240 Shares 8445 views

Kiedy przychodzi wiosna? Prognoza pogody na wiosnę. Krajowe oznaki wiosny

W dawnych czasach, kiedy nie było telewizorów i komputerów, ludzie określano stosując wolę pogody i powiedzeń. Na przykład, wspaniały czas w roku – wiosną, kiedy zaczyna stopniowo ogrzać delikatne słońce, śnieg topnieje, ptaki śpiewają, a powódź. Ze względu na śnieg rośnie świeżej trawy, widać suche liście, kwiaty rosną. W przyrodzie wszystko zaczyna się do życia. Ale w jaki sposób określić, kiedy przychodzi wiosna? Aby to zrobić, wiele osób było pisanie słów i znaków, które można dokładnie przewidzieć pogodę na nadchodzący sezon.

powiedzeń

Rolnicy zaczynają pierwszej orki, kiedy ziemia roztopów. Zaczyna się siewu chleb, ziemniaki i inne uprawy. Nawet ta praca była w języku rosyjskim ciekawy powiedzenie: „The zachęcające wiosna – ale to nie jest oszukać”, „Wiosna, jesteś dzień jest bardzo piękne”, „Nad wiosna przychodzi, ale w dolnej zamarza jeszcze”, „Wiosna – królową wód”, „Big Water wiosna w kłopoty, bądź cierpliwy „” woda źródlana, nawet król nie miał prawa do wygody, „” jesienią spać i nie przejechać przez wodę, a na skrzyżowaniu wiosny, ale nie przespać i godziny „(w przeciwnym razie może się zdarzyć, powódź). Wszystkie te krajowe oznaki wiosny są oparte na mądrości wielu narodów zostały zweryfikowane przez doświadczenie wielu ludzi.

Znaki jeszcze powiedzieć, że jeżeli lód na wiosnę nie będzie na rzece, a kry odpłynąć w dół rzeki – co oznacza, że zbiory będą bogaci, a rok minie łatwo. Jeśli jednak rzeka znacznie przepełnione, można spodziewać się dobrych zbiorów. „W przypadku rozlania wody – dużo siana będzie, ale tutaj w vodopole nie zostaną dręczące bestie.” Zalane łąki i pola, wypas zwierząt gospodarskich będzie nigdzie.

Jak przewidzieć pogodę

Najlepszym i korzystne porze roku jest późną wiosną. Twierdzą oni, że oczekuje się, że latem do ogrzania i wilgotne, a żniwo jest bogate i smaczne. Co najważniejsze, powódź wymiata lodu, które nie topią się w jednym miejscu. Ponadto, szczególnie szybko stopi śnieg w ciepłym i jasnym słońcu. Doświadczeni ludzie mogą zrobić prognozę pogody na wiosnę za pomocą znaku: „Nie daj się nabrać sprężyna, która przychodzi późno”, „Jeśli sprężyna będzie deszcz wlać rzeka w lecie nie będzie widać spadek, ale jesienny spacer z wiadrem i rysuje”, „woda źródlana akumuluje na jesieni zwilża „” dirty wiosnę – będzie na stole partii chleba „” Obmoet wszystkie korzenie delikatny wiosenny deszcz ".

Pogoda na wiosnę. Czego można się spodziewać?

Istnieje kilka interesujące spojrzenie na temat. Jeśli po stopieniu śniegu, w górę wzgórza, oznacza to, że będzie w porządku upraw. A jeśli stado wstrząsami, a następnie czekać na suszę. Czasami, gdy śnieg topnieje, a na ziemi widać pleśń – czekać na żniwa. Kiedy jest dużo liści brzozy, czekać latami na nieco trudniejsze. Kiedy ludzie siać zboża ozime, zawiadomienie, że jeśli suche liście na drzewach i krzakach, ponieważ wysokość – pierwsza uprawa jest bardziej korzystne, a dolny – wysianie tych ostatnich jest więcej szczęścia.

O wiosennych burz rodzaju powiedzeń: „Ziemia nie będzie w stanie się obudzić, jeśli pojawi się grzmot to pierwszy”, „grzmot słychać – wkrótce przyjdzie na ciepłą pogodę”, „A żaba będzie rechot aż burzy tam”, „Thunder nie ma, a gra Błyskawice – oczekuje suche lato „” Jeśli po raz pierwszy w wiosennej thunder od zachodu – no dobra nie czekać, ale jeśli od wschodu, południa – rok odbędzie się spokojnie i skutecznie ". „Jest źle crop – grzmot silny grzmot na nagim drzewie” – mówi Połtawa. Generalnie, aby dowiedzieć się, kiedy przychodzi wiosna, konieczne jest, aby słuchać znaków narodowych. Kiedy grzmi, a liście nie zostały jeszcze opracowane na drzewach, jest to niekorzystne znak dla przyszłych zbiorów.

Ponadto, można przewidzieć pogodę i ptaków. Na przykład: „Kawki przynieść ciepło”, „Arrival mewy oznacza, że wkrótce Wiosna”, „lód topi się, gdy pierwsza mucha Mewa”, „Ptaki w stadach fly – bardzo ciepły i szczęśliwy wiosna czekać”, „Kiedy mewy latać i siedzieć na gnieździe – żniwa będzie bogaty, a jeśli oni siedzą na torze lub szlaku, głodnych czekać rok ". „Żuraw przynosi ciepło”, „Prędzej przybył żurawie – pochodzą wczesną wiosną”, „Nie było ciepłej pogody, żuraw był tuż obok, a rozmowa z – Przyniosłem wszystkie ciepło i radość” – tak mówią Białorusini. „Prędzej przybyć skowronka – ciepły i mokry sprężynę oczekiwać”, „Larks latać do radosnej wiosny i zięby – na zimno”, „przybyć latający łyk – będzie grzmieć grzmot”, „gdzie muchy połknąć, zawsze przychodzi wiosna.” Ale należy pamiętać, że „tylko samolotem jaskółka nie przynosi”, „Nie radujcie się pierwszy łyk, nie należy tylko wierzyć tylko orek.” Takie objawy wczesną wiosną , aby pomóc ludziom przygotować się na wiosnę, w sezonie pole.

