372 Shares 6891 views

Po usunięciu wyrostka robaczkowego, które można jeść? Dieta po operacji

Co to jest zapalenie wyrostka robaczkowego? Jest to zapalenie wyrostka robaczkowego, który znajduje się na granicy jelita cienkiego i grubego. To jelito ślepe dodatek w stanach zapalnych wymaga zabiegu chirurgicznego, a mianowicie usunięcie. Operacja jest zwykle wykonywane w trybie pilnym.


Przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego:

  1. Infekcje różnego pochodzenia.
  2. Proces zapalny jelit.
  3. Niedrożność światła dodatku.
  4. Ostry lub tępy uraz jamy brzusznej.

Aby usunąć dodatek jest najczęściej wykonywane tradycyjną wyrostka. Podczas tej operacji nacięcie w dolnej prawej części brzucha i wyciąć zapalenie wyrostka robaczkowego. Metoda ta jest stosowana przez lekarzy dziesięcioleci. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Najnowocześniejsza metoda – laparoskopowej wyrostka robaczkowego. Ta operacja jest kosztowna, ale zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych i znacznie zmniejsza utratę krwi.

Odżywianie w pierwszych dniach

Po operacji pacjent pozostaje monitorowanie Departamentu 5-7 dni. Po usunięciu wyrostka robaczkowego, które mogą być spożywane we wczesnych godzinach? Pierwsze 14 godzin pacjent jest zabronione jeść. Nawet herbata zakazane. Co może być po operacji wyrostka robaczkowego, lekarz powie Ci, jak najszybciej dojść do normalnego stanu.

Zasadniczo, w ciągu dwóch lub trzech dni, będą mogły: bulion z kurczaka o niskiej zawartości tłuszczu, ryż, gotuje bez soli wody, niskiej zawartości tłuszczu, jogurt bez owoców, puree gotowane piersi kurczaka. Posiłki powinny mieć małe porcje około 6 razy dziennie.

Dieta czwartego do siódmego dnia

Po pierwszych dniach diety mogą wjechać na niektóre produkty. Jednakże, lekarze zalecają mielenie wszystkich przygotowaną żywność dla pacjenta, w mieszalniku. Spowoduje to zmniejszenie obciążenia żołądka. Bardzo dobrze nadaje się do tego okresu zupa z warzywami.

Faktem jest, że po zabiegu organizm potrzebuje witamin, które możemy uzyskać z warzyw lub ziół. Na przykład, witaminy A i C przyspieszenie procesu gojenia tkanek wewnętrznych. Kurczak z dużą zawartością białka i mało tłuszczu idealny do władzy w tym okresie.

Od wczesnych dni pacjenta przylega do leżenia w łóżku i przemieszcza się trochę, istnieje wysokie ryzyko zaparcia. A może nie tylko spowolnić proces odzyskiwania, ale także prowadzić do powikłań. Łyżka wody pitnej mineralny może być pity po wyrostka w konwencjonalnych ilościach. Pomoże to przezwyciężyć odwodnienie po zapaleniu i chirurgii. Jak również zmniejsza ryzyko zaparć. U każdego chorego listę dozwolonych i zakazanych produktów mogą różnić się, jak wiele zależy od stanu organizmu i w jaki sposób operacja poszła. Dlatego po usunięciu wyrostka robaczkowego, co można jeść, a czego nie można, należy skonsultować się z lekarzem. On, bardziej niż ktokolwiek inny, po prostu odpowiedzieć na to pytanie.

Moc po siódmym dniu

Co można jeść po wyrostka robaczkowego po pierwszych 7-9 dni? Tutaj sytuacja staje się łatwiejsze, ponieważ ostrej fazy minęło. Ale warto pamiętać, że jest zbyt wcześnie, aby powrócić do starej diety. Jest to konieczne w celu wyeliminowania wszystkich tłustych za dwa tygodnie. Zmniejszyć spożycie soli, albo lepiej, żeby go wyeliminować. Pikantne jedzenie może spowodować atak bólu w żołądku, więc jego używanie jest zabronione. niektóre produkty mleczne są również zabronione. Ale o niskiej zawartości tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu jest dozwolone w małych ilościach i rzadko. Będziesz potrzebował dużej ilości witamin i minerałów do szybkiego gojenia się szwów. Wskazane jest, aby kupić w aptece multiwitaminowy i zacząć brać je przez cały dzień po zabiegu.

