330 Shares 2416 views

Jakie są węzły chłonne: lokalizacja, struktura i wielkość. Przyczyny wzrostu węzłów chłonnych

Jakie są węzły chłonne? Wyczerpująca odpowiedź na to pytanie można znaleźć w materiałach artykułu. Ponadto opiszemy reprezentację struktury ciała, jak również powody swojego stanu zapalnego, możliwe konsekwencje, i tak dalej.


Przegląd

Jakie są węzły chłonne? węzłów chłonnych nazywa narządy obwodowe układu limfatycznego, który pełni funkcję naturalnego filtra. Płynie przez cały chłonnych pochodzących z różnych części i narządów ciała. U ludzi wydzielają kilka grup takich jednostek, które nazywane są przez regionalny.

Rozmiar węzłów chłonnych

Zewnętrznie, węzły chłonne wyglądają jak okrągłe, owalne, lub fasolkowatej formowania taśmowego czasem. Ich rozmiary wahają się od 0,5-50 mm lub więcej. Jak wiadomo, te narządy obwodowe są w kolorze szaro-różowy kolor. węzły chłonne występują tylko w trakcie naczyń limfatycznych i są rozmieszczone w klastrach do dziesięciu sztuk pobliżu dużych żył i naczyń krwionośnych.

wygląd

węzłów chłonnych człowieka są pokryte powłokę tkanki łącznej, z którego rozciągają się w korpusie tak zwanego beleczek lub belek. Stanowią one oryginalną konstrukcję nośną. Należy zauważyć, że organ bardzo obwodowych, wykonując funkcję naturalnego filtra składa się z podścieliska. Jest on utworzony z siatkowego tkanki łącznej, które są komórkami procesu, tworząc trójwymiarową sieć. Ponadto zrębu składa się z substancji fagocytarnych (lub makrofagi), węzłów chłonnych reprezentowanych w wielu odmianach.

Wewnętrzna konstrukcja węzła chłonnego

Na odcinku węzłów chłonnych natychmiast identyfikuje dwa główne obszary. Bliżej do koperty – kora. Rozróżnić części powierzchni i głębokiego obszaru kory (tak zwane paracortical warstw). Do wewnętrznej strefy węzłów chłonnych należą kręgowego.

Cała przestrzeń ciała jest wypełniona tkanki limfatycznej. Powierzchnia kory, która jest bliżej do powłoki, są małe guzki lub pęcherzyki. Należy zauważyć, że mają one część środkową światła (środkowy kiełkowania), gdzie zróżnicowanie limfocytów B z antygenem broni, a także ciemnej powierzchni, który zawiera dużą liczbę blisko siebie do siebie i stosunkowo małych limfocytów.

Zasada działania

W paracortical limfocytów strefa równomiernie rozłożone i bardzo szczelne. W tej części ciała jest zdominowany przez limfocyty T. Tutaj ulegają różnicowaniu i proliferacji antygenu. Jeśli chodzi o rdzeniu skupiska tkanki limfoidalnej w mózgu przedstawia włókien (mielinowane) i przewody, które migrują z skorupy powierzchni B-limfocyty.

Zasada działania narządu obwodową jest następujący: chłonnych płynie do węzłów najlepiej z wypukłej części zbiornika, a wypływa z wklęsłą część trwałą. W tym przypadku, wewnątrz węzła chłonnego raczej powoli wycieka z miejsca o nazwie zatok. Znajdują się one między skórą a beleczek i tkance limfatycznej.

Podobnie jak w naczyniach krwionośnych, wewnętrznej przestrzeni węzeł ma własną okładzinę, która jest ukształtowana komórek brzegowych lub na lądzie. Z reguły ich procesy są kierowane do dna zatoki szczękowej, w którym stykają się z siateczkowego komórek. Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych naczyń w obrębie jamy zatok nie jest wolny, ponieważ jest całkowicie zablokowany przez sieć trójwymiarowej. W związku z tym struktura chłonnych wprowadzeniu jednostki, powoli sączy, co przyczynia się do jej starannie oczyścić z ciał obcych. Ponadto, proces ten odbywa się przez makrofagi, znajduje się na krawędzi limfoidalnych kruszywa. Nawiasem mówiąc, w czasie przechodzenia sinus (rdzenia) chłonki w pełni nasycony i przeciwciała tyazhu (mózg) produkujące komórki plazmatyczne.

Jakie są węzły chłonne?

Jakie są węzły chłonne, mamy dowiedziałem. Kim chcesz o tym mówić, dlaczego potrzebujemy tych organów. Fakt, że węzeł chłonny sypki przynosi tzw obce antygeny. Prowadzi to do rozwoju odpowiedzi immunologicznej reakcji narządów. W zależności od rodzaju i charakteru ciała obce, takie reakcje mogą szybko rozwijać się w obszarach zewnętrznych i wewnętrznych. Skutkuje to ledwo zauważalne i silnym wzrostem rozmiarów węzłów. Zatem, można bezpiecznie stwierdzić, że narządy obwodowe są reprezentowane przez rodzaj bariery dla rozprzestrzeniania się infekcji nie tylko różne, ale także raka. Po węzeł może dojrzewać komórki ochronne, które aktywnie uczestniczą w niszczeniu antygenów obcych i innych substancji.

