683 Shares 3718 views

Jak rosną petunii: wskazówki dla początkujących

W okresie letnim, to często można spotkać łóżka z pięknymi kolorowymi kwiatami z niesamowitą słodki zapach, który jest wzmacniany w godzinach wieczornych. Ta bajkowa „The Scarlet Flower” nazywa Petunia. Rodzaju zawiera dwadzieścia pięć gatunków.


Kwiaty są proste i podwójne, duże i małe. Ich kolor jest jasny, piękny i bardzo zróżnicowany. Płatki mogą być fioletowy, czerwony, biały, żółty, różowy, fioletowy, niebieski. Petunia kwiat dzieje i z obramowaniem wokół krawędzi płatków lub zszyta promieniście od środka kwiat w kształcie gwiazdy.

Wiele z nich dotyczy kwestii: jak uprawiać petunii, aby móc jak długo można podziwiać jego wspaniałe kolory. Jeśli stworzyć korzystne warunki dla zakładu, kwitnienie może trwać aż do mrozów. Skracając długie pędy i promuje rozgałęzienia pomp buszu. Kwiaty, które są wyblakłe, należy usunąć, ponieważ w tym miejscu powstają nowe pąki.

Zakład jest skromny. Najważniejsze – aby wiedzieć, jak rozwijać petunii. I wierzcie mi, specjalne umiejętności to nie potrzebne. Uwielbia światło, ale nie palące promienie słońca, więc Penumbra jest najlepszym rozwiązaniem. Roślina wymaga intensywnego nawadniania, ale nie tolerują nadmiaru wody. Regularne karmienie – główny warunek długiej i obfite kwitnienie. Zrobić nawóz powinien być ostrożny, aby uniknąć rozwiązania na liściach. Karmić roślina powinna być raz na dziesięć dni do końca okresu kwitnienia. Jako części złożonych nawozów musi panować potasu.

Petunia jest propagowane przez nasiona. Jak rozwijać i propagować petunie musi być bardzo starannie i dokładnie. W mieszkalnych warunkach słabego oświetlenia – tak uprawie sadzonek związanej z pewnymi trudnościami. Jeśli to możliwe, dać młode rośliny dodatkowe oświetlenie.

Jeśli młode sadzonki zaczynają się rozciągać, są posypane piaskiem i zmniejszenie podlewania sadzonek poddanych szybkiemu szermierki. Stałe miejsce w petunii ziemi posadzone po ostatnim mrozem. Odległość między młodymi krzewami być około czterdziestu centymetrów. Przesadzić roślinę jest na ogół dobrze tolerowany.

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni trwa intensywny okres rozkwitu petunii. Jeśli wiesz, jak uprawiać petunie w zwartej kuli, można uzyskać niezwykle efektowny krzew. Roślina ta rośnie bardzo dobrze w specjalnych skrzynkach i wiszących koszy na balkonach i tarasach.

Rozróżniać hybrydowych i ogrodowych petunii. Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy wiatr, trwa gatunku Grupa multiflora. Na balkonie czuje dobry wybór, należący do grupy Pendula. Aby uzyskać obfite kwitnienie, trzeba wiedzieć, jak rozwijać Petunia. Po tym wszystkim, na pierwszy rzut oka wydaje się dość prosta. Często jednak najmniejsze praktyki rolniczej błąd prowadzić do osłabienia lub nawet śmierci rośliny. Jeśli nie stosuje się nawóz lub nawożenie, oczekiwany rezultat, nie można czekać.

W celu wykorzenienia górne sadzonek stosowane takie substancje biologiczne, takie jak IAA, aloes i innych. Piękne i rzadkie odmiany petunii mogą być przeszczepione jesienią do garnka, wyciąć długie gałęzie i umieścić roślinę w oknie zimowym. Jednocześnie nie zapomnieć o podlewaniu. Jego wygląd nie jest bardzo atrakcyjna, ale na wiosnę rozpocznie się szybki wzrost i kwitnienie. Sadzonki można wyciąć i umieścić je w wodzie do ukorzenienia. Cięcie w tym samym czasie, co musisz zrobić pod prześcieradłem. Ukorzenione sadzonki w pełni zachowuje wszystkie właściwości rodzica.

Wiedząc, jak rosną petunie można to zrobić z góry na balkonie, a na wiosnę dać roślinie znajomego lub ozdobić swoje własne patio.