867 Shares 9258 views

Wnętrze domu. Planowanie i styl wnętrza. Rośliny w wnętrzu kamienicy

dekoracje do domu – jest to jeden z najstarszych ludzkich działań. W domu spędzamy dużo czasu, więc wygoda, atmosfera i ogólne wrażenie wnętrza ważne dla naszego poczucia siebie. Dziś, planowanie i wnętrze kamienicy – sfera pracy specjalnie przeszkolonych osób: projektantów, architektów, dekoratorów. Opowiedz nam o zasadach, na których zbudowana jest wnętrze, które istnieją style zdobienia.


Koncepcja wnętrza

W dosłownym tłumaczeniu słowo „wewnętrzny” po francusku oznacza „wewnętrzny”. Koncepcja ta obejmuje obecnie nie tylko ozdoba, ale również zagospodarowania terenu, rozwój przyjazny dla użytkownika układ mebli i przedmiotów zgodnie ze scenariuszy zachowań osoby. Gdy istnieje potrzeba stworzenia wnętrza budynku mieszkalnego, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – jest, aby skonsultować się ze specjalistą. Projektowanie przestrzeni życiowej zaangażowanych projektantów, dekoratorów, architektów czasami. Jednak większość ludzi zaangażowanych w projektowaniu własnych domach, trochę słuchania rad specjalistów. Tak często wystrój wnętrz jest redukowany do rozmieszczenia mebli i ścian wyboru koloru. A wnętrze – to dobrze przemyślana organizacja przestrzeni życiowej, co powinno przyczynić się do normalnego życia ludzkiego.

Zasady układ wnętrz

Tworzenie wnętrza kamienicy, należy mieć na uwadze podstawowe zasady projektowania i układu. Przede wszystkim w pomieszczeniu muszą spełniać wymagania ergonomii i antropometrycznych. Oznacza to, że osoba musi mieć odpowiednie wymiary, co pozwala na prowadzenia zwykłej działalności, bez ponoszenia zbędnych zasobów i bez dyskomfortu. Ponadto, każdy projekt posiada „trzy filary”: zastosowanie, funkcjonalność i piękno. W całej długiej historii przypadku, okres rejestracji, kiedy można umieścić tylko piękno, na przykład, w okresie baroku w czołówce lub tylko funkcjonalnością, na przykład, w minimalistycznym stylu. Ale współczesny człowiek dąży do równowagi estetykę i funkcjonalność, ale również stara się być zgodne z zasadą ochrony środowiska. Właściwa opis wnętrza kamienicy często odnosi się do głównych zasad kompozycyjnych, które muszą być brane pod uwagę, domu przetwórczego. To integralność, harmonia, równowaga, w obecności środka kompozytu, akcent i rytm. Każdy wewnętrzny składa się z trzech członów: grupy konstrukcji powłoki, tj Ściany, podłoga, sufit, okna; obiektów, tj meble, sprzęt; Procesy funkcyjne, to znaczy Wszystko to pozwala osobie do wykonywania niezbędnych działań w terenie, a także generuje emocje i atmosferę.

zagospodarowania przestrzeni

Dokonanie przestrzeni życiowej, konieczne jest na etapie projektowania do rozważenia obszarów funkcjonalnych. Jego podstawą jest położony na trzech zasadach:

– Wiek. Oddzielna przestrzeń potrzebna różnych pokoleń mieszkańców.

– Czas. Tradycyjnie oddzielić dzień i noc rozrywki.

– funkcjonalna. Pomieszczenie musi spełniać indywidualne potrzeby i styl życia wszystkich członków rodziny.

Dom powinien być ustalony przed rozpoczęciem prac nad wystrojem. Należy starannie rozważyć miejsce do spania, podświetlić obszary społeczne i ekonomiczne, należy rozważyć umieszczenie komunikacji i urządzeń technicznych.

Światło w domu

Człowiek – istota słoneczna, a jego nastrój i samopoczucie zależą od obudowy oświetlenia, należy pamiętać, tworząc wnętrza domu. Oświetlenie może być naturalny lub sztuczny. W pierwszym przypadku mówimy o oknach. Jeśli to możliwe, najlepiej jest wybrać dom z oknami wychodzącymi na różnych kierunkach, i pożądane jest, aby otwory były wystarczająco duże. Ale w żadnym wypadku nie będzie w stanie zrobić bez sztucznego oświetlenia. Planując go, trzeba wziąć pod uwagę różne scenariusze oświetlenia, które pomagają mieszkańcom wygodnie żyć i działać. Tradycyjnie, istnieje ogólna, funkcjonalne i akcent oświetlenie. Wyznaczenie całkowitej światła w pomieszczeniu, – utrzymanie odpowiedniego poziomu oświetlenia. Tradycyjnie, jej źródła znajdują się na suficie, może to być centralny żyrandol lub więcej świateł na obwodzie sufitu. Dziś coraz więcej projektantów porzucić lampę centralną, ale wolą kilka urządzeń, które wspierają ogólny poziom oświetlenia w nowoczesnych wnętrzach. Funkcjonowanie świateł zainstalowanych na obszarach, gdzie lokatorzy będą wykonywać jakieś czynności: czytanie, gotowanie, pracy. W takich miejscach zazwyczaj zainstalowane na pulpicie lub lamp wiszących, lampy ściennych, podłogowych światła, korzystnie z możliwością zmianę kąta padania wiązki. Akcent świetlny przeznaczony jest przeznaczyć we wnętrzu niektórych jego elementów, takich jak obrazki. W tym celu, małych lamp i reflektorów.

