590 Shares 9919 views

Wzór „net Kobalt”: porcelana rosyjska tradycja

Wzór „Cobalt netto” znany i rozpoznawalny na całym świecie. Ta wyrafinowana mieszanka białego i ciemnoniebieskie używać zestawów, pary herbaty, zestawy obiadowe. Ozdobione potraw siatki kobaltu dla tabeli na najbardziej wyjątkowych okazjach.


Uosobieniem prostoty, elegancji i jakiś dyskretny ale bezwarunkowej powagą – główne cechy ornamentem. On wygląda bardzo stylowy i kosztowne.

historia

Po raz pierwszy w tym malowanie na porcelanie pojawił się w 1945 roku. Dziś jest znakiem towarowym Łomonosowa Fabryka Porcelany, który został wymyślony i zaprojektowany przez mistrzów. Wzór autor „siatki” – Cobalt artysta Anna Yatskevich. Zestawy z malowanego na LPF zaczęły być wydawane natychmiast po zwycięstwie w wojnie. Pierwsza próba była w innym kolorze, ale rok później Jackiewicz pokazał swój projekt w nowy sposób, tworząc bardzo malowanie kobaltu. Zestaw herbaty „Tulipan” był pierwszym z serii. Eksperci uważają, że teraz białe i kobalt ornament i wyrafinowana forma tulipan się zdumiewające piękno unii.

Artysta zainspirowany dania dworze cesarskim, malowane znakomity scenariusz kobaltu. Chociaż nie ma dowodów na to, że później zasłynął serwis był pierwotnie złoty. Grał usługę roli „własności”, wykonaną w połowie XVIII wieku dla Cesarzowa Elżbieta głównego Dmitrij Winogradow – twórca rosyjskiej szkoły porcelany.

kobalt ołówek

Raz na LPF przyniósł niezwykłe ołówki produkcję „Sacco i Vanzettiego” fabrycznych. Pręt był ołówek farby do malowania porcelany.

artyści fabryczne próbowali, ale nie docenić nowość. Tylko Anne Yatskevich nowy ołówek itp. Zdecydowała się opanować technologię i malowane im pierwsza służba „Cobalt netto”. Dziś nie wszyscy badacze uważają tę wersję, ale wystąpienie tej usługi, a do dnia dzisiejszego zachowało się w ekspozycji Muzeum Rosyjskiej.

Nawiasem mówiąc, autorstwo należy Jackiewicz kolejny niezwykły wzór – monogram korporacyjnych Łomonosowa Fabryka Porcelany, które roślina jest dziś marki swoich produktów.

prestiżowe zwycięstwo

W 1958 roku „Cobalt netto” zdobył najwyższą nagrodę. Na zestaw herbaty został przedstawiony Wystawie Światowej w Brukseli. Warto zauważyć, że nie został wykonany specjalnie dla międzynarodowej prezentacji i służył w tym czasie w zakresie instalacji, który należy do jej wyłącznych nie rzeczy, lecz do towarów konsumpcyjnych. Ale im bardziej wartościowa jego zwycięstwo – złoty medal. Przez czas Anny Yatskevich już nie żył. Triumf swego stworzenia, nigdy nie znała.

Wzór „net Cobalt” w sztuce współczesnej

Ornament ciemnoniebieski nie traci przydatność do dnia dzisiejszego. Wyłączne prawa do niego zostały ponownie przyjęła zakład. Dzisiaj uosobieniem wyrafinowanego rosyjskiej porcelany jest właśnie wzór „Cobalt netto”. Naczynia dla partii herbaty i uroczyste kolacje, wazony i pamiątek, kubki z delikatnymi obrazami są słynne na całym świecie.