253 Shares 6115 views

Mat Tereza – skarb świata

Jeśli zapytać kogoś w XX wieku było destrukcyjne symbolem miłości, że większość ludzi nie wahał się odpowiedzieć: „Mat Tereza” Ten mały, pomarszczony, uśmiechnięta staruszka z pracą noszony, rąk nieproporcjonalnie duże dla wielu dzieci, ubogich, starszych, nieuleczalnie chorzy była prawdziwa matka. To dobry przykład nie udało się wykazać, że miłość – to nie jest przeżycie lub eksplozja emocji. To jest – czasownik, akcja codzienna praca, wyrzeczenie się siebie.


Niosła światło miłości Boga Jezusa bez słowa i nauki, ale przykładem życia, korzystne efekty i pełnię obecności Boga w swoim sercu.

Mat Teresa: A Biography

Ta niezwykła kobieta urodziła się w albańskim mieście Skopje w późnym latem 1910 roku. Rodzina mała Agnes Gonxha Bojaxhiu (to była nazwa przyszłego Matki Teresy) był bardzo bogaty. Agnes wzrosła uległego, uprzejmy, muzyczne i twórcze dziewczyny. Nawet wtedy, marzyła, aby służyć ludziom, pracować jako nauczyciel lub misjonarza, aby przejść do Afryki, albo do prowadzenia światła poprzez pisanie wierszy i opowiadań.

Matka Agnes i inni przyzwyczajeni swoje dzieci do miłosierdzia i współczucia, często powtarzając, że są wokół wielu dorosłych i dzieci, którzy nie mają nic do jedzenia, nic do noszenia, nie miejsce do życia. Cała rodzina razem odwiedził chorych, podarowany żywność i odzież dla ubogich, dać pieniądze na leczenie. Modlitwa i praca były podstawowe wartości w rodzinie Boyadjiev.

Przez swoich dwunastu lat Agnes była pewna, że powinienem poświęcić się służbie Bogu. Jednak życie w czterech ścianach klasztoru i dbają tylko o zbawienie jego duszy wydawało istniejącej egoizm. Dlatego też, w wieku osiemnastu lat wstąpiła do sióstr Zamówienie Lorettskih, uczyło się języka angielskiego i wkrótce popłynął do Kalkuty do spraw udowodnić boską miłość i miłosierdzie dla ludzi.

Biografowie bardzo lubiący cytując korespondencji Matki Teresy z bratem, w którym mówi, że jej brat, oficer jest król, który ma dwa miliony obywateli – i to jest ważna praca. I staje służbę króla całego świata.

Jest w Indiach rozpoczęła prace młodej zakonnicy – w kraju o niesamowitej biedzie i ubóstwie nieubłagany. Kalkuta w latach 30. ubiegłego wieku był przerażający widok dla Europejczyków. Jadowite węże, nędzne chaty obok wspaniałych pałaców, góry śmieci, które produkowane setki tysięcy ludzi, żył i umarł.

A w takim środowisku, Mat Tereza spędził prawie szesnaście lat nauczania dziewcząt geografii i historii poprzez zorganizowanie szkoły dla dzieci ulicy.

W 1948 roku otrzymała pozwolenie od Watykanu, aby stać się wolny zakonnicę i misjonarza opuścić zamówienia. Młoda kobieta zmieniła suknię na tanim białym sari z niebieskim paskiem wzdłuż krawędzi, a następnie na wezwanie Pana, aby służyć Mu w najbiedniejszych częściach Kalkuty.

W klasztorze nie doświadczył czegoś nie potrzebuje – zawsze miał jedzenie, schronienie i nocleg. Teraz życie mniszek zmieniła się dramatycznie – musiała spać na podłodze w slumsach, aby jeść, niż jest to konieczne. Ale w każdym zubożałej, chorzy, umierający widzi i kochał Jezusa.

Mat Teresa oddała całkowicie do potęgi Bożej Woli, wprowadzenie do praktyki słowa Pisma. Jej zadaniem wolontariusza stało się bardzo smutna i straszna wszystkim możliwe – pomoc umierających ludzi, tak aby mogły one odpowiednio i szczęśliwie przejść do innego świata.