Rośliny w wnętrzu domu. Prawo wyboru preferencji

Ważną rolę odgrywają rośliny we wnętrzu domu. Są to przytulne, „animować” pokój, czyste powietrze, wypełnić go z lotnych produkcji, a także może być przeznaczona pod nim. Jednakże, warto pamiętać o kilku dość proste zasady. Zakład musi integrować się harmonijnie w rozmiarze do pokoju, nie uchwycić całe miejsce, chociaż może on działać jako akcent. Ostrożnie żywe rośliny powinny być umieszczone w sypialniach i pokojach dziecięcych, pamiętając, że zużywają one tlen w nocy. Warto też pamiętać, że flora wymaga opieki, a jeśli inni właściciele nie są gotowe, można zrobić ze sztucznymi odpowiednikami.

Umieszczenie mebli

Każdy rodzaj domu mieszkalnego wnętrza jest niemożliwe bez mebli. Planując domu należy wziąć pod uwagę równowagę elementów zgodnie z podziałem na strefy i potrzeb ludzi. Nie ostatnia rola czynnika estetycznego. Najczęściej stosowaną metodą przydzielania wszystkie meble wzdłuż ścian nie zawsze jest wygodne i wydajne. Z pomocą mebli, można dostosować do kształtu pomieszczenia, która idealnie, pożądane jest, aby spowodować kwadrat. Główna zasada aranżacji są następujące:

– jest to niezbędne do wykonania proporcjonalności i równowagi przedmiotu;

– między obiektami w pomieszczeniu powinno być wystarczająco dużo miejsca dla tranzytu, do szafek i półek wygodny dostęp musi być zapewniony;

– do wyboru głównego obiektu, takiego jak sofą, kominkiem i stołem i pokoju, aby zbudować wokół niej piosenkę. Nie bój centrum poddają pokoju, ponieważ złożoność trasy przemieszczania się może stworzyć nowe scenariusze do korzystania z obiektu. Przed rozmieszczeniem mebli powinny być starannie analizować styl życia jego właścicieli i przewidzieć wszystkie możliwe opcje, aby obliczyć przestrzeń dla każdej funkcji.

Kolor we wnętrzu

Tworzenie projektu na „wnętrza domu mieszkalnego,” trzeba podejmować ważne decyzje o kolor wypełniający pomieszczenie. Psychologowie udowodnili, że kolor ma ogromny wpływ na nastrój i samopoczucie, należy wziąć pod uwagę przy wyborze opcji kolorów dla mieszkań. Warto też pamiętać, że ludzie będą spędzać dużo czasu w tych pomieszczeniach, i nie powinno być nic go drażnić lub uciskać. Istnieje zasada, że nie należy stosować więcej niż 3 kolory w tym samym pomieszczeniu. 60% powierzchni powinna być pomalowane kolorów podstawowych, często w sposób dyskretny i neutralny. 30% powierzchni przeprowadza się w drugim kolorze, powinny być zgodne z głównym, ale znacząco różni się od niego. Najprostszym sposobem – do wyboru dwa kolory sąsiadujące z kołem kolorów. 10% pomieszczeń wyciągnąć kontrast do drugiego schematu kolorów. Na przykład, zasłony we wnętrzu domu mieszkalnego może być jasny akcent, te same funkcje mogą wykonać poduszki lub dużych elementów dekoracji.

styl wnętrza

Dzisiaj, projektanci stosują różne style we wnętrzu domu. Wybierając go należy ocenić możliwość budynku. Zatem, duży jasny pokój jest idealny do stylu klasycznym i mały obszar może być zwiększona dzięki wykorzystaniu high-tech czy minimalizm. Również na wybór stylu, oczywiście, wpływ na osobiste preferencje właściciela, poza klimatem, ogólną koncepcję projektu, a nawet mody. Dokonywanie wnętrza, nie powinniśmy zawsze starać się stworzyć idealną stylizację, ale dom powinien odzwierciedlać osobowość gospodarzy. Również dzisiaj, rzeczywiste nie dokładne i nyuansnye stylizacji wnętrza, z nutą jakiegoś stylu. Eklektyzm – to główny styl, który dominuje w 21 wieku.

