778 Shares 3701 views

Kolektor słoneczny własnymi rękami

W lecie, w kraju, w celu zaoszczędzenia energii elektrycznej, mogą być montowane grzałki lub panel słoneczny. Lato, bogate ciepło słońca – najlepszy czas, aby stworzyć kolektor słoneczny własnymi rękami, gdy pracuje w niej całkowicie płaci za siebie w ciągu dwóch miesięcy. On radzi sobie z podgrzewaną wodą i ogrzewaniem. Ponadto, energia słoneczna może być równie skutecznie wykorzystywane nie tylko latem, ale również zimą.


Objętość zbiornika pojemności zbiornika 200 litrów. Do jego montażu wymagane materiałów takich jak arkusze wiórowej 4 (jest to możliwe do wykorzystania starych mebli). Dwa arkusze mają długość 92 cm, a dwa -. 90 cm, wysokość trzydzieści cm.

Ponadto wymagane czarną plastikową prześcieradło. O grubości 0,15 mm, powinny mieć rozmiar pół i pół metra. Uniwersalne śruby są wymagane w wysokości ośmiu sztuk. tafli szkła o grubości 6 mm o wymiarach co najmniej 92 x 92 cm. Dwie płyty z pianki o rozmiarach od stu do pięćdziesięciu centymetrów. Projektowanie kolektora słonecznego własnymi rękami, nie zapomnieć o tak ważnych rzeczach, jak węża ogrodowego. musi być wykonane z polichlorku winylu, wzmocnioną, grubość jego ścian – jeden milimetr. Potrzebujesz mosiądz z gwintem ¾ tee, a dwa wątki są zewnętrzne, a jeden – wnętrze. Wąż trzeba mosiężną dyszę i parę klamer zaciskowych. Jako uszczelnienie wymaga teflonową taśmę i dwie uszczelki paronitu.

Najlepszym umieszczenie kolektora – na dachu, tak że spadł bardziej niż światło słoneczne. Na początku montażu skrzynki kolektora trzeba widział arkuszy płyt wiórowych (lub innej folii). W celu ochrony drewna przed wilgocią, musi być pokryty lakierem lub alkidowej szkliwa. Zbieranie kolektor słoneczny własnymi rękami, można zrobić kilka wkręty mocujące panele w końcu. Jest możliwe, aby zapobiec pękaniu materiału pod śruby otworów nawiercić. W dolnej części okna, aby być ułożone pianę. Będzie zatrzymania ciepła i przyczyniają się do powolnego chłodzenia wody. Wąż należy zrobić nacięcie w górnym panelu, z krawędzią. W tym celu, poręczne piły i szczypce. Następnie trzeba położyć czarnego tworzywa sztucznego, który może być ogrzewany w słońcu w ciągu zaledwie kilku minut.

Podczas tworzenia kolektora słonecznego własnymi rękami, należy wziąć pod uwagę promień zgięcia węża podczas jego instalacji. Jest to konieczne, aby uniknąć załamań. Wąż jest konieczne, aby dostać się na dach, i to lepiej, jeśli jego długość wynosi trochę więcej niż było konieczne w obliczeniach. Wąż środku drogi musi być stałe, odpowiednie konwencjonalne taśmy klejącej, która może być przyklejony do ściany. Jest to konieczne, aby zlew kolektora słonecznego do dołu grzejnika i szkłem ochronnym. Po zakończeniu instalacji kolektora muszą wzmocnić elementy konstrukcji nośnej. Szkło stabilności konieczne jest, aby wkręcić śruby kilka przystanków do utworzenia.

W uzupełnieniu do podgrzewacza wody (kolektor) mogą być tworzone własnymi rękami panelu słonecznego do domu, który dostarczy energii elektrycznej, gdy nie jest podłączony do tradycyjnych źródeł. Co więcej, metoda ta jest nie tylko ekonomiczne, ale także przyjazne dla środowiska. W rzeczywistości, ogniwo słoneczne jest generator fotowoltaiczny DC. To przekształca energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną.

Jeśli wybrany jako źródło energii paneli słonecznych, produkcji wymagają trochę więcej wysiłku i obecność następujących komponentów. Elementy muszą być zdolne do wytwarzania 0,5 watów każdy. A ich rozmiar może się różnić. Odpowiednią zasadą baterii skrzynki drewniane otwory wentylacyjne umieszczone na bokach. Konieczne jest, aby podłoże z kawałka z płyty wiórowej, wybierz rozmiar szkła do schronu urządzenia od pogody. Aby połączyć elementy, muszą trzymać się razem i lutować w łańcuchu. Następnie podsumował przewody przez otwory wentylacyjne. Każdy panel zawarte w systemie, powinna być dioda blokująca. Będzie ona chronić baterię przed rozładowaniem podczas pochmurnej pogodzie lub w nocy.

W ten sposób, możliwe jest korzystanie z naturalną energię w domu i uczynić swoje życie bardziej komfortowym.