475 Shares 6266 views

Wkrótce kolei 30? 30 dobrych nawyków, które powinienem dostać ten czas

Z biegiem lat, ludzki metabolizm spowalnia. Jednocześnie młodzi ludzie często zapominają o swoim zdrowiu i dążyć do utrzymania właściwej diety i aktywnego stylu życia. Oczywiście, kariera i życie osobiste są ważne, ale nie będzie w stanie zapisać formularz, jeśli nie postarać. Badania wykazały, że zdrowe nawyki opracowane w młodości, wpływa na sposób organizm funkcjonuje w starości. Osoby prowadzące zdrowy tryb życia może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Jeśli będzie wkrótce będzie 30, warto pomyśleć o tym, jak zaszczepić nawyk tej liście.

Naucz się gotować

Dzięki czemu można zaoszczędzić i uniknąć stosowania nadmiaru kalorii. Ci, którzy przygotowują swoje posiłki, codziennie, mniej jeść setki kalorii. Start małe, spróbuj recepty w tygodniu. Z biegiem czasu będzie można nauczyć się przygotować wystarczającą ilość żywności, które lubisz.

Jeść wegetariańskie

Staraj się jeść prawo żywności, a nie półprodukty. W przetworzonej żywności zawierają zbyt dużo cukru. Spróbuj wypełnić płytkę z warzyw, aby przedłużyć jego żywotność. Badania wykazały, że dieta bogata w błonnik roślinny jest kluczem do zdrowego układu trawiennego, prawidłowej przemiany materii, o niskiej zawartości tłuszczu ciała. Taka dieta jest przepisywany przez wielu ekspertów do swoich pacjentów.

często ważyć

Badania pokazują, że kontrola masy ciała jest bardzo ważne. Ludzie, którzy ważą codziennie i monitorować wyniki są bardziej prawdopodobne, aby schudnąć i utrzymać dobrą formę. Metoda ta pozwala jeść świadomie.

Słuchaj swojego ciała

Na przykład, jeśli ciągle do czynienia z wzdęcia, powinno się słuchać siebie i dowiedzieć się, co jest przyczyną. Wiele osób ignoruje objawy alergii pokarmowej lub nietolerancji, czego nie robić.

Napełnić lodówkę z jedzeniem

Jeśli jesteś głodny, można dotrzeć do najbliższego żywności. Aby uchronić się przed złym wyborem w diecie, otoczyć się użyteczne przekąski. Napełnić lodówkę z warzyw i tuńczyka w puszkach.

Nie bój tłuszczów

Jedzenie zdrowe tłuszcze nie powoduje nadwagi, wręcz przeciwnie. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy spożywają produkty mleczne o normalnej zawartości tłuszczu, zwykle ważą mniej niż tych, którzy wolą o niskiej zawartości tłuszczu.

używać przypraw

Nie jest konieczne do smażenia żywności, aby uzyskać wspaniały smak. Wystarczy dodać przyprawy. budzi to kubki smakowe i przynosi korzyści dla organizmu. Na przykład, wykazały, że cynamon pomaga kontroli poziomu cukru we krwi ciało.

Wybierz jakość nad ilość

Pamiętaj, że organizm przetwarza różne od ciasto kalorii z zdrowej żywności. Jeśli żywność jest uboga w składniki odżywcze, to tylko dodaje do głodu.

Ograniczyć spożycie cukru

Cukier – jest to jedna z głównych przyczyn nadwagi. Jeśli nieustannie spożywać cukru, bo poyshaetsya ryzyko zgonu z powodu choroby sercowo-naczyniowej. Staraj się jeść nie więcej niż dziesięć gramów na porcję.

ćwiczenia regularnie

Starają się opracować plan treningowy. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy korzystają trzy razy w tygodniu, często sfrustrowani, kiedy nie ma jasnego planu. Aby wyregulować, znaleźć motywację, na przykład, oglądając swój ulubiony serial po treningu.

Nie trzymaj fast-food na wyciągnięcie ręki

Pozostawić do gatunków owocowych. Kiedy zachować szkodliwych produktów, masz ochotę na niego. Lepiej jest, aby spróbować zrobić nie je kupić.

Mieszać w miejscu pracy

Życie osiadły prowadzi do otyłości, cukrzycy typu II, choroby układu krążenia i wysokie prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci. Staraj się nie tylko tam siedzieć, poruszać, aby schudnąć. Można sobie z tym problemem, jeśli tylko zagadać!

Nie jeść produkty „dieta”

Spróbuj zrezygnować koktajle odchudzające lub gotowych posiłków. Jest to poprawione żywności, która zawiera cukier, sól i różne chemikalia. Lepiej jest jeść całej żywności.

zamrażania żywności

Owoce nie zawsze zachowują świeżość. Jednak są one znacznie łatwiejsze do utrzymania, jeśli trzymać w zamrażarce. Odnosi się to również do innych produktów. Więc to będzie dużo łatwiej trzymać się zdrowej diety.