klasyczny

Najbardziej popularny styl, w którym wnętrze jest wykonane z kamienicy – klasyczny. Akceptuje to jest pociąg do jasnych kolorach i tradycyjnych materiałów: drewna, kamienia. Klasyczne wnętrza opiera się na zasadzie symetrii, osiągając oddzieleniu środka kompozytu. Zwykle w środku pokoju idzie niewidoczny oś, wokół której tworzy harmonijną i symetryczną kompozycję. Ten styl charakteryzuje się wykorzystaniem elementów takich jak listwy, pilastry, rozety, pilastry, drogich tkanin, mebli z cennych gatunków drewna, parkiet. Zazwyczaj klasyki tendencję do korzystania z dużej liczby elementów dekoracyjnych: wazony, obrazy, poduszki, świeczniki, lampy. Klasyczny zakłada centralne oświetlenie w postaci żyrandoli, zazwyczaj kryształu oraz kilku dodatkowych źródeł światła.

historyzm

Klasyczne style we wnętrzu domu mieszkalnego podzielić na kilka okresów, o których mowa w „wielkim stylu”. Ten klasycyzmu, baroku, rokoko i Imperium. Najbardziej luksusowy i wyszukane – to barokowa, możemy zobaczyć go w królewskich pałacach Ludwika XIV. Jego jest użycie dużej liczby szczegółów rzeźbione, złocone, aksamitna tapicerka i zasłony, obrazy. Bardziej dyskretna i rafinowany rokoko, charakterystyczny czas Louis XV różni się prawie całkowity brak linii prostych. W nim, jak we wszystkich stylach historycznych zapamiętanych pociąg do symetrii i wykorzystania naturalnych materiałów. Klasycyzm – najbardziej znany i popularny styl w projektowaniu domów arystokracji. Jest nieodłącznym elementem prowadzenia zwięzłości i surowości starożytnych tradycji. Wariant klasycyzmu stała Imperial styl – Empire, który odchodzi od kanonicznych bezpośrednich i prostych liniach. Imperium – to luksusowy i zakres. Wszystkie style historyczne wymagają pokoje z wysokimi sufitami i dużych objętościach.

nowoczesność

Pojęcie „nowoczesny styl” jest bardzo szerokie. Ma nieskończoną liczbę wariantów, etnicznych, historycznych, odcieni funkcjonalnych. Ale co najważniejsze, nowoczesne wnętrze dom mieszkalny powinien być łatwy w obsłudze, wygodne dla życia i odpowiednim duchem czasu. On charakteryzuje się mieszanką obiektów o różnym stylem, charakteryzującym się po liniach prostych, dużej liczby prostych powierzchniach, bez żadnych wzorów i faktur. Nowoczesny styl wymaga minimum dekoracji, która będzie wymagać czasu do opieki i przeciążenia wnętrze. Pokój w tym stylu są tworzone dla osoby, relaks i odpoczynek. Ale wnętrze powinno być tak wygodne, jak to możliwe, czyli w nim wszystkie funkcje powinny być brane pod uwagę. Dlatego też często używanych elementów transformatorów, wykonując kilka funkcji naraz.

minimalizm

Różnorodność nowoczesnym stylu jest minimalizm. Jak wynika z tytułu, że stara się usunąć zbędne elementy z pokoju. Przede wszystkim dotyczy to przedmiotów dekoracji. To nie jest miejsce, dywany, żyrandole, wazony. Minimalistyczne wnętrze dom mieszkalny sprawia, że przede wszystkim wbudowanej: sprzęt, oświetlenie. Wiele meble „ukryte” w płaskiej powierzchni. Na przykład, flip-łóżka lub biurka – jest to popularne odbiór minimalizmu. W tym stylu i małej ilości kolorów, najbardziej popularne odcienie są białe, szare i czarne. Jasne akcentami, takie jak żółty fotelu szarego pomieszczenia może być używany do dynamiki wnętrza.

nowoczesny

Ponadczasowe wzornictwo wnętrza kamienicy – w stylu Art Nouveau i secesji. Charakteryzuje się ona dużą liczbą zakrzywionych linii i motywy kwiatowe. Szczyt tego stylu jest wnętrze A. Gaudiego i F. Shechtel. Ten styl – zagorzały przeciwnik symetrii, nie charakteryzują się prostymi liniami. Wszystko opiera się na grze odcieni i niuansów. Ten styl nierozerwalnie związane z używaniem dużej ilości szczegółów, ozdoby, tkaniny obfitość, może być połączone z elementami innych stylów, najważniejsze – to harmonia i nastrój. W decyzji Nouveau może być jasne, ze śmiałych rozwiązań kolorystycznych i może być cienka, nyuansnym.

etniczny

Projektanci często oferują wystawienia lokalu w stylu etnicznym. Zaletą tego stylu – w swej nieskończonej różnorodności. Może to być wersje narodowe klasyków takich jak angielski czy amerykański styl. Jak również opcji krajów przytulne, takich jak Provence, austriackiego domku. Choć często pod etnicznych realizować wnętrza w duchu Indiach, Maroku, Meksyku, Chin, Japonii, Afryce. Piękno stylu etnicznym jest to, że pozwala na stworzenie jasnych i niepowtarzalny wizerunek. Charakteryzuje się ona wykorzystaniu tradycyjnych przedmiotów określonego obszaru lub kraju.