Pierwszy okres stawów może boleć, ciągnąć, ale w żadnym wypadku nie powinien uruchomić się i dochodzi do stanu zapalnego. Jeśli ból staje się nie do zniesienia, jest dozwolone biorąc leki przeciwbólowe. zdrowy sen – kolejny pomocnik w procesie odzyskiwania. Podczas niej, nasz organizm jest gromadzenie energii, podczas przywracania sama.

Jedzenie i napoje nie są dozwolone w okresie rekonwalescencji

Czy to możliwe, aby pić po napojach gazowanych bardzo wyrostka robaczkowego? Nie, ponieważ mogą one powodować skurcze lub skurcze powodują nadmiernego gazowania. Alkohol jest również zakazane po zabiegu w organizmie. Owoce takie jak winogrona, nektarynki, śliwki, brzoskwinie, gruszki, ananasa i Persimmon są zabronione podczas odzyskiwania. Pamiętaj, że przede wszystkim trzeba siły do korekty i normalizacji metabolizmu, starać się nie przeciążać żołądka jest ciężkie i trudne do strawienia żywności.

Wywary z ziół, słaba herbata pomoże Ci zyskać energię i siłę. Każdy rodzaj kawy jest zabronione w okresie rehabilitacji pacjenta.

Po zabiegu, miesiąc minął

Co mogę jeść po wyrostka robaczkowego, jeśli minęło około miesiąca? Jeśli lekarz jest zadowolony z tego, jak proces odzysku, pozwoli to dodać kilka pokarmów w diecie z umiarem. Ale ich nie nadużywać, ciało jest wciąż w niepewnej sytuacji, a jelito nie jest jeszcze w pełni sprawny. W związku z tym zaburzenia przewodu pokarmowego mogą być powodowane przez produkt, stosowanie nadmiaru normy. Wszelkie fast food, przygotowane jedzenie, fast food zabronione. Nasilenie chorób, takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, pęcherzyka żółciowego, może przynieść wszystkie swoje wcześniejsze wysiłki do minimum.

Należy zwrócić uwagę na to!

Oglądaj uważnie sprawdzić, jak przebiega proces dokręcania szwów, mierzyć temperaturę ciała, jego wzrost może wskazywać na obecność infekcji w organizmie. Unikać forsownych ćwiczeń, ponieważ może to spowodować rozdarcie szwów, ponownej hospitalizacji i nowy szycie.

Po usunięciu wyrostka robaczkowego, które można jeść, należy szczegółowo wyjaśnić z lekarzem. Jak również dokonać indywidualnej diety, przylegającą do których łatwiej będzie dostosować się do nowych warunków diety dla organizmu. Jeśli zauważysz dziwny kolor stolca, zaparcia lub odwrotnie, zbyt częste biegunki, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazówki

Od sposobu operacja odbyła się, w dużej mierze zależy od mocy po nim. Jeśli zapalenie wyrostka robaczkowego było ropne i polana była z powikłaniami lub z dużą utratą krwi, dieta będzie znacznie trudniejsze. można wyznaczyć antybiotyki, które pomagają zmniejszyć ryzyko infekcji pooperacyjnych. Doświadczenia i stres proces odzyskiwania organizmu jest dokręcona, więc spróbuj tak mało, jak to możliwe, aby uzyskać zdenerwowany i spięty w tym okresie. Jeśli nie można kontrolować stan pacjenta, należy poinformować o tym lekarza. Może on zalecić łagodny środek uspokajający.

wniosek

Za każdym razem odwiedzić lekarza w przypadku niepewności, czy wszystko robisz jest w porządku, zapytaj eksperta Po wyrostka robaczkowego, że można mieć w tej chwili? Twoja nieśmiałość i spekulacje mogą prowadzić do powikłań, co spowoduje jeszcze większy cios dla organizmu. Bądź wytrwały i nie ulec pokusie, aby coś zjeść szkodliwe – może kosztować drogo.