876 Shares 3699 views

Jak wziąć „glukonian wapnia” bez szkody dla zdrowia

„Glukonian wapnia” – jest to dobrze znany lek, który pomaga wzmocnić nasz układ kostny. Ale to nie jest przypisany tylko do niedoboru wapnia, kruche kości, ale również w wielu innych chorób. Czym jest ta choroba i jak zrobić „glukonian wapnia” prawo – okładka w tym artykule.


Opis „glukonian wapnia” lek

„Glukonian wapnia” – to kosztowne lek, który może być uwalniany w postaci tabletek lub ampułek z roztworem do wstrzykiwań domięśniowych i dożylnych. Główną cechą tego leku jest to, że pomaga w celu uzupełnienia braku wapnia w ciele, lub raczej braku jonów wapnia, które przyczyniają się do przekazywania impulsów nerwowych, krzepnięcie krwi, skurcz mięśni (gładkie i mięśni szkieletowych), jak również tworzenie się tkanki kostnej.

wskazania

Kiedy duża utrata wapnia, jak również zapobieganie braku tej substancji, szczególnie w okresie szybkiego rozwoju i wzrostu u dzieci i jest wyznaczony za pomocą „glukonian wapnia”. Jej zastosowanie to konieczne, w chorobach, takich jak niewydolność tarczycy, osteoporozę, krzywicy, zapalenie nerek jest. Ponadto, lek podaje się w przerwach oraz w przypadku organizm nie ma witaminy D. reakcje alergiczne mogą być wykorzystane jako dodatkowe narzędzia. Choroby nerek, wątroby, skóry ubogich – to wszystko jako wskazanie do stosowania tego leku.

Zastosowanie i dawkowanie

Okazało się, co stanowi środek „glukonian wapnia”, dla których jest to potrzebne i na co Choroby używany. Teraz pomówmy o tym, jak wziąć „glukonian wapnia”. Dawkowanie zależy od wieku pacjenta kategoriach:

  • Dzieci w wieku poniżej jednego roku powołać tabletkę dziennie.
  • Dziecko jednego roku do czterech lat – dwie tabletki dziennie.
  • Jeśli dziecko jest w grupie wiekowej od 4 do 7 lat starych, dawkę zwiększa się do trzech tabletek dziennie.
  • Dzieciaki są starsze zaleca się przyjmować 4 tabletki dziennie.
  • W przypadku osób dorosłych, ich dzienna dawka wynosi 6 tabletek na dzień.

Jak wziąć „glukonian wapnia”, aby lepiej przyswoić? Jeśli lek jest przyjmowany w formie tabletek, przed podjęciem wszelkich starań, aby zgnieść, pić dużo płynów. Ponieważ lek dostaje się do krwioobiegu szybciej i wchłonąć przez organizm, a więc efekt leczenia będzie prawie natychmiast. Jeśli lek jest stosowany w postaci roztworu do wstrzykiwania zanim zostanie on wprowadzony powinien być ogrzewany do temperatury ciała. Lek należy podawać powoli, w ciągu 2-3 minut.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego leku, „glukonian wapnia” ma wiele przeciwwskazań. Jeżeli dana osoba ma skłonność do tworzenia zakrzepów krwi, cierpi na miażdżycę i zwiększonej krzepliwości krwi, nie należy stosować leku. Ciężka niewydolność nerek i nadwrażliwość na składniki leku są również przeciwwskazany do stosowania.

wniosek

Informacje zawarte w tym artykule jest tylko dla informacji. Aby uzyskać informacje o tym, jak wziąć „glukonian wapnia”, więcej szczegółów można znaleźć w instrukcji obsługi tego leku. I pamiętaj, aby narzędzie jak każdy inny lek, należy jedynie po konsultacji z lekarzem. W przeciwnym razie można tylko zaszkodzić ich zdrowiu.