Gdzie są węzły chłonne?

węzły chłonne (prezentowane w tym artykule zdjęcia) są w organizmie człowieka duża grupa, której istnieje około kilkunastu sztuk. Znajdują się one w taki sposób, aby zapobiec rozwojowi różnych infekcji i nowotworów. To z tego powodu, że węzły znajdują się w pobliżu najważniejszych dla życia narządów i układów, a mianowicie łokciowych i kolanowych fałdy, pachy i pachwiny. Ponadto, są one zlokalizowane w szyi, klatki piersiowej i brzucha. W ten sposób, węzły chłonne zapewniają całkowitą ochronę przed różnymi infekcjami i nowotwory głowy.

rodzaje węzłów

Należy zauważyć, że taki system filtrowania jest nie tylko w wyżej wymienionych miejscach. Limfokapillyary przenikać wszystkie narządy wewnętrzne. Jednak pełnią one taką samą funkcję.

Tak, istnieje kilka grup węzłów chłonnych w organizmie, a mianowicie:

 • w klatce piersiowej;
 • oskrzelowo-płucnej;
 • łokieć;
 • śledziony;
 • okołoaortalnych;
 • krezki;
 • biodrowej (zewnętrzne, wewnętrzne i ogólny);
 • pachwinowy (powierzchowna i głęboka);
 • udo;
 • podkolanowych.

Dlaczego spuchnięte węzły chłonne?

Przyczyny wzrostu w węzłach chłonnych – wiele chorób. Należy zauważyć, że pojawiające się dowody wpadać w kłopoty właśnie obszar, w którym się on znajduje. Najczęściej wzrost węzłach chłonnych związane z infekcji. Ponadto, to patologia występuje na tle zmiany nowotworowej.

Więc weźmy się bliżej, dlaczego iw jakich chorób Nastąpił wzrost węzłów chłonnych u dzieci i dorosłych:

 • procesy ropne. Zazwyczaj w przypadku takich odchyleń tak ostra chłonnych. Zjawisko to występuje najczęściej w wyniku wnikania bakterii z ran, które znajdują się na stwierdzeniu strefy narządu obwodową. Do głównych objawów zapalenia należą wygląd tkliwość i zaczerwienienie. Jeżeli w takim momencie nie ujawniać powstałego guza, zespół przerwy powłoki i ropa może przedostać się do otaczającej tkanki, tworząc dość ciężkie powikłania nazwie ropowica.
 • Powiększone węzły chłonne u dzieci często wskazują na obecność gruźlicy. Zazwyczaj w takich uderzeniami chorobowych utworzony w jamie piersiowej i szyi.
 • Często przyczyną powiększonych węzłów chłonnych u małych dzieci jest bakteria Bartonella. Nośniki, takie bakterie kot, którego zadrapania często można zaobserwować w dziecka. To przez te rany rozrodczych rozprzestrzenia się bardzo szybko przez limfososudam i na węzłach, które następnie wzrosnąć do dość bolesne. Tak więc, przez długi czas nie goi ropiejące rany, a także sosnowe stożek, który pojawił się obok, należy zawsze sugestywny progresji choroby „kociego pazura”.
 • Gdy SARS u dorosłych i dzieci może wynosić do kilku grup powiększenie węzłów chłonnych. Powodem tego odchylenia jest nadmierna reakcja układu odpornościowego do inwazji na ciele pacjenta żadnych wirusów. Należy zauważyć, że w takich sytuacjach zwiększa się węzły chłonne nie są bardzo silne, ale są one bardzo bolesne podczas badania palpacyjnego.
 • chorób wenerycznych, w szczególności, kiły, stać się przyczyną powiększeniem węzłów chłonnych. W tym przypadku pacjent może zaobserwować w jego guzki w okolicy pachwiny, a także owrzodzenia na narządach płciowych. W przeciwieństwie do innych chorób kiła powiększenie węzłów chłonnych mogą być bezbolesne, a zatem niezauważalne dla ludzi.
 • Długie nie przechodzące grupy powiększenie węzłów chłonnych może wskazywać na obecność ciężkich chorobach, takich jak listeriozy, brucelozy, zakażenia HIV lub mononukleoza.

Zwiększenie węzły nowotworów

guzie może pojawić się z powodu zaburzeń limfoproliferacyjnych (jeśli początkowo pochodzi z węzła chłonnego obrzęku), a także zmian przerzutowych. Pierwszy odchylenie głównie dotyczy limfatycznego i chorobę Hodgkina. węzłów chłonnych w takich chorób są zwiększone do czterech lub pięciu centymetrów i są bardzo gęsta. Jednakże, jeśli uczucie tworzą grudki nie są bolesne. Nawiasem mówiąc, początkowy wzrost węzłów w obrębie jamy brzusznej lub klatki piersiowej chłonnych takich chorób, które nie mogą być rozpoznawane.

podsumować

Teraz wiesz, co węzłów chłonnych. Należy zauważyć, że wzrost w organach obwodowego układu powinien niezwłocznie powiadomić pacjenta. Powód jest prosty: to stan patologiczny sugeruje, że występuje zagrożenie dla życia i zdrowia procesy zachodzące w organizmie człowieka. W tym przypadku zaleca się natychmiast udać się do lekarza i poddać się pełne badanie lekarskie.