817 Shares 3480 views

Nowoczesne chińskich czołgów (zdjęcie). Najlepsze chińskie czołgi

Chiński przemysł, a zwłaszcza utworzenie zbiorników, bezpośrednio związane z rozwojem tej sfery w ZSRR. Przez długi czas technika słowiańska była przykładem dla Azjatów, odpowiednio, i te maszyny walczące że produkowane Republiki Ludowej został założony, co do zasady, „T-72”. Najlepsze chińskie zbiornika – Model Typ 99. Jest uważany za jeden z najbardziej udanych wśród „obcych”. Aż do teraz, jest ona wykorzystywana przez niektóre państwa w ich rozmowach.

MBT-2000

A także samochody, zbiorniki są dostępne w kilku wersjach (pokoleń). Ten model MBT-2000 przedstawia trzeci przykład wykonania serii. Nazwano Al-Khalid. Po utworzeniu głównego czołgu (to jest jego klasyfikacja) Chiny poprosił o pomoc z Pakistanu, więc maszyna ma podwójne korzenie. Siły zbrojne państwa sąsiedniego, chińskie czołgi pierwszy przybył w 2000 roku i nadal stosowany. Druga nazwa „Al-Khalid” jest powszechnie stosowany w krajach islamskich.

W tej chwili, a nie francuskie materiałów używanych do produkcji modeli (jak zaplanowano w projekcie) oraz ukraińskim. Istnieje opinia wśród ludzi, że stało się to z powodu różnicy w cenie.

WZ-111

Chiński ciężkich czołgów z linii montażowej na długo. Jeden z ich przedstawicieli jest model WZ-111. Maszyna ta została przyjęta została odebrana. Całkowita masa techniki wynosi 49 m; kabina dla 4 osób. Pierwszy model zbiornika wrócić w 1960 roku

Głównym powodem, dla którego w 1964 produkcji WZ-111 pokryta jest to, że jego wady mogą być śmiertelne, w walce. To jest zbyt niska dla obudowy silnika i zamknąć wieżę. Specjalne testy zostały przeprowadzone przed zamknięciem projektu. W tym czasie zbiornik jest w muzeum w PLA. Oprócz uwolnienia głównych maszyn zostało sprzedanych i kilka prototypów podwozia.

IMT-3000

Niektóre chińskie Norinco Corporation zbiorniki są produkowane. Na przykład, MBT-3000 model – "dziecko" ich Rozwój tej maszynie trwała prawie 4 lat (od 2012 roku), produkcja zostanie uruchomiona dopiero w 2016 roku.

Podstawą do zbiornika została podjęta z głównej sprzętu bojowego MBT-2000Ga. Różnice między nimi polega na tym, że MBT-3000 ulepszony silnik. On jest w stanie rozwinąć moc 1300 KM. Ponadto, samochód ma pewne nowego systemu, aw szczególności funkcji gaśniczy, mają nawigatora.

Według producenta, zbiornik będzie mógł osiągnąć prędkość 75 km / h; jego masa wynosi około 50 ton. Jest również w stanie przezwyciężyć głębokie doły (4-5 metrów). Pistolet zamontowany na samochodzie, zdolny do wypalania zarówno pocisków i rakiet. Maksymalny zasięg strzału 5 tys. Metrów.

„Typ 62”

Typ 62 lub WZ-131 jest lżejsza wersja radzieckiego analogowych. Produkcja została przeprowadzona 26 lat i zatrzymał się w 1989 roku. W tym czasie, chiński przedsiębiorca był w stanie przedstawić jakieś 1200 wariantów.

czołg ważył 20 ton, załoga może wejść 4 osoby. Oprócz chińskiego głównego operatora w pracach przedstawicieli Sudanu i Wietnamu zostali zaproszeni. Podczas istnienia modelu ona opór uaktualnień kilkakrotnie. Początkowo planowany rozwój było to, że urządzenie ma być używane w miejscach, gdzie bagna, bujne lasy i góry. Zbiornik jest stale dostarczana do innych krajów, a nawet brał udział w dwóch wojnach na dużą skalę.