Przewidujemy pogodę: pomocników ptaków

Istnieje wiele różnych objawów, które przewidują sprężynę ptaków śpiewających. Wiedząc o tym, można dowiedzieć się na własną rękę, kiedy przychodzi wiosna. „W piosenkach czasu skowronka, aby wyjść na ziemi”, „kukułka kukułki na nagim drzewie – czekać na mróz”, „Jeśli nie było kukułka przed zieleni, konieczne jest, aby czekać na głodnych”, „Słowik śpiewa, a woda spada”, „Soloveyushka śpiewa tylko pijąc rosę z liści brzozy. " „Pieśń słowika do odsłoniętego drewna oznacza, że zbiory w tym roku, nie należy spodziewać się”, „Early piosenki derkacz znaczy bogaty lato”, „Jeśli przepiórki płacze pierwsze, nie będzie chleba na stole, a bydło karmione, ale jeśli derkacz śpiew – trochę chleba, koń i cienkie bydło „- tak przeczytać czuwaski słów.

Powiedz oznaki motyli, płazów i innych zwierząt

Wiele osób nie składa się wziąć z doświadczenia zwierząt. Na przykład: „Jeśli wiosna żaba silnie krakać i zadowolony” koncert „a potem nadszedł czas, aby przejść do siać kultury”, «Strong żaba płacz oznacza, że nadszedł czas, aby siać», «żaby śpiew i szybko milkną – silną zmianę pogody», „dużo kijanki – rok owocne. "

Ukraińskie oznaki motyli „Jeśli pojawi się piękny motyl-wysypka, a następnie czekać na ciepłym latem, a jeśli zheltushek-latolistek cytrynek – mokre i deszczowe” „Nie komary na wiosnę – trawa nie rośnie użyteczne (być suche lato),” „Jeśli nie było dużo komarów – grzywna owies oczekiwać”, „Dużo komarów, nadszedł czas, aby przygotować pole dla owoców, ale jeśli dużo muszek. – gotować grzyby pod koszem”

Białko jest zwykle dobrym uczucie o zimie i dlatego robi wielkie zapasy zimowe. Kto może powiedzieć Saiga raczej silne burze w grudniu? Nikt nie przewidział. barometr biologiczny działało idealnie – ogromne stada Saiga, współcześni mamuta, zabrakło Beypak Dala na ciepłym południu Kazachstanu. Najciekawsze jest to, że wszystkie zwierzęta miały czas, aby opuścić to miejsce i uniknąć burz.

Znaki owadów

Kiedy przychodzi wiosna? Zbadajmy działania owadów. Cóż, po prostu niesamowite meteorolodzy uważane pająki. Każdy wie, że pająki nie lubią wilgoć, więc rzadko wychodzą na polowanie w godzinach porannych. Istnieją wyjątki, kiedy można je zobaczyć w godzinach porannych lub w nocy – jeśli nie ma wilgotność i rosa, gdy wszystko jest suche. Jest to oznaką zbliżającego się deszczu.

Dung beetle jest również doskonale przepowiada pogodę. On leci nad torami i szlaków w lesie – to znaczy, że oczekiwanym dobrej pogodzie. Być może kiedyś słyszałem powiedzenie: „Silnie śpiew żab – oczekiwanie na deszcz” Oczywiście, jest to wyjaśnienie. Fakt, że ich układ oddechowy dobrze czuć zmianę atmosfery. Dlatego przed deszcze żab nie śpiewają tak głośno, ale raczej chrapliwie. Tak szybko, jak ludzie słyszą „Koncert” żab, nie rozumieją niuanse tego, natychmiast powtórzył: „Czekamy na deszcz.” I to nie istnieje, ponieważ żaba tylko zabawa zadowoleniem zbliżający jasny dzień.

Krajowe oznaki wiosny: nasi przodkowie

Jako naszych dawnych przodków mogłyby charakteryzować się wiosną? Wiele przysłowia na ten temat. „Jeśli wcześnie śnieg zapartym stop nie będzie w stanie przez dłuższy czas”, „wczesny początek wiosny – spodziewać się wiele zbiorów”, „Wiosna, co nastąpi później, nigdy nie kłamie” Większość naukowców potwierdziły, że pogoda może skłonić około czterystu gatunków owadów i roślin, ponad sześćset zwierząt. Tajemnice ujawniają ludzi tylko uprzejmy i bardzo ciekawe. Dlatego znaki narodowe wiosny pogoda była bardzo uprzejmy ludzie, którzy kochają naturę. Gdy chodzi o dobro jego wiedzy, jest opisywany przez małe mogą nauczyć się „czytać” pogodę.

Ptaki – doskonałe prognostyków pogody

Wielu ludzi patrzy na oznaki wiosny na zdjęciach. Łatwiej jest zrozumieć zwykłych prognozy pogody mieszczanie i upraw. Doskonała pogoda prognostów – ptaki. Oni zawsze latać w atmosferze, więc często mają szczególną wrażliwość na światło, ciśnienie, jak również gromadzenie energii przed nadejściem burzy. Wielki śpiewak – Finch. Czasami słyszymy go, i nie rozumiem, dlaczego jest on siedzi na gałęzi stonowane. Doświadczeni ludzie to wyjaśnia: „Jeśli milkną Finch i śpiewa – czekać na deszcz.”