411 Shares 2783 views

Jaka jest temperatura w Egipcie w lipcu

Ten artykuł jest dla tych ludzi, którzy zastanawiają się, czy idą do odpoczynku w środku lata na egipskich ośrodków, i szukają odpowiedzi na pytanie, co w tym czasie temperatury. W Egipcie, w lipcu, ciepło może dosłownie zawiezie szalony! Gorętsze może być tylko w saunie, a nawet w rosyjskiej łaźni. Jednak wiele osób chce być gorąco, więc nikt nie będzie się odradzać. Ponadto, warunki pogodowe w Egipcie w różnych dziedzinach różnią się nieco od siebie. Najważniejsze – aby zdecydować, gdzie iść.

Średnie odczyty temperatury

Nie być bezpodstawne, cytujemy oficjalny danych pogodowych: „Średnia temperatura w Egipcie w lipcu – + 35-40 ° C.” Ale to jest średnia, więc może to być cieplejsza. Czasami nawet do + 48 ° C chodzi, i to w cieniu. I wyobraźcie sobie, ile w słońcu?

I nie ma tu nic dziwnego, bo o tej porze roku, w centralnej Rosji jest bardzo ciepły. Lato ma lato! Temperatura w lipcu morskich vodichki egipskich ośrodków w zakresie od +25 do + 28 ° C. Niższe wartości odnoszą się do Morza Śródziemnego. Ale zwykle zatrzymała się na czerwonym, w rzeczywistości nie są tym znanym miejscem do rekreacji. Inną cechą egipskiej latem – deszcz tam o tej porze roku nie wydarzy. Oznacza to, że nie można czekać, niebo nagle zaostrzone od ponad chmurami i przelał bracer.

Hurghada czy Szarm el-Szejk

Jak już wspomniano, temperatura w Egipcie w lipcu, różne w różnych miejscach. W ogóle, jeśli pójdziemy o tej porze roku w Egipcie, najlepiej w Hurghadzie. Fakt, że istnieje morski stale wiejący wiatr. W broszurach zawsze pieszczotliwie zwany „morska bryza”. W miesiącach zimowych, sytuacja ta jest więcej minusów niż plusów, ale latem jest bardzo miłe, gdy ciągle działa taki wentylator przyrody.

Ale w Szarm el-Szejk, prawie całkowitym spokoju, bo to miejsce jest otoczone górami. Dlatego też nie jest lepszy niż w Hurghadzie. Kiedy turyści mówić o Egipcie w lipcu, poglądy są diametralnie różne. Być może ci, którzy pozostają niezadowoleni, po prostu poszedł złą drogą. W Szarm el-Szejk, naszym zdaniem, najlepiej jest iść w zimie.

Jak radzić sobie z upałem

Gdy idziesz do odpoczynku przez 10-15 dni, trudno jest teraz w pełni zaaklimatyzować. Dlatego ludzie, którzy mają słabe zdrowie lub małych dzieci w środku lata na kontynencie afrykańskim jest wyłączony limity. Młoda i wystarczająco silne, aby przestrzegać kilku zasad, a potem dużo słońca i ciepła nie mógł zepsuć wakacje.

Po pierwsze, unikać alkoholu! Po drugie, popić niewielką ilością wody czystej prosty, pięć litrów dziennie będzie wystarczająca. I po trzecie, aby nosić ubrania bawełniane, lekkie, ale jednocześnie zamknięte. Weźmy przykład Beduinów – oni zawsze nosił duże koszule, które doskonale chronione przed słońcem, z jednej strony, a z drugiej strony, pozwala na swobodny przepływ powietrza wokół ciała. W ogóle, chociaż w temperaturze Egipcie w lipcu i ekstremalne, ale można się do tego przyzwyczaić. Ponadto pokoje są klimatyzowane, tak, że w nocy można odpocząć, a rano – po raz kolejny w walce! Najważniejsze, że hotel znajdował się w pierwszej linii do chłodzie pokoju do plaży i morza nie było daleko, aby dostać się.

Jak zachowywać się na morzu, tak aby nie przypalać

Niektóre niedoświadczonych obozowicze, zdając sobie sprawę, że pogoda w Egipcie w lipcu, dobrze, bardzo gorąco, nie chce wydostać się z morza. I tu leży główne niebezpieczeństwo! Woda morska nie chronić przed działaniem promieni słonecznych. A nawet wręcz przeciwnie: krople wody na skórze działa jak soczewka. Można uzyskać bardzo silne oparzenia słoneczne. W związku z tym, wiedząc, ludzie powinni pływać w koszulkach lub t-shirty. I, oczywiście, należy używać filtrów przeciwsłonecznych. Oto kilka prostych zasad, można utrzymać się z poważnych tarapatach.