900 Shares 4491 views

Zimne spawanie tworzyw sztucznych i metalu

C Różne urazy tworzywa sztucznego lub metalu produkty doświadczył prawie wszystko w jego życiu. Wielu po prostu zmienił ten czy inny szczegół, ale nie każdy ma możliwość w sytuacji awaryjnej, aby zastąpić cały zespół. Na przykład, gdy wyciek z baterii nie należy kupić nowy, kiedy można po prostu zrobić. A jeśli nie można nazwać spawacz? W takich przypadkach istnieje specjalny klej. Ludzie nazywają go po prostu: zimno spawanie tworzyw sztucznych i metalu.


Czym jest spawanie na zimno?

Zespół ten jest jednym z częściami wykonanymi z innych materiałów, bez ogrzewania, w temperaturze pokojowej lub nawet ujemny. Użycie narzędzia, który ma być stosowany do powierzchni współpracujących, a następnie tworzenie się ciśnienie i poczekać trochę. Wynikiem tego jest praktycznie monolityczny o dużej wytrzymałości i połączenia.

zgrzewania na zimno mogą być stosowane do produktów metalowych i różnych składników polimerowych. Na przykład, klej może być przyklejony różnymi metalami, takimi jak glin, miedź, cynk, srebro, żelazo i inne. Taki klej nadaje się i jest niezbędne w przypadku potrzeby łączenia różnych materiałów. Na przykład, zimne spawanie plastiku doskonale łączy rur z tworzyw sztucznych bez lutowania.

Co składa się z?

Podstawą tego kleju jest specjalną żywicą epoksydową. Większość produktów sprzedawanych w naszych sklepach jest podstawą dwuskładnikowy. Aby klej był efektywne wykorzystanie tylko jednej żywicy jest niewielka. Dlatego tak zwany utwardzacz. Jeśli wymieszać oba składniki, takie klej szybko przejść do bardzo solidne. Ten obiekt i umieścić na jej podstawie.

sama żywica epoksydowa ma wytrzymałość. Jest bardzo słabo wytrzymuje duże obciążenia i dlatego producenci są używane razem z żywicą tzw plastyfikatora. Należy poprawić jej elastyczność. Wypełniacz jest potrzebna w celu nadania kompozycji właściwości specjalne, takie jak przewodność cieplna, termoemkost i ścieralności. Na zimno do zgrzewania tworzywa sztucznego może mieć te właściwości, dodane składniki na bazie metalu.

Czasami na rynku można spotkać już w pełni gotowe do użycia mieszanki, a czasem klej i utwardzacz należy mieszać ręcznie, zgodnie z precyzyjnego dawkowania.

Główną zaletą jest to, że do takiego łączenia elementów nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Możliwe jest uzyskanie dobrej jakości połączenie bez użycia pras, urządzeń elektrycznych lub pracowników służby w tych dokumentach.

Klej do plastiku

elementy przyłączeniowe według procesów spawania stały się nieodzowne w życiu człowieka. Klej metoda łączenia, która nie jest gorsza od siły prac spawalniczych – prawdziwy przełom technologiczny. To nie wymaga dużych nakładów pieniędzy i długi czas pracy.

Clay (spawanie na zimno) do plastiku – tani i łatwy sposób połączyć różne części wysokiej jakości bez ciepła. Związek otrzymuje się poprzez procesy chemiczne, które występują w wyniku kontaktu z tworzywa sztucznego i klejem.

Technologia ta sprawia, że nie można przeszkadzać właściwości materiałów łączonych. Jest to ważne w przypadku podłączania różnych przewodu elektrycznego i izolacji. Dzięki tej metodzie można bezpiecznie wykonywać pracę.

Taka metoda połączenia jest szeroko stosowany w różnych celów technicznych i przemysłowych, w pracach budowlanych i, oczywiście, w życiu codziennym. Zimne spawanie plastiku – unikalny i wszechstronny produkt. Kolejną zaletą tego – brak odpady.

Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie dobrego uszczelnienia na obudowie. Kierowcy będzie bardzo przydatna.

Gdzie stosować spawanie na zimno?

Dla wyrobów z tworzyw sztucznych mają oddzielny rodzaj takich kompozycji. Główny zakres stosowania:

  • Naprawa lub zderzaki żakiet w samochodach.
  • Naprawa artykułów gospodarstwa domowego.
  • Trwałe połączenie różnych tworzyw sztucznych.
  • Naprawa różnych urządzeń lub komponentów.
  • Prace konserwatorskie z rur z tworzyw sztucznych.

Zimne spawanie tworzyw sztucznych: instrukcje użytkowania

Zwykle instrukcje dotyczące stosowania tych środków jest wskazany na opakowaniu. Producenci opisują jak zastosować lekarstwo, co powinno być obserwowane środki ostrożności podczas pracy z produktem. Ale zobaczmy, jak używać tego kleju.

Przede wszystkim, trzeba przygotować powierzchnię, którą chcesz się połączyć. Aby to zrobić, należy traktować je papierem ściernym. Ponadto, gody twarze być czyszczone. W tym celu dopasowania alkoholu lub innej cieczy zawierającej alkohol. Proces odtłuszczania – to bardzo ważna procedura. Teraz trzeba znaleźć odpowiedni kawałek wielkości materiału wiążącego. Następnie konieczne jest, aby rozciągnąć kawałek kleju w palcach. Aby to zrobić, trzeba nosić rękawiczki, palce powinny być wstępnie zwilżone. zdasz sobie sprawę, że klej jest gotowy, będzie przypominać plastelinę.

Następnie umieścić rzeczy na części mają zostać połączone, a następnie zamocować je za pomocą zacisków. Jeśli masz do podłączenia rury, to będzie potrzebował specjalnej uprzęży. Gdy narzędzie zostanie naprawione, a to wymaga około godzinę czasu z nim, można zrobić wszystko, nawet wiercenia i gwintowania. Na przykład, zgrzewania na zimno dla „Titan” plastikowy stanowi bardzo silny związek, a nie tylko na materiałach z różnych tworzyw sztucznych.

zapobieganie wypadkom

Wszelkie prace muszą być wykonywane z należytą bezpieczeństwo. Stosowanie takich substancji może być szkodliwe dla zdrowia, jeżeli są stosowane prawidłowo. Niedopuszczalne ingres mieszaninę na skórę lub oczy. Nie należy pozostawiać urządzenia w słońcu. Prace te powinny być wykonane z okulary i rękawice.

Zimne spawanie plastików: Opinie

Zobaczmy, co mówią o tym kleju prawdziwi ludzie, którzy próbowali wyobrazić całą swoją godność. Wiele z nich – kierowców, właścicieli motocykli, rowerzyści i zwykłych ludzi, którzy pilnie potrzebne, aby naprawić wszystko.

Wiele osób pisze, że korzystać z tego kleju na bieżąco. Opinie mówią, że jest to najprostszy i najtańszym sposobem na naprawę przeciekającego rury, elementy służące do uszczelniania skrzyni korbowej lub zbiornik gazu w samochodzie. Ponadto, wiele z użyciem zimnego spawania mógłby naprawić plastikową rurę wody.

wniosek

Okazuje się, że zimno do spawania tworzyw sztucznych – naprawdę tani, niezawodny i wszechstronny sposób, aby stworzyć trwałą szczelność i łączenia części z różnych materiałów.