787 Shares 7712 views

Jak utrzymać dłuższą Mimosa – uroczy mały żółty kwiat

Francja, Cannes, Festiwal mimozy odbywa się corocznie. Od dawna uważa się, że w 1880 roku po raz pierwszy pojawił się tam z uroczym egzotyczny zapach mimozy, przybył z Australii.

Od tego czasu, piękne delikatne rośliny pokrywają rozległe wzgórza na wybrzeżu między Cannes a Niceą. Każdego roku podczas początku kwitnienia mimozy, co oznacza koniec zimy, Francja organizuje festiwal z wielką paradę kolorów.

Mimozy (Mimosa zmętnienia)

Jak utrzymać dłuższą Mimosa – uroczy mały żółty kwiat, który przedstawił ukochaną osobą z sercem? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu kobiet.

W naszym kraju od czasów sowieckich Mimosa jest zwiastunem wiosny. Ci ludzie z kolorowych prezentów do swoich ulubionych kobiet w jasnym Dnia Kobiet 8 marca.

Ten piękny wspaniały pachnący kwiat ma zdolność utrzymać słodki puszysty i delikatny wygląd przez długi czas. Od niego pochodzi lekki i delikatny smak.

Powstaje pytanie: jak zachować dłuższe mimozy – to niesamowite egzotyczny kwiat wiosny?

W trosce o mimozy

Oto kilka praktycznych wskazówek, które mówią nam, jak zachować dłuższe Mimosa w wazonie:

  • Przede wszystkim do pączków, które są na gałązki, szybko rozkwitł, konieczne jest, aby zgnieść trzpień na końcu gałązek i umieścić w gorącej wodzie, stale rozpylać pod zimną wodę kwiatostan supernatantu. Dzięki chwilowego ogrzewania zamkniętych pąki pęcznieją i kwitną pięknie.
  • Mimosa nie tolerują suche powietrze. Aby uratować jej puszysty, konieczne jest, aby utrzymać wilgotność w pomieszczeniu. Można to wykorzystać konwencjonalny nawilżacz. Jeśli nie jest to możliwe, można w pierwszym wygląd suchych łodyg kwiatów trzymać nad parą. Spowoduje to przywrócenie roślinę.
  • Woda w wazonie, w którym grono mimozy muszą być zmieniane tak często, jak to możliwe, ponieważ kwiat jest stale przypisane ochronną mleczny płyn, który składana w wodzie. Należy to zrobić raz na dwa dni, jeśli bukiet nie jest bardzo duża, w przeciwnym razie – raz dziennie.

Jak zachować dłuższe Mimosa: Dodatkowe wskazówki dotyczące pielęgnacji kwiatów

Odciąć żądany kolor o świcie lub wcześnie rano. Jeśli rośliny nie są wprowadzane bezpośrednio w wazonie, wynika z mimozy należy wyciąć dłużej.

Kwiaty bukiet cięcia po wstępnym podlewania przez kilka dni. Przycinanie roślin już przez wazony korzystnie pod bieżącą wodą, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków powietrza, tak że instalacja może swobodnie pochłaniać odpowiednią ilość wody z wazonem.

Jak utrzymać dłuższą Mimosa? Istnieje wiele sposobów. Oto jeden ze sposobów ochrony dekoracyjne mimozy przez około 6 dni. Można umieścić roślinę w ciepłej wody (aż do 39 ° C.), uprzednio dodano kilka kropli esencje octowego. Następnie zrób nową ranę na gałęzi, zgnieść końcówkę i umieścić z powrotem do wody.

Więc chcesz ulubione żółte kwiaty jak najdłużej zachować urodę! Jak utrzymać dłużej świeże Mimosa, jak nadal jest możliwe, aby przedłużyć jej życie po cięciu?

A roślina ta może być używana inną znaną tradycyjną metodę stosowaną przez prawie wszystkich kolorach – dodaj aspirynę wodnych.

Mimosa jest w stanie odciąć, nawet na kilka miesięcy, pokazując całą swoją niesamowitą wytrzymałość i bezgraniczną pragnienie życia, podobnie jak wszelkiego życia na Ziemi.