639 Shares 4476 views

Nerwica histeryczna: iluzoryczna tajemnica

Starożytni greccy lekarze mogą współczuć nowoczesnej psychiatrii: liczba pacjentów, u których zdiagnozowano nerwicę histeryczną, staje się coraz bardziej. O tej chorobie znanej od dawna, choć, oczywiście, jest to widoczne w naszych czasach pod zupełnie innym kątem i nadać mu inne znaczenie.

Starożytni Grecy wierzyli, że przyczyną histerii jest niezadowolenie seksualnego. Więc idee Freuda nie były oryginalne. I feministki byłby bardzo obrażony przez Greków, ponieważ uważa się, że choroba ta jest czasami bardzo dobrze u kobiet. W dzisiejszych czasach istnieje wiele przypadków tej choroby u mężczyzn.

We współczesnej psychopatologii przyczyny nerwicy histerycznej „” choroby jest uważane za niezdrowe sposobem uniknięcia poszczególne sytuacje, które mogą być traumą. Oczywiście, wszyscy starają się uciec od bólu, ale napady złości robią to częściej i skuteczniej niż inne. Metody unikania zróżnicowane, odzwierciedlają osobiste doświadczenie jednostki. W ogóle, diagnoza ta do niedawna rzadko podniesione ponieważ medycyna doszła do zrozumienia przyczyn histerii niedawno. Teraz, to diagnoza jest coraz śmielej.

Zazwyczaj psychiatrzy muszą pracować z dwóch form histerii. Konwersja i dysocjacyjne. Histeryczny nerwica objawia się zatem w bardzo różny sposób.

forma konwersji

Pierwszy typ choroby jest związana ze skargami objawów fizycznych, czyli osoba zaobserwować pewne nieprawidłowe odczucia w ciele, ból, i tak dalej. I nie jest oszustwo, to naprawdę źle, więc nie możemy zidentyfikować histerię i symulantów. Mimo, że ludzie, którzy mają skłonność do histerii, czasami lubią wymyślać. Objawy jak mają głęboko zakorzenione powody psychologiczne. Osoby te często przechodzą wiele badań w innych lekarzy, a nie psychiatrów, którzy często skarżą się na objawy tajemniczych i intrygujących. Chociaż większość objawów są typowe dla:

  1. Napady padaczkowe (często wyglądają jak drgawki, pacjent zachowuje się bardzo jasny i wyrazisty) w obecności innych osób, a pacjent często nie chce się zmieścić;
  2. Nadwrażliwość lub jego utraty;
  3. Hartowanie w tej samej pozycji w sytuacji stresowej;
  4. Plamienie objawy: podwojenie obrazu, trójwymiarowe zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie obiektów, które pojawia się i znika;
  5. słuchu, od wyboru do pełnej rozprawy;
  6. Trzewne objawy: duszność, nudności, guzek w gardle, kaszel bez przyczyny;
  7. Ciąża rzekoma: kobieta przestaje miesiączkować zwiększa żołądek, rano jej chory i powiększonymi piersiami. Choć ciąża nie jest.

Zazwyczaj objawy te występują w sytuacji, w której pacjent woleliby uniknąć, a to uczucie jest tak silne, że zaczynają się pojawiać akceptowalne społecznie objawy.

Formularz dysocjacyjne

W tym przypadku również istnieje wewnętrzny konflikt między pragnieniem i potrzebą. Histeryczny nerwica objawia się tym, że pacjent następuje jego silne pragnienie, nie chcąc brać odpowiedzialności za to, co się dzieje. Zapomina, że przeraża lub drażni. Oczywiście, konieczne jest, aby odróżnić histerię i amnezja amnezja wywołał zaburzenia mózgu. W drugim przypadku, nieprawidłowy proces składowania i odbioru informacji. Histeryczna amnezję związaną z pamięcią selektywnej. To jest prawdziwa informacja dana osoba ma, ale jest bezpiecznie ukryty w głębi nieświadomości i dostosowania go do powierzchni może być bardzo trudne. Niektórzy psychiatrzy jest histeria związana ze zjawiskiem wielokrotnej osobowości. To najbardziej rozdwojenie jaźni , gdy jedna osoba nie wie o istnieniu innych, w tym samym czasie, są okresy, z których dana osoba nie może sobie nic przypomnieć.

Jak pozbyć się nerwicy? Po pierwsze, trzeba określić, co powoduje, że maksymalne naprężenia u pacjenta. Być może trzeba będzie radykalnie zmienić zakres działalności. Po drugie, pacjent musi nauczyć się pracować ze stresem i nie prowadzić go wewnątrz siebie. Po trzecie, zalecana średnio-intensywne długotrwałe ćwiczenia.

Czy to możliwe, aby leczyć nerwice homeopatii? Jako zwolennik tradycyjnej medycyny, odpowiadam – nie. Faktem jest, że nie istnieje „magiczna pigułka” nie może rozwiązać oryginalny problem. Ze względu na efekt placebo choroba może czasowo wycofać. Ale wróci. Lepiej więc być traktowane z psychoterapii i leków przy użyciu minimum.