Zatem mniszka założył dom dla umierających ubogich, które podejmują wszelkie chorych i cierpiących ludzi, opuszczony nawet blisko. Częściowo zjedzone przez szczury i mrówki pokrytych wrzody i strupy, brzydkie i trochę jak inteligentne istoty – wszyscy są tu na dobre słowo, opieki i miłości.

Ta mała kobieta opieką biednych ludzi cierpiących w ostatnich godzinach swego życia na ziemi, tak, że mogą one „umierać pięknie, jak anioły”.

Każdy jego nowy dzień Mat Tereza rozpoczął się długi, aby wyczyścić przed modlitwą duszy z gniewu i egoizmu, a następnie, z radością i błogosławieństwem, aby przejść do służby ludziom.

Po pierwsze, to pomogło tylko dwanaście sióstr, ale stopniowo ruch wzrosła na całym świecie. Ponad trzysta tysięcy pracowników w osiemdziesięciu krajach są teraz niosąc pomoc i światło miłości w sierocińcach, leprozorium, kliniki dla chorych na AIDS. Ta gigantyczna praca nie mogło pozostać niezauważone, a w 1979 roku, biedny pokorna zakonnica z Kalkuty został nagrodzony Pokojową Nagrodą Nobla. Znamienne jest, że pieniądze wydane na kolacji tradycyjnie, Mat Tereza poproszony o przekazanie „swoich ludzi” – jak nazwała cierpienie, dla których pracowała.

Jego służba, ciągnęła się w różnych „gorących” miejsc: Afryka Południowa, Liban, Irlandia Północna, Beirut, Spitak, Czarnobyla. Ona zawsze i we wszystkich okolicznościach zachowują się bez obawy przed niebezpieczeństwem, nie czcili uprawnienia i działał jako prawdziwego męża Bożego. Więc ona sama poczuła – ołówek w rękach Boga, który napisał list miłości na całym świecie.

Matka Teresa często krytykował fakt, że po prostu łatek dziurę, że przyczyną biedy i nędzy pozostaje, a jego działania toną w oceanie światowych problemów. Ona odpowiedziała, że Pan nie powołał na to, aby odnieść sukces, ale nazywa się wierny. Więc szczerze wykonywane słowa Pisma, które trzeba dbać „o najmłodszych” – cierpienie i potrzebujących, wyrażając swoją każde działanie miłości do Jezusa.

Nie bała się śmierci, ponieważ jest to tylko powrót do domu, gdzie czeka na ukochanego Pana i wielu ludzi, z którymi jest łatwe. W tym przypadku, Mat Tereza kochał życie na ziemi i czułem, że każdego dnia – wakacje. Jej słynne oświadczenie o życiu można teraz znaleźć wszędzie – z menu restauracji na ścianach ośrodków AIDS.

Mat Tereza przeszedł do życia wiecznego we wrześniu 1997 roku, gdy miała 87 lat. Indie ogłoszono żałobę narodową, a towarzyszyć ich ulubiony zakonnica ostatnią podróż były więcej niż jeden i pół miliona osób.

Nie patrzyła na cześć i chwałę, ale szczerą miłość, która tak hojnie przyszedł z jej serca, wywołała reakcję miłości i nadziei milionów ludzi. Ta mała pomarszczona stara zakonnica mogła w ciągu całego życia, by przypomnieć światu, że miłość chrześcijańska – to nie jest nadmiar bogactwa lub darowizn pieniężnych. To jest tworzenie dobrych sił własnej duszy i własnego życia.

Mat Tereza: sprawozdania

„Musimy zrobić krok w kierunku siebie nawzajem, dzielić radość miłości. Ale nie możemy dać tego, czego nie mamy my. Dlatego trzeba się modlić. A następnie modlitwa daje nam jasny sredtse”.

„Chcesz mnie przesłuchać? Lepiej jest mówić do Boga ".

„Kim jest Jezus dla mnie? Jest to słowo, które powinny powiedzieć. To światło, Peace, Love … Jest głodny, co jest konieczne, aby nakarmić bezdomnych … Samotny. Chory! Niechciane! Kaleką! Ślepy! Więzień! … Kocham Jezusa całym swoim sercem, całą swoją istotą. Dałam mu wszystko, nawet swoje grzechy … "

„Wczoraj już nie ma. Jutro jeszcze nie nadszedł. Mamy tylko dziś. Więc zaczynajmy! "