563 Shares 4311 views

Nazwij dni w lipcu – święto dla znacznej liczby prawosławia

W księdze "Świętych", gdzie są wymienione wszystkie dni upamiętnienia świętych prawosławnych, a święta religijne są oznaczone, jest kalendarzem kościoła, za pośrednictwem którego imiona zostały nadane dzieciom chrztu w Rosji.


Kalendarz Kościoła jako Lista Świętych Prawosławnych

Lista świętych w całej historii ortodoksji cały czas uzupełniana. Tak więc rodzina Mikołaja II została niedawno zaliczona do grona Wielkich Męczenników. Dlatego w kalendarzu bardzo często na jeden dzień są święta pamiątkowe kilku świętych (żywy przykład to imieniny w lipcu), a prawie nie ma wolnych dni. Od najwcześniejszych czasów w Rosji imię noworodka podano tylko w kościele, na chrzcie, przez kapłana, na cześć świętego prawosławnego, którego data obchodów spadła tego dnia lub w pobliżu. Zazwyczaj daty kościoła wskazują na przybycie śmierci męczeńskiej świętego (choć nie zawsze).

Dzień imienia – dzień niebiańskiego patrona

W każdym razie, ale dziecko otrzymało imię, a wraz z nią – jego niebiański patron. Zatem wyrażenie-synonim "anielski dzień" oznacza także nazwy dni. Innym słowem, które jest bliskie leksykalnemu sensie, jest "imię-imię", zawierające "tezo" cząstkę, czyli "podobną" (stąd imiennik). W czasach starożytnych oznaczało to również dzień anioła, ale później stało się bardziej konkretne i zostało wspomniane tylko w związku z członkami rodziny imperialnej. Tak więc, imienin w lipcu jest 8 dni, na które przypada dni obchodów świętego Aleksandrowa-Nevskiego, męczennika Minerwina, hegumena Svirskiego i innych. W tych dniach spadły nazwy wszystkich rzymskich Aleksandrowianów. W przypadku tak wielu świąt w jednym miesiącu, iw tym roku główny dzień anioła to święto tego świętego, po którego imię zostało podane, a reszta nazywa się "małymi dniami imionami".

Liczba świąt kościelnych, które spadają w lipcu

Nazwisko w lipcu świętuje dużą liczbę osób – mężczyzn i kobiet. Według liczby dni świątecznych, w tym miesiącu można porównać tylko z marcem i grudniem – miesiącami, w których codziennie spadają święta kościelne. Tak więc rekord jest 6 lipca – dzień anioła obchodzi 11 osób, 17 lipca – do 17 urodzin, a 19 maja jest 14 wakacji. Łącznie na imieniny w lipcu, w sumie 88 dni anioła – w 65 mężczyznach i 23 kobietach. Wygląda na to, że nazwisko jednego chłopca nie zostało pozostawione. Tutaj są wspólne i rodzime Iwan i Stepan, rzadko spotykane w naszych miejscach Gallaktion i Martin.

Jest oczywiste, że święta w lipcu są nie tylko świętymi prawosławnymi, ale wielkimi męczennikami i wielbicielami całej religii chrześcijańskiej są czczeni. Przykładem może być centurion św. Korneliusza, którego dzień upamiętnienia przypada 22 lipca. Ten katolicki męczennik jest znany z faktu, że został nawrócony na chrześcijaństwo przez samego apostoła Piotra. W rosyjskich onomateriach nazwa Cornelius jest rzadka. Ale imię Roots – często. To nazwisko nosiło sportowców i piłkarzy, znanych nie tylko w środowisku sportowym. Ale legendarne to Kornei Iwanowicz Chukowski. Do połowy XIX wieku świeckie nastroje w społeczeństwie były tak silne, że niemowlęta były nazywane "bez patrzenia na" Svyattsy ", o czym świadczy proza artystyczna. Ale przy chrzcie nawet najbardziej oryginalne imię zostało wybrane w pobliżu kościoła, ponieważ wraz z nim człowiek padł pod niebiańskie zabezpieczenie swojego anioła.

Wybór nazwy dla noworodka jest pretekstem do spojrzenia na "Svyattsy"

Najbardziej bogatym wyborem jest nazwa dnia w lipcu. Chłopcy mogą być nazwani jednym z 65 nazwisk, ponieważ teraz nie przestrzegają ścisłej daty chrztu – 40. dnia po urodzeniu. Rytu można wykonać w dniu świętego, który nosi pożądane imię. Tysiąc, Niewinny, Irakly, Thaddeus, Arkhip są na tej liście wraz z najpopularniejszymi rosyjskimi nazwami – Vladimir, Dmitrij, Piotr, Siergiej, Iwan i tak dalej.

Lista nazwisk kobiet jest znacznie skromniejsza, ale daje też miejsce na wybór. Na przykład nazwa Tatiana, która ma swoje duże i popularne święto 25 stycznia – dzień Tatiany. Na jego cześć nadano te same nazwy, tworzono utwory. Ale w lipcu, 17, kobiety, które noszą to imię, mogą oznaczać ich dzień anioła. Podobnie jak Olga, Alexandra, Maria, Martha i Anastasia. Wspaniały dzień na obchodzenie imieniny w lipcu. Dziewczyny z czasów niepamiętnych nazywają się tymi nazwiskami, ale nie tracą swojej popularności, z wyjątkiem Martha. Ale, jak wiesz, moda o imiona, jak wszystko, przychodzi i odchodzi. Jest kilka popularnych hitów (takich jak piosenka "Marina"), trafia na ekrany kreskówek o tajemniczej Anastasiya Romanova – a tysiące dziewcząt są imiona tych nazwisk. Pewnego dnia, Martha i Vasilisa będą czekać na ich wysoki punkt.