453 Shares 5041 views

Jak zrobić własne dziecko pielęgniarskiej lewatywa

Lewatywy – uniwersalna procedura uwalniania w jelitach z kału. Ona praktycznie nie ma przeciwwskazań i jeśli zrobione poprawnie, nie powoduje skutków ubocznych. Aby uzyskać więcej informacji na temat jak zrobić piersią dziecku lewatywę, można dowiedzieć się na.

Wskazania do lewatywy

Nie mylić opinia, że zanim jakiekolwiek manipulacje wykonywane z małym dzieckiem w celach medycznych, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Niezależny stosowanie leków jest obarczona konsekwencjami, więc nie ryzykować zdrowia dziecka. Jeśli dziecko lewatywa mianowany pediatry, można kontynuować.

Wskazaniami do tej procedury są przewlekłe zaparcia i okazjonalne. Kiedy dziecko jest trudne do opróżnienia jelita, jego mąk i ból GAZ samochody i specjalne leki nie pomagają, lewatywa złagodzić stan chorego. Także, to jest przeprowadzane przed wprowadzeniem świece leczniczych, które wymagają opróżnienia czynność jelit.

Potrzebne będą następujące elementy:

  • gruszkowaty balon z końcówką gumowego materiału miękkiego (Plastic może przynieść dziecku wiele bólu);

  • dzieci Krem tłusty, ale lepiej vazilin;

  • przegotowanej wody w temperaturze pokojowej;

  • Jednorazowe pieluszki i pieluchy.

Wielkość balon musi pasować wiek dziecka, ilość wprowadzonego płynu jest wystarczająca, ale nie nadmierne. Niemowlęta do sześciu miesięcy, jest niezbędna do 25 ml wody do całkowitego opróżnienia jelit. Od sześciu miesięcy – nie mniejsza niż 60 ml, oraz nie więcej niż 150 ml. Apteki sprzedają specjalne pojemniki, co pozwala określić ilość płynu dla wszystkich grup wiekowych.

A teraz o tym, jak zrobić lewatywę niemowląt.

  1. Aby rozpocząć, należy przygotować wszystko, czego potrzeba, więc nie muszą być rozproszony.

  2. Następnie umieścić dziecko na pieluchy z tyłu (lub z boku, gdy dziecko jest starsze niż 5 miesięcy), a pod pośladki ująć jednorazową pieluchę. Można to zrobić bez niego, ale wtedy trzeba myć po zabiegu dookoła.

  3. Wpisz rozpylonej wody, końcówki pędzla śmietanę.

  4. Korekta lekki nacisk i bez ruchu, delikatnie wsuń końcówkę w tyłek dziecka trzymając nogi dziecka. Wlać zawartość kasety i zdjąć końcówkę.

  5. Ścisnąć pośladki i przytrzymaj dziecku ich zwartych minutę.

  6. Umieść pieluchę i czekać na wynik.

niemile widziane

Wiedząc dokładnie, jak zrobić piersią dziecku lewatywę, należy zauważyć błędy wielu rodziców. Przede wszystkim nic ale woda i rumianku bulionu, dziecko nie może wejść! Ciecz może być w temperaturze pokojowej, w przeciwnym razie nie jest oparty lewatywy. Nie można wprowadzić dzieci w tyłek mydłem lub termometru. Jest to bardzo niebezpieczne! Lewatywa pielęgniarstwa dziecko nie jest trudne, ale podejście do tej procedury musi być bardzo odpowiedzialny. Dziecko będzie płakać, wyciągnął, i trzeba zachować je w celu uniknięcia urazów tkanek miękkich.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić dziecko pielęgniarskiej lewatywa, i być w stanie zastosować tę wiedzę w praktyce. Tylko nie zapomnij skonsultować się z pediatrą przed rozpoczęciem leczenia. Zwłaszcza jeśli dziecko jest stale nękane przez zaparcia i trzeba za każdym razem do korzystania lewatywę.