464 Shares 4110 views

Biografia Jonathana Swifta, pracuje, cytaty

Biografia Jonathana Swifta – to historia irlandzkiego pisarza, który pracował w satyrycznym gatunku, satyrycznie przywary społeczeństwa. „Podróże Guliwera” – najbardziej popularny wśród wielu czytelników tej książki, w których zarówno dorośli jak i dzieci znajdą sposób, by odkryć filozoficznych.


pisarz

Biografia Jonathan Swift zaczyna się w Irlandii, w Dublinie, 30 listopada 1667. Jego ojciec zmarł przed narodzinami syna, małoletniego urzędnik nie zostawił utrzymanie rodziny. Chłopiec na edukację wziął Godwin wuja. Moja siostra kiedyś z matką, jego rodziny, Jonathan nie widział dużo.

W 1682 roku rozpoczął studia na Trinity College -, którą ukończył z tytułem licencjata. W momencie obalenia króla Jakuba II Wojna domowa rozpoczęła się w Irlandii. Swift wyjechał do Anglii daleki kuzyn William Temple i jego matka pracowała jako sekretarka go przez dwa lata. Świątynia, zamożny dyplomata, zajmuje się losem Jonathan najbardziej aktywnych części. To On otwiera literackie umiejętności młodego pisarza, a także pomaga znaleźć dobrą pracę.

publikacja

Biografia Jonathan Swift jako autor rodzi się z publikacji w 1704 roku dwóch utworów: „Opowieść o wannie” przypowieści „Battle of the Books”, a także wiersze i wersety. służył w parafii Larakor (Irlandia) 1705 przez kilka lat, aw 1713 roku Swift dostaje miejsce dziekanem katedry św. Ten post daje dobre dochody i możliwość pisania i działalności społecznej.

W 1724 roku, pod pseudonimem „wydań Listy Draper.” W 1726 roku, uwolnienie „Podróżach Guliwera” w 2 tomach. W 1742 roku, Swift niesie silny udar mózgu, w wyniku którego traci częściowo psychiczne i umiejętności. W przeddzień jego śmierci, pisał epitafium na grobie, który jest opcjonalny, wyrażoną w testamencie, było zapukał do niej: „Rufa oburzenie ustąpi już w jego klatkę piersiową. Idź, podróżnik, i naśladować Go, który zawsze walczył o wolność. "

kreatywność Swift

Dzhonatan Svift, którego utwory zostały napisane na przełomie zmianą stylu literackiego, był w stanie uchwycić nie tylko nastrój rewolucyjny Irlandii, ale również niezadowolenie z kolegą brytyjskiej tyranii politycznej. Już nie ma alegoria, ale sztywność i prilizannosti nie w modzie. To właśnie w tej epoce satyrycznym język autora, jego wypowiedzenie wad i głupoty w imię dobra i sprawiedliwości, zdrowy rozsądek znalazły drogę do serc czytelników. Humor i satyra – najkrótsza droga do sukcesu w każdej chwili.

Jonathan Swift idee wyrażone w „Podróżach Guliwera”, a istotne dla dzisiejszego. konflikty polityczne intrygi i ośmieszyć w Lilliput, gdzie maleńkie ludzie walczą o władzę. Z wysokości jego wzrostu Gulliver widzi kredki pasję i pragnienie zysku. W Krainie Olbrzymów, z drugiej strony, chwałę i wielkość jego kraju ośmieszyć. Na latającej wyspie Laputa podróżnika spotyka się z umysłów naukowych, którzy osiągnęli nieśmiertelność, przepisywanie historii świata, każdy dla siebie. Ostatnim krajem, gdzie Guliwer spotyka rasę inteligentnych koni i ludzi sług Jehu. Brzydki obraz brutalnymi mężczyznami – to dowód idea Swift, że jeśli namiętności i przywary dominować nad mężczyzna jest silniejszy niż rozumu, może przekształcić się w zwierzę.

Prywatne życie Jonathana Swifta

W majątku swego patrona Templa Dzhonatan spotkał uroczą dziewczynę Esther Johnson, który w tym czasie miał 8 lat. Córka pokojówka, była wychowana bez ojca, a wielki pisarz staje się przyjacielem, a także bezpośredni nauczyciela i towarzysza. W listach nazywa jej Stella. Esther Stella osiadł na prawach uczniów do majątku po śmierci Jonathana. Przyjaciele, rówieśnicy pisarza twierdzili, że zostali oni potajemnie za mąż, ale bezpośredni dowód tego i nie mógł znaleźć dokumentów.

