329 Shares 5911 views

Wolontariat za granicą programy, które będą widzieć świat

Wolontariat za granicą program – to świetny sposób, aby zobaczyć świat, aby zmienić tę sytuację i dokonać zmian. Mają jedną niepodważalną zaletę – do udziału w wielu z nich nie potrzebuje pieniędzy.


Które zapewniają programy wolontariatu, a co to jest?

Takie programy na świecie istnieje tak wiele – od bogatych, jak Korpusu Pokoju, do małych projektów jednorazowych nigdzie w Nepalu lub Peru. Zostań wolontariuszem za granicą może być każdy – nadaje się do dowolnej kombinacji wieku / wiedzy / programu preferencji zawsze. Przez Area / cechy mogą być podzielone na następujące elementy:

  1. Program, do udziału w której nie ma potrzeby płacić.
  2. Tych, którzy muszą płacić za (nie mówimy o usługach agencji pośredniczących, a bezpośrednio na samych programach).
  3. Wolontariat za granicą programów, w których uczestnicy pokrywają przelot, wyżywienie, noclegi (wszystkie z powyższych, lub po prostu coś) na własny koszt.
  4. Te, w których większość kosztów jest pokrywana przez organizację lub strony otrzymującej.

Wszystko to mogą być łączone w różnych odmianach, a ponadto programy wolontariatu za granicą pracują w różnych dziedzinach i kierunkach. Wśród nich – projektów edukacyjnych, ochrony przyrody, pracy w rezerwach, ochrony zdrowia, biznesu i budowy i tak dalej. Wśród najbardziej znanych – Au Pair, Work & Study w USA, programów wolontariuszy Korpusu Pokoju i EVS.

Work & Study USA i Au Pair

Sporo organizacji ukierunkowanych na pracę z młodzieżą – Work & Study USA i Au Pair między nimi. Ten ostatni pozwala na spędzenie kilku miesięcy do jednego roku lub dwóch lat w innym kraju, uczenie się ich języka, mieszka z miejscową rodziną i pomagać w pracach domowych i dzieci.

Program zakłada, że uczestnik otrzyma bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, pewną kwotę kieszonkowego, a to nie robi żadnej ciężkiej pracy i dużo wolnego czasu, w tym weekendy tygodniowych. Udział w programie jest wypłacana, a raczej musiałby płacić za usługi agencji, dodatkowo trzeba zapłacić wizy i koszty podróży do kraju przeznaczenia iz powrotem.

Work & Study USA – letni program dla studentów uczelni wyższych i średnich wyspecjalizowanych instytucji edukacyjnych, który pozwala w czasie letnich wakacji podróż do USA do pracy i podróży.

Istnieją inne programy o podobnej nazwie, wykorzystując ideę pracy i szkolenia, na przykład, Work & Study Kanada lub Work & Study Australia. Tutaj, podobnie jak w przypadku Au Pair, musisz zapłacić za program i kosztów podróży oraz wizy.

AIESEC

programy wolontariackie i staże za granicą oferuje AIESEC – międzynarodowa organizacja młodzieżowa, który istnieje w wielu krajach. Mówi, że cel ujawnienia jego kierownictwem oraz potencjału zawodowego młodzieży.

AIESEC jest w pełni podawać i kontrolowane przez studentów i absolwentów, i oferuje nie tylko doświadczenie w pracy w samej organizacji, ale również międzynarodowe staże w kilku dziedzinach i dobrowolnych programów społecznych na całym świecie.

Praca na różnych stanowiskach w najbardziej AIESEC pieniądze nie są wypłacane, jednak i on nie działa nic płacić. Ale członkowie organizacji dostępne są wysokiej jakości szkolenia i warsztaty edukacyjne za symboliczną opłatą. Uczestniczyć w stażach lub projektów wolontariatu AIESEC kosztuje bardzo mało, zwłaszcza w porównaniu do poprzednich programów, ale uczestnicy będą musieli płacić za wizy i samych kosztów podróży.

Peace Corps i EVS

Peace Corps – amerykańska organizacja, która jest wolontariuszem programy za granicą w wielu krajach i regionach świata. Peace Corps szuka właściwej osoby na właściwym miejscu, masz szansę wziąć udział ma praktycznie żadnej osoby dorosłej. Jednak 90% stanowisk w organizacji wymagają pewnego rodzaju wykształcenia lub doświadczenia.

Dostać się do Korpusu Pokoju nie jest tak łatwe, jednak za większość prac obiecują finansowania na poziomie w przybliżeniu odpowiada poziomowi życia lokalnego.

Wolontariat za granicą, można użyć EVS (Wolontariat Europejski) – część projektu Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”. Oferują one szeroki wachlarz zawodów i stanowisk na okres dwóch miesięcy do dwóch lat, zakwaterowanie finansowane, wyżywienie, ubezpieczenie medyczne i uczestnika wiza. Ponadto EVS pokrywa 90% kosztów podróży.

Mniej znane i nieformalny

Darmowe programy wolontariatu za granicą nie kończą – istnieją również szereg projektów, które nie są powszechnie znane (na przykład organizacja Lanta Animal Welfare, dbanie o psy i koty w Tajlandii) i nawet nie bardzo oficjalny (podobny do stanowiska asystenta w małym centrum jogi ). Wiele możliwości wolontariatu dla każdego smaku można znaleźć na specjalistycznych stronach.