Obudzić się wcześnie

Ludzie, którzy wcześnie wstać, jeść lepiej. Ponadto, pozwala na opracowanie jasnego harmonogramu dnia, że dyscyplina i pomaga schudnąć, a także dobrze w innych obszarach.

Chodzić po schodach

Jeśli masz wybór między stałym położeniu i aktywności, zawsze wybiera to drugie. Na przykład podczas chodzenia po schodach można spalić dodatkowe kalorie.

Nie opuszczaj posiłków

To nie tylko zwiększa głód, ale również może prowadzić do nadwagi. Badania wykazały, że ludzie, którzy opuszczaj posiłków, jeść więcej.

doceniać sen

Sen – to jest bardzo ważne. Badanie wykazało, że wystarczająca ilość snu każdej nocy zmniejsza potrzebę szkodliwego jedzenia w sześćdziesiąt dwa procent. Starają się przestrzegać przepisów i zapewnić sobie odpoczynek dobowy.

Więcej spacer i mniej podróży samochodem

Walking spala więcej kalorii. Ponadto, jeśli pacjent choruje na cukrzycę lub ma nadwagę, krótkie dziesięć minut spacerem po posiłku zmniejsza poziom cukru we krwi.

Jeść kalorii zamiast napoju

Każdy z nas od czasu do czasu pijemy napojów wysokokalorycznych. Jednak staram się nie brać soki jak jedzenie. Ciało innej interpretacji płynnych kalorii, więc nie piję gasi głód. W rezultacie, można pić więcej niż byłoby to konieczne. Lepsze przekąski chrupiące warzywa, takie jak marchew. Kiedy żuć, mózg wysyła sygnały do ciała, że żołądek otrzymuje jedzenie. To pomaga czuć sytość szybciej.

Otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają

Ludzie zużywają więcej fast food i słodycze, a jeśli tak zrobić ich przyjaciół i krewnych. Zdolność do utrzymania zdrowego stylu życia jest związany z tym, jak do jedzenia wokół. Jeśli twoi bliscy jedzą warzywa, będzie również spożywanie wystarczającej ilości błonnika.

wypróbować nowy

Zarówno w życiu, jak iw siłowni. Pozwala to utrzymać zainteresowanie sportem i jest stale aktywny, aby spalić kalorie. Jeśli wykonują te same ćwiczenia przez kilka miesięcy, organizm przystosowuje się i nie spalić dużo kalorii. Zapisz się na jogę lub pilates, czy może skorzystać z pola!

Przygotuj się do nagłych

Czasami wracasz do domu wyczerpany, ale z silnym głodem. W tym przypadku można zapisać gotowych dań, które są przechowywane w zamrażarce.

Aktywnie spędzać czas

Nie lubisz siłowni? Nie martw się, po prostu wyjść z domu i spędzić czas aktywnie. Wszelkie aktywność fizyczna przyczynia się do wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego i spalania kalorii.

Uczynić białko sałatki

Każdy wie, że sałatki – jest to przydatne, ale bez tłuszczów białka i zdrowe, tylko uvelichvat masy ciała, a wszystko dlatego, że nie czujesz się pełna. Ponadto, zdrowe tłuszcze pomagają przyswajanie witamin. Jeść sałatki z awokado, orzechy, quinoa, fasola, jaja, kurczak, łosoś, jagody lub jabłek.

Naucz się relaksować

Ciągły stres szkodzi organizm i zapobiega trzymać się zdrowej diety. Badania wykazały, że stres powoduje stan zapalny i sprawia, że apetyt doświadczenia za niezdrowej żywności.

Staraj się pić wodę

Utrzymać właściwy poziom płynu jest bardzo ważna dla metabolizmu, ponadto pozwala nie mylić pragnienie głodu.

Spróbuj się zrelaksować

Jeśli właściwie odpocząć, chcesz jeść mniej szkodliwych produktów, masz lepsze prace metabolizm, a ponadto poprawia nastrój i wzmacnia układ odpornościowy.

często przekąska

Zamiast iść głodny, spróbuj przekąski na pokarmów bogatych w białko. Badania wykazały, że korzystne przekąski pomóc utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i zapewniają uczucie sytości.

znaleźć motywację

Często ludzie zapominają o diecie, bo oni po prostu nie mają odpowiednią motywację. Wyrzucić kilka kilogramów w lecie – to zbyt zawodne motywacja jest o wiele lepiej, aby spróbować wydłużyć jego żywotność. Bądź świadomy znaczenia zdrowia!