszych albumów została wydana na tym samym dysku „w Strefie Gazy.” Następny był rekord „Taniec po Fucking”. Jak sama nazwa wskazuje, w pracy na jej Yury Hoy najmniej nieśmiałym w wyrażeniach. Ta płyta została nagrana z innego podkładu wokalisty Innoy Buharinoy, ale jej styl śpiewu tyle przypominała Tatiana opuścił team Fateev że fani nie od razu zauważy wymiany.

Ten rok został naznaczony i zawarte w życiu wielkoskalowych twórczych pomysłów – „Kashchei Immortal” opera punk Zgodnie z treścią była to alternatywna wersja bajki o carewicza Iwana i Vasilisa pięknej i wykonanie – parodia znanych piosenkarzy rockowych, zarówno krajowych i zagranicznych. Następnie z Hoy „poszedł» grupy AC / DC, Queen, Red Hot Chili Peppers, a nawet radzieckim "Pesnyary". Fani pokochali punk operę, i jest znany przez jego wielu nazywana po prostu „Bajka”.

„Tales” jest jeszcze filmować w latach dziewięćdziesiątych, ale wtedy nie znaleźliśmy czasu ani pieniędzy. Projekt jest zamrożone, aby strzelać planował wrócić w 2000 roku. Ale, niestety, aby zrealizować ten pomysł nie uda …

Kryzys połowie lat 90. i najlepszy album «Gaza»

Przed 1996, nowe dyski w grupie „Gaza” nie wyjdzie. Yuri Klinskikh weszła w okres twórczego kryzysu, a więc nie tylko pisanie piosenek. Ale przez cały ten czas, zespół intensywnie koncertował z jego najlepszych utworów.

Okres twórczej stagnacji twórca grupy zakończyła się w 1996 roku, tak samo nagle, jak się zaczęła. W ciągu zaledwie jednego tygodnia Klinskikh stworzył materiał na nowy album, który później można nazwać najlepszym. To był album „atak gazowy”, zupełnie nowa, bo te piosenki nigdy nie przeprowadzono. To była prawdziwa liryzm, istotne i ciekawe. Piosenka „30 lat” niemal natychmiast stał się picia i „Mgła” poszedł do ludu trafienia, w której tytułowy klip czarno-biały został nakręcony.

1997-2000

Potem wyszedł album zatytułowany „Addiction Uniwersytet milionów.” Ten album jest dla jego dźwięk przypominał poprzedni. Ponadto, był również ograniczony. Jego najbardziej uderzające piosenka – „Czas wracać do domu.” Poszła w kwestiach wojskowych, grupa dotknięta ostatniego albumu, a także bardzo szybko udał się do ludzi.

Na wiosnę 1999 roku, przyszedł zupełnie nowy brzmiący album – kolekcję remixów starych, już kochany przez miliony piosenek Extasy. Wiele zastanawiałem się, dlaczego lepiej było włączyć do utworów tanecznych piosenek, ale Klinskikh powiedział, że ten pomysł jest zrobione go kilka lat temu. I powiedział, że jest zadowolony, aby umieścić go w praktyce.

Kompletna dyskografia „Gaza Strip” został utworzony w 2000 roku. Potem ujrzał światło ostatni, mistyczny album „Hellraiser”. Jednakże, istnieje obecnie jedynie po śmierci Jurija Hoy …

Taka była historia „Gazy”. Dyskografia (1989-2000) jest bogata i jest interesujący, ponieważ oznacza rozwój w czystej postaci. Jak zrobić osoba – Yuri Klinskikh, a drugi stał się jego muzyka. A teraz, po latach, możemy z całą pewnością powiedzieć, że „Gazy” – grupa, która dała rosyjskiego rocka dyskografię dużo. Nawet jeśli wszyscy muzycy napotkał krytyka i nieporozumień z naszych kolegów i wielu zwykłych obywateli. Piosenki Jura Klinskikh kochać, słuchać i śpiewać, a jego grób są zawsze świeże kwiaty.