„Typ 80”

Typ 80 – Chiński zbiorniki, który później stał się prototypem dla maszyny „typ 69” i „Typ 79”. Walce tej techniki mają średnią wielkość; Uzbrojenie okazał mocniejszą stronę. System jest zainstalowany na dalmierz laserowy, i posiada funkcję automatycznego kierowania ogniem. Zbiornik posiada specjalną fajkę. Snorkel – urządzenie, w którym maszyna jest w stanie pracować pod wodą. Załoga jest w wieży, a kierowca w pobliżu przedziału amunicji. Ponadto, ten zbiornik ma dynamiczną ochronę, która pomaga zachować „życie” sprzętu na polu bitwy.

„Typ 88”

Drugi zbiornik pokolenie „Typ 80” reprezentuje podstawową maszynę bojową. W latach 80-tych urządzeń wszedł do służby do wyzwolenia konfrontacji Ludowej. Ta opcja jest podobna w specyfikacji niektórych chińskich czołgów, również zagraniczne. Mówimy o "M60" (America), "Wódz" (Wielka Brytania), "AMX-30" (Francja), "Leopard-1" (Niemcy). Kilka razy samochód opór modernizacji. Produkcja wszystkich wariantów całkowicie zatrzymany w 1995 roku. Tam został wyprodukowany około 500 egzemplarzy.

Załoga może składać się z maksymalnie 4 osób. Całkowita waga wynosi 39,5 ton. Produkcja wzięło udział deweloperów z Chin, Pakistanu i Birma.

„Typ 98”

W fabryce, ten model został nazwany ZTZ-98. Ten przykład wykonania przedstawia trzeciej generacji. Chińskie czołgi, zdjęcia są poniżej, „typ 98” zostały stworzone w celu poprawy siły państwa w latach 90-tych, aby uczynić je bardziej wydajne. W istocie, twórcy chcieli powielać modelu, który mógłby być konkurencyjny i wygrać „T-80” w walce radziecki czołg. Niektóre cechy zapożyczone od niemieckiej machiny „Leopard 2”.

Podstawą technologii, ale raczej podwozie, wykonane z „T-72” wyprodukowany przez ZSRR. Wieża ma bardziej nowoczesne części, gdzie urządzeń optycznych.

„Typ 99”

Najlepsze nowoczesne chińskich czołgów Prezentowany model „Typ 99”, który otrzymał tytuł roboczy ZTZ-99. Podstawa maszyny jest pobierany z prototypem Type 98g. Dziwnego, że technika jest nieco ulepszonej wersji sowieckiej „T-72”. ZTZ-99 dla chińskiego przemysłu był kompletny przełom. Zbiornik wyposażony jest w dodatkowe zabezpieczenie obudowy wieży. Schemat rezerwacja ma złożoną strukturę, którą można znaleźć również na technice „Typ 96” i „Al-Khalid”. Samochód wpisuje załoga 3 osoby.

"Jaguar" (zbiornik)

Kiedy stosunki USA-Chiny ustabilizowały się, okazja, aby utworzyć nowy potężny zbiornik. Współpraca tych krajach doprowadziły do stworzenia urządzenia pod nazwą Jaguar. Jako podstawę dla modeli czołgów zostały podjęte takie jak „T-54/55” i „59” Type. Początkowo planowano, że sprzęt zostanie dostarczony w tak zwanych krajach Trzeciego Świata.

Po zakończeniu rozwoju w 1989 roku do 1990 roku przeprowadzono testy nowego urządzenia. Ogólny projekt przyniósł obu krajów do dobrych efektów, a wręcz przeciwnie, relacje między Ameryką a Republiką ponownie pogorszyły się, więc ten model zbiornika – ostatnią rzeczą, że został wyprodukowany wspólnie.