W 1707 roku, spotyka 19-letnia Esther Vanhomrigh że w obszernej korespondencji wzywa Vanessę. Ona również dorastał bez uwagi ojcowskiego i ślepo zakochany autora już posiadanych. Pisali do siebie do śmierci Esther Vanessa, zmarła na gruźlicę. Wiadomość o jej śmierci głęboko wstrząsnął Jonathana.

polityka

Irlandia, kolebką Dzhonatan Svift, pozostał na zawsze dla niego i miejsce urodzenia i miejsce walki o sprawiedliwość. Szczerze martwić się o rodaków, pogrążonego w wojnie domowej i przywar, autor publikowanych artykułów, głoszone i publikowane broszury. On stanowczo zalecał sprawiedliwość społeczną, potępiali arogancję kastowy i fanatyzm religijny walczył przeciwko uciskowi Irlandczyków.

reputacja Dean Swift była tak duża, że w pamięci przyjaciela można odczytać historię zaćmienie. Gdy tłum poza katedrą, aby zobaczyć zaćmienie słońca. Hałasu idle widzowie zapobiec Jonathana do pracy, poszedł do kwadratu i ogłosił, że Eclipse jest anulowane. Publiczność słuchała z szacunkiem i Dean sprzedany.

ciekawostki

Biografia Jonathan Swift ujawnia kilka faktów na temat jego życia, które charakteryzują pisarza jako człowieka wybitnie pomysłowe i śmiałe.

 • Walcząc zaniedbać groby jego katedry, Dean wysłał wiadomości do krewnych z wymogiem, aby dbać o pamięć o przodkach, lub wysłać pieniądze do poważnego zarządzania. W przypadku awarii i obojętna postawa obiecuje dodanie napisów krewnych niewdzięczności słownych. Jedną z takich wiadomości dostarczane Jerzy II osobiście. Ale jako działanie ze strony króla, nie została spełniona, napis na skąpstwo monarchy tam piecyka.
 • podróż amator Jonathan kochał jeden mówienie anegdotę o gospodzie. Tam dostał tylko połowę łóżka, drugi miał się dzielić z rolnika. Ale autor wspomniał mimochodem, że pracuje kata i spał sam.
 • Pewnego dnia, idąc na spacer, poprosił swego sługę buty Lodge. Młody mężczyzna, nie mogąc je oczyścić, przyniósł Swift brudne buty ze słowami: „Jesteś jeszcze ich bałagan”. Jonathan nakazał, aby nie karmić śniadanie, „zaradny” słabe, ponieważ wciąż jest głodny.

Mądrość w każdym słowie

To był bynajmniej głupi Dzhonatan Svift. Cytaty i powiedzonka z życia przeżył:

 • Gniew – zemsta jest sam dla innego.
 • Najlepszych lekarzy na świecie – spokój, dieta i wesoła usposobienie.
 • Oszczerstwo – Uderzenie w godnych ludzi takich jak robaki kochać tylko zdrowe owoce.
 • Jeśli wyśmiać kogoś, a następnie dostać gotowy do odwetu ostrość z cierpliwością.
 • Można nienawidzić autora, ale żeby przeczytać jego książkę z przyjemnością.
 • Świńskiej złota torebka nie soshesh.
 • Sage najmniej odczuwa samotność, będąc jednym.
 • Szczęście w małżeństwie jest spowodowane każdy niepisana, ale rozumiał żonę słowo.

Słowa Jonathan Swift dotyczące sprawiedliwości i niewoli – ostry satyryczny kierunku polityki szpilka swego kraju i skorumpowanych duchownych:

 • Jeśli rząd postanowił rządzić bez zgody ludu, to jest system niewolnikiem.
 • W niebie nie ma złota, więc został wysłany do złoczyńców ziemnych.
 • Religia – to straszna choroba czystej duszy.

Legacy Swift

Prace Dzhonatan Svift lewo, że nawet z mocno edycji nie tracą satyryczny nastrój w polityce i ludzkiej niedoskonałości. Obecnie jest to dziedzictwo wielkiego pisarza. Już w trakcie jego trwania jego słynne „Gulliver” został opublikowany w kilku językach. Przystosowany publikacje dla dzieci, jak przetwarzane przez cenzurę, że staje się jak historią zabawy w gatunku fantasy. Ale nawet w tym skróconego książce uczy, że wszyscy jesteśmy różni, ale wszystkie te same osoby.

Rodacy są dumni z talentu i inteligencji wielkiego autora. Dzhonatan Svift (kraj urodzenia i kreatywności – Irlandia) w lewo po jego śmierci, wiara w jaśniejszej i bardziej sprawiedliwej przyszłości.