315 Shares 4764 views

Co jest niezwykłe Kościół Zmartwychwstania w Bryusov Lane?

Małe skromne Kościół Zmartwychwstania w Bryusov Lane nie jest stracone na tle ogromnego dziedzictwa architektonicznego stolicy Rosji. Oczywiście w Moskwie wiele kościołów prawosławnych, które przewyższają skromne stary kościół i wysokie kopuły i elewacje pompą i wyraziste dekoracji wnętrz. Ale jak to mówią wiernym Cerkiew poszczególnych ulubionych świątyń – to namolennoe miejsce.


Historia Moskwie

Znani Moskale Kościół Zmartwychwstania w Bryusov pasa nie powstrzymało ich posługę modlitwy z połowy XVI wieku. Ale jego obecny wygląd nie zawsze było. Pierwotnie był to kościół drewniany, który znajduje się w Wąwozie NMP. Pierwsze wzmianki o nim w źródłach historycznych pochodzi z 1548 roku. Założenie Wąwozu w tamtych czasach nazywano wąwóz, w pobliżu której kościół został zbudowany. Drewno – nie najtrwalszy materiał budowlany. A po tym, co wydarzyło się w wiosną 1629 roku miał świątynia ognia być zbudowany od nowa. Jego budowa została ukończona w 1634 roku. A w ogóle to wynika z tego, że reprezentuje w tej chwili świątyni Zmartwychwstania w Bryusov pasie. Niektóre zmiany w budowie świątyni miała miejsce tylko w pierwszej połowie XIX wieku, kiedy był refektarz i piętrowe zrekonstruowany dzwonnica została dodana. Formy architektoniczne świątyni stopniowo bliżej tradycji rosyjskiego klasycyzmu.

Nazwa świątyni

Nie dość zwykle nazwa świątyni w Bryusov Lane związanym z wydarzeniami z historii świętej. Kościół Zmartwychwstania został otwarty w roku 335, na miejscu Grobu Świętego w Jerozolimie. Jest w tym samym miejscu, gdzie został pochowany i zmartwychwstałego Chrystusa. Tylko Świątyni Jerozolimskiej ma prawo do tej nazwy. Dlatego świątynie poświęcone tej imprezy w innych krajach są nazwane na cześć „Zmartwychwstanie”. Nie są one przeznaczone do centralnego wydarzenia z historii świętej, ale tylko święto na jego cześć.

W czasach sowieckich,

Dla wielu pozostaje tajemnicą, dlaczego rok ciężkiej prześladowań Kościoła prawosławnego i kapitału państwowego ateistycznej propagandy komunistycznej Rosji, a następnie Związku Radzieckiego, na jeden dzień nie zatrzymał swoją posługę, Kościół Zmartwychwstania w Bryusov Lane? Nie powinniśmy zapominać, że wielu cerkwie w Moskwie w latach trzydziestych XX wieku zostały barbarzyńsko zbombardowany i zniszczony. Ale Kościół Zmartwychwstania dla wiernych był zawsze otwarty. Niektórzy tłumaczą ten fakt nie jest całkiem normalny stan obszaru, w którym znajduje się Bruce Lane. Jak to ma długie selilas Moskwa twórczych Bohemians – pisarzy i artystów, muzyków, aktorów, artystów. Że udział pomogła zapobiec rozbiórki starego kościoła. W szczególności, to osiągnięcie jest przypisana do wielkiego rosyjskiego reżysera i aktora Stanisławskiego, który słucha opinii z najbardziej wpływowych ludzi w państwa radzieckiego. Ale prawosławni zobaczyć w utrzymaniu umiłował Kościół specjalną dyspensę.

dzwonnica

Represje z okresu sowieckiego nadal nie oszczędził i ten starożytny kościół Moskwa. Ale one wyrażane tylko w tym, że z jej dzwonnica zostały usunięte i zniszczone unikalne dzwony historycznych. Od kilku dekad, dzwonnica świątyni pełnił funkcję czysto dekoracyjną. Ponownie usłyszeć dźwięk dzwonów mieszkańców Bryusov pasa był przeznaczony tylko 18 lutego 2008, ten dzień został ponownie konsekrowany, głównym dzwon Kościół Zmartwychwstania „Michała Archanioła”. Teraz w tej zabytkowej części Moskwy, można usłyszeć dzwony dźwięki we wszystkich kanonicznych świąt prawosławnych.

Najważniejszym sanktuarium

Świątynia Zmartwychwstania w Bryusov Lane, którego adres jest znany daleko poza granicami stolicy, jest siedzibą dwóch specjalnie czczonych sanktuariów świata prawosławnego. Przede wszystkim, ikoną „giną”. Jest on poświęcony Matce Bożej. Ta praca jest napisany w XVIII wieku. Ale najważniejsze, że przyciąga wielu pielgrzymów do cerkwi Zmartwychwstania w Bryusov Lane – Icon Spyridon, bp Trimifuntskogo. To szczególnie czczony święty w Kościele prawosławnym tradycyjnie obrońcą biednych i pokrzywdzonych. Uważa się, że obraz św Spyridon ma cudowne moce. Odwołać się do niego w modlitwie w trudnych chwilach życia pomaga znaleźć siłę psychiczną do pokonania prób los obdarzył. I nie ma nic dziwnego w tym, że to sanktuarium nie jest porośnięta popularny szlak. Czasami pielgrzymi dążą do niego z daleka. Od nich można usłyszeć pytanie: „Kościół Zmartwychwstania w Bryusov Lane … Jak dostać się do niego” Przez cudownym obrazem św św Spyridon są tacy, którzy nie oczekują pomocy od nikogo. Znajduje się on po prawej stronie wizerunku Zbawiciela, w prezbiterium kościoła.

Świątynia Zmartwychwstania w Bryusov Lane – jazdy?

Aby dostać się do centrum Moskwy, gdzie świątynia nie jest zbyt trudne do każdego miejsca w mieście. Aby to zrobić, metrem do „Ochotnyj Riad” lub „Plac Rewolucji”, znajdujący się w pobliżu Placu Manege. A potem trzeba wspiąć się na ulicy Tverskaya, po lewej stronie to, aby Bryusov pasie. Świątynia jest wyraźnie widoczne nawet z Tweru. Równie łatwo dotrzeć z przeciwnej strony, z Nikitskaya ulicy. Z nią w Bruce Lane można dojechać skręcając w prawo. Adres Temple – Moskwa, Bryusov lane – 15/2.