266 Shares 960 views

Uniwersalny Olympic sęp

Pierwszy pręt, który może zostać zdemontowany, pojawił się w Niemczech, gdzieś w połowie 19 wieku. I wprowadziła na olimpiadzie w 1896 roku i od tego czasu w konkursie jest tylko składany pręt. Zakładać z pieczątką podpisu, który jest obracany, niemiecki wynalazca wymyślił Berg na początku 20 wieku. Po raz pierwszy został użyty w konkursie na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w 1929 roku. Później, w ogóle międzynarodowe wydarzenia za pomocą paska z gumowymi kołami.

Głównym gryf olimpijski – waga

Olympic szyja służy do treningu siłowego w wielu dyscyplinach sportowych. Podczas wykonywania ćwiczenia wytrzymałościowe nie może popełnić błąd przez podniesienie wagi! Wszakże każdy kilogram jest w stanie wpływać na jakość wykonania ćwiczeń. Jest bardzo ważne, aby wiedzieć, zwłaszcza dla początkujących w sportach siłowych, ile waga szyi Olimpijski. Jak również inne sępy, zamków zabezpieczających „naleśniki” na pasku, jak i samych płyt.

Informacja ta jest ważna dla jednego prostego powodu. Nawet dla profesjonalnych sportowców, które się liczy! Błąd musi pociągać za sobą konsekwencje. Nie można zrobić wymaganą liczbę razy lub podejść. Będziesz robi ćwiczenie nieprawidłowo lub słabo. A w najgorszym wypadku twój zawód może skończyć się poszkodowana.

Dlatego też pamięć o chwytni Olympic: ciężar – 20 kg, a śluz – 2,5 kg każdy. Dalej są koła gumowe tzw naleśników. W zestawie wagi odpowiada kolorowi. Red waży 25 kg, a niebieski – 20 kg. Waży 15 kg żółty i zielony – 10 kg. Małe koła mają Masa: 2,5; 1,25; 1 do 0,5 kg. Napędy standardowe Igrzyska zaczynają z ciężarem 10 kg. Jednakże, jesteśmy zainteresowani w szyję Olimpijskiego. Jego wymiary 2,2 m długości i 28 mm średnicy. Wewnętrzna średnica dysku 51 mm. Grif wytrzymać ciężar 600 kg.

bar szkolenie

po szkolenie produkowane zgodnie z europejskim lub amerykańskim standardzie. Różnica w średnicy szyjki: Europejska 30,48 mm 25,4 mm w USA. W ten sposób długość szyjki może być 1,2-1,8 m, a ciężar – 10 kg. Standardowe szyi pręt o średnicy 25 mm i waga – 20 kg. Jeśli średnica jest taka sama na całej jego długości.

Żal do trójboju

Jest też bar dla trójboju o nieco większej średnicy – 29 mm. To jest nieodłączną częścią wielkiej sztywności karku, co z kolei zmniejsza ruch oscylacyjny podczas wykonywania przysiadów lub martwego. Właściwości sprężyste, co ma Olimpijski podstrunnicę, jest bardzo niebezpieczne podczas wykonywania ćwiczeń w dyscyplinie sportowej trójboju. W tej samej chwili, gdy pasek jest usuwany, zawodnik może rozpocząć „zwrot”. Ale szyja pozwala podnieść większą wagę.

Smutek dla sportowca

W podnoszeniu ciężarów sportowców użyć właściwości sprężyny, która ma olimpijski szyję. Ułatwia to wykonywanie w czasie, gdy koniec podstrunnicą tworzą wibracje. Wysięgnik w ułamku sekundy staje się łatwiejsza.

Teraz o barze na kuca. Według specyfikacji WPC pauerliftinga Federation, przysiad średnicy szyjki nie przekracza 32 mm. Jego długość powinna być nie większa niż 2400 mm, a masa o zablokuje równe 30 kg.

żeński szyi

Istnieje również żeński szyi olimpijski. On jest inny pod względem wielkości. Długość jest mniejsza od 15 cm do 3 mm dłuższej średnicy. Jego ciężar wynosi mniej niż 5 kg. Zgodnie z tym, długość 2,05 m, ciężar – 15 kg i średnicy 25 mm. Pręt z pieczęcią w kształcie litery T jest stosowany do pociągu mięśnie pleców. Koła umieszczone na jednym końcu paska, a drugi jest stała.

Pułapka szyi

Trap-szyja, lub jak to nazywa, diament, wymyślone w celu przeprowadzenia martwym z nogi psia. Główną zaletą tej metody jest to, że ciężar spadnie na mięśnie przedniej części kości udowej. Dlatego taki sposób wykonywania postawy przyczepność jest dobrym zamiennikiem Squats ramiona. Z-bar z pieczęcią wykorzystywane do wykonywania mięśnie ramion, biceps i triceps.

Porady dla początkujących

Jeśli jesteś początkujący zawodnik, a nie masz możliwości lub chęci do angażowania się w sali, chcesz rozwijać się fizycznie w domu lub na platformie, tym lepiej niż zakup szyi Olimpijskiego, nie znajdziesz.

Wyżej wymienione rodzaje uchwytów prętów trzeba gimnastyczne lub zarządzający wyspecjalizowanych sekcjach. Na przykład, podnoszenie ciężarów, kulturystyka, fitness, trójbój siłowy.

Ważne jest, aby pamiętać, wymiary pręta (jego długość wynosi 2,2 m). Nie jest zatem w każdym mieszkaniu może być umieszczony dowolnie. Cóż, pełny zestaw dysków, dużych i małych. Wszystko to pozwoli Ci wykonywać cały szereg różnych ćwiczeń wagi. Ten pręt będzie trwać przez całe życie!