313 Shares 2797 views

Jak znaleźć czas na życie

Jednym z najczęściej używanych słów w języku rosyjskim jest czasem słowo. Wiele przysłów i aforyzmów ukuł ludziom odzwierciedla ich stosunek do tego cenne, lecz darem jest przemijające. Rzeczywiście, nasze życie – jest skończony. To każdy wie, ale z jakiegoś powodu, niektórzy uważają, że nieunikniony koniec przychodzi od innych.


Istnieją różne kultury z fundamentalnie szczególnego podejścia w odniesieniu do terminów. Edward Hall został ukuty termin monohronicheskoe i polihronicheskoe czasu. Na przykład, Ameryka Północna, Skandynawia, Niemcy należą do pierwszego, typ monochromatycznego. Ludzie w tym czasie członkiem segmentów, dla których trzeba rozwiązać problem, to znaczy, aby uzyskać wynik. Zabiera korzenie terminu „czas – pieniędzy”. Wręcz przeciwnie, w wielobarwnych kultur, tak jak w Indiach, Włoszech i Brazylii, nacisk przesunął się do jakości (kontekst) relacji w trakcie wykonywania jakiejkolwiek działalności. Mieszkańcy tych krajów dokładnie wiedzieć, jak znaleźć czas, aby poczuć smak życia.

„Gdybym miał wolny czas, to bym …” (wystawiasz wszystko cofnąć, ale to pożądane). Każdy z nas przynajmniej raz w życiu wypowiedział podobną frazę. Jak znaleźć czas dla siebie, dla rodziny, dla dzieci, dla podróży?
Aby znaleźć czas, trzeba zwolnić go za niezbędne i użyteczne. Zarządzanie czasem dostarczy odpowiedzi, jak je zaimplementować.

Zarządzanie czasem – zachodni wynalazek. Nie trzeba przekształcić się w robota i ściśle mechanizacji ich życie. Najważniejsze – wyznaczanie celów i konieczność priorytetowego. Podajemy kilka sposobów, jak znaleźć czas, aby wykonać zadanie, a raczej, jak ją zwolnić.

  1. 1. Ustaw cele innej kolejności. Mogą być globalne (przez kilka lat) i prywatnych (miesięcy, tygodni lub nawet dni). Jest to podstawowy punkt. Cel – miejsce docelowe. Działania bezcelowego dobre w pewnych momentach odpoczynku i relaksu, na przykład, w wakacje nad morzem lub spa. Większość naszych działań jest nadal związany z długotrwałymi i planów średnioterminowych (aby uzyskać dobre wykształcenie, nauczyć się języka obcego, na zakup mieszkania, aby stać się człowiekiem rodzina). Ważne jest, aby ustawić konkretne cele z opisem oczekiwanych wyników i osiągnięć w danym okresie.
  2. Po ustawieniu bramek muszą rangi, sortowanie w kolejności ważności. Powinniśmy zwrócić uwagę na realistyczne cele. Można dyskutować listy z przyjacielem lub krewnym.
  3. Następny nakreślić plan działania lub sekwencję etapów w realizacji pragnień. Kluczem do sukcesu jest zdolność do złamania przez całą drogę od początku do końca w rozsądnych odstępach czasu lub części akcji. Zasada ta jest znana jako „Zjedz trochę słonia po kawałku”.
  4. regularnie zrewidować swoją listę celów i wykreślić lub pełne znaczenia.
  5. Wielu ludzi zapomina się chwalić i zachęcać do siebie. Dla każdego osiągnęła pośrednich i końcowych wyników nagroda (filiżance cappuccino, film, nowa torebka lub samochód, wakacje za granicą …).
  6. Innym ciekawym sposobem, aby znaleźć czas na własne sprawy – odrzucenie zjadaczy, niszczenia zasobów czasowych. Ten czat pokoje, TV, sieci społeczne, przerwy dymu, rozmowy z kolegami. Dzień ma tylko 24 godziny, z czego jedna trzecia idzie spać, trzeci do pracy, kolejne 2-3 godzin na transport, na godzinę na jedzenie, hrabia resztę własną rękę.

Znalezienie czasu nie jest zbyt trudne. Marzyć, planować, działać uzyskać wyniki i cieszyć się życiem!