419 Shares 8606 views

Lek „Paracetamol” – kompozycja, wskazania, przeciwwskazania

Preparat „Paracetamol» którego skład określa się zdolność leku do obniżania temperatury i zmniejszenie bólu jest najbardziej popularnym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, należące do grupy anilidu. Formularz uwalnianie leku jest bardzo zróżnicowana. Syrop i czopki, eliksiry i krople, tabletki (zwykły, do ssania i musującego), jak również w postaci roztworów do iniekcji do podawania wewnętrznego.


Preparat „Paracetamol”, którego wzór zawiera związek chemiczny N- (4-hydroksyfenylo) acetamidu, jest metabolitem fenacetyna i ma właściwości podobne do niego. Główne zalety leku może zawierać jego małą toksyczność i mniejszą zdolność do tworzenia methemoglobiny. Przewlekłe stosowanie dużych dawek leku może spowodować pojawienie się działań niepożądanych, ale lek „Paracetamol”, składający się z bezpieczny jest zawarty w liście WHO z najskuteczniejszych leków przeciwbólowych zalecany do stosowania u dzieci. Pod względem cech fizycznych, jest to krystaliczny proszek o barwie białej lub kremowej z różowym odcieniem. Paracetamol jest łatwo rozpuszcza się w alkoholu.

Podczas działania farmakologicznego od leku bloków ciała enzymu cyklooksygenazy aktywacji prostaglandyn. Lek „Paracetamol”, którego skład może wpływać środek bólu i regulacji temperatury wpływają na ośrodkowy układ nerwowy. Lek jest wchłaniana przez układ trawienny w krótkim czasie i wiąże się z białkami osocza w ilości piętnastu procent. Zmiany chemiczne substancji czynnej wytworzonej w wątrobie. Stanowi paracetamolu glukuronidu i siarczanu. Wydalanych elementy lek przenika przez nerki. Po otrzymaniu leków kobiet karmiących piersią w mleku mniej niż jeden procent dawki leku.

Powołany lek „Paracetamol”, którego skład pozwala pozbyć się gorączkowy i bólu, do leczenia chorób zakaźnych, w charakterze łożyska. Mogą to być bóle stawów oraz nerwobóle, bóle mięśniowe oraz migreny algodismenorei i ból zęba i ból głowy. Lek nie ma wpływu na progresję choroby i jest przeznaczony do objawowego efektu i tymczasowego złagodzenia stanu pacjenta.

Skutki uboczne „Paracetamol” opis leku można znaleźć w instrukcji może spowodować naruszenie powstawania narządów płciowych płodu podczas przyjmowania leku przez kobiety w ciąży. Jak wynika z użycia leku może być aseptyczne ropomocz, kolki nerkowej, niedokrwistość anemiyainterstitsialny glomeruonefrit i reakcji alergicznych na skórze.

Lek „Paracetamol” nie zostanie wyznaczony pod następującymi warunkami:

– indywidualnej wrażliwości na swój skład,

– nadżerki i procesy wrzód układu pokarmowego;

– łączy się z astmy oskrzelowej nosa polipowatości i zatok przynosowych nawrotu w etapie;

– nietolerancja kwas acetylosalicylowy;

– choroby progresywnego nerki postaci;

– chorób zapalnych przewodu pokarmowego;

– aktywne choroby wątroby;

– krwawienia z przewodu pokarmowego;

– rehabilitacja po operacji pomostowania tętnic wieńcowych;

– hiperkaliemia.

Odmowa stosowania leku w trzecim trymestrze ciąży, gdyż nie daje noworodka do miesiąca życia.

Ze szczególną ostrożnością wykorzystania produktu, z zastrzeżeniem następujących dolegliwościach:

– wirusowe zapalenie wątroby;

– alkoholizm;

– nerek, wątroby i niewydolność serca;

– cukrzyca;

– choroby somatyczne ciężka;

– choroby tętnic obwodowych;

– nikotyny;

– niedokrwienie mięśnia sercowego.