614 Shares 7387 views

Owczarek kataloński: opis rasy, charakterystyka, zawartość. pirenejski

Owczarek kataloński – spokojny i przyjazny pies, dobrze przenosi lotny górski klimat. Różni się on dość nietypowy wygląd i przyciąga uwagę innych. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się o najważniejszych cech przedstawicieli rasy.


Trochę historii

Kolebką kosmatych piękno jest uważany Hiszpania. Ich wnioski jako asystenci pasterzy, zdolne do przystosowania się do trudnych warunków klimatycznych. Przodkowie tych zwierząt są góra pirenejski Owczarek. W 1911 roku oficjalnie uznawany za jednego z hiszpańskich ras narodu. Kilka lat później w książce stud posiada informacje na temat pierwszego Owczarek kataloński nazwany przez PR. Przez 1923, istnieją tylko cztery członkowie rasy został nagrany.

Te psy rzadko pojawił się w wystawach, więc nie są szeroko znane w świecie hodowców psów. I dopiero po tym na wystawie, która odbyła się w Paryżu w 1974 roku, Owczarek kataloński nazwany Ungos de Laketaniya zdobył tytuł mistrza świata, tej rasy poważnie zainteresowany w wielu hiszpańskich hodowców.

Ogólna charakterystyka

Ta wytrzymałość i wydajność psów, należąca do grupy pasterzy z shaggy włosy. Są doskonale przystosowane do każdych warunkach pogodowych, dlatego są równie dobrze tolerowany w śniegu, deszcz, ciepło i mróz. Te zwierzęta, które są przodkami góry Owczarek pirenejski, może pracować w trudnych warunkach i są w stanie zadowolić się bardzo skromne diety.

Ponieważ formacja rasy odbył się w warunkach naturalnych, psy te wykorzystywane do życia w środowisku różnych zwierząt i doskonale dostosowane do każdego otoczenia. Są one dość odporne i odznaczają się dobrym zdrowiem. Nadmierna agresja dewaluuje te psy, dzięki czemu nadają się do wykorzystania jako asystent pasterza.

Owczarek kataloński: opis rasy

Jest dobrze zbilansowanej silne zwierzęta z nieco rozciągniętym ciele. Waga dorosłych waha się w ciągu 16-18 kilogramów przy wzroście 45-55 centymetrów. Stosunkowo duży, szeroki, ale nie ciężka głowa umieszczona wiszące, trójkątne uszy obcisłe. Wielkie brązowe oczy otoczone ciemnym kolorze pokrywkami.

Mięśni, mocne i stosunkowo krótki szyi zwierzęcia płynnie w dobrze określonych ramionach i kłębu. Prosto z dobrze rozwiniętymi mięśniami stopniowo wpada do zad lekko spadzisty, znajduje się tuż poniżej kłębu. Kataloński Shepherd szeroki skrzynię z również zakrzywione, a nie płaskich żeber. Pies Brzuch lekko podciągnięty.

Silne harmonijny organizm zwierzęcy pokryta jest długim, lekko falowane włosy z grubych włosków straży. Większość grube futro rośnie w tylnej części obudowy. Na czele Kataloński Pasterza ma brwi, wąsy i brodę. Jeśli chodzi o kolor, długowłosy pies z daleka wydaje się być w kolorze. Ale w rzeczywistości tak nie jest. kolor zwierzę odcień zależy od końcówek włosów straży. Może być żółto-czerwony, czerń, tygrysa, biały lub szary.

Funkcje prowadzenia

Owczarek kataloński, cechę, która jest uważana za dzisiejsza publikacja, spokojny zrównoważony temperament. Jest łatwo wyszkolić, inteligentny i dość niezależny pies. Jest zdolny do podejmowania samodzielnych decyzji, pokazując nieufność wobec obcych i posiada doskonałe właściwości pasterskie.

Przedstawiciele tej rasy mają tendencję, aby zawsze być blisko swojego właściciela i równie silnie przywiązany do wszystkich członków rodziny. Tych dzielnych psów podano dobrą osłonę i wiernymi towarzyszami. Przedstawiciele tej rasy studni poczuć różnicę między urojona i realnego zagrożenia. W związku z tym, że zazwyczaj są wiarygodne obrońcy.

Dzięki pacjenta i spokojny charakter tych długowłosych psów uczynić doskonałą towarzysza zabaw dla dzieci. Ale czasami obudzić instynkt pasterski i mogą być trochę dziobanie na piętach, lub po prostu dostać w drodze. Takie niepożądane zachowanie bez problemów czyszczonych za pomocą terminowego socjalizacji i szkolenia. Te psy miłujący są tolerancyjne wobec innych zwierząt, więc łatwo się dogadać nie tylko z ich krewnych, ale także z kotami.

Owczarek kataloński: Konserwacja i pielęgnacja

Te mało wymagające psy są idealne do życia w klatce. Ale jeśli nie ma wystarczająco dużo chodzenia i forsowne ćwiczenia, cicho zareaguje na utrzymanie pokoju. Przedstawiciele tej rasy opieki zmniejsza się głównie do regularnego czesania długo luksusową włosów. Dokonywanie pożądane jest co najmniej trzy razy w tygodniu za pomocą specjalnej szczotki z włosia sztywnych. Ta procedura nie tylko zapobiega tworzeniu się splotów, ale także pomaga usunąć martwe włosy.

Wełna kataloński Owczarek wodoodporne. Dlatego zwierzę nie wymaga częstych kąpieli. myjnia dla psów zaleca się nie więcej niż dwa razy w roku, przy użyciu specjalnych szamponów. Ponadto, członkowie gatunku, jak również wszelkie inne psy szczepione i musi okresowo przechodzi odkażenie przeciw pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym.

zalecenia żywieniowe

W zależności od wieku, szczenięta Owczarek kataloński powinny jeść sześć do trzech razy dziennie. Z biegiem czasu liczba karmień maleje i wieku jednego roku do psa języku posiłku dwukrotny.

Przedstawiciele tej rasy są bezpretensjonalne we wszystkim, co dotyczy jedzenia. W związku z tym, mogą być podane zarówno przemysłowych i żywności naturalnej. W pierwszym przypadku należy preferować do zaufanych marek znanych producentów. Przy wyborze suchej karmy trzeba dokładnie zbadać wszystko, co jest napisane na opakowaniu. W skład takich produktów powinno być barwniki i konserwanty. Jest ważne, aby zapewnić, że nie są zawarte w wystarczającej ilości mięsa. Również w jakościowej żywności przemysłowej nie powinny być kukurydza i pszenica.

Ci, którzy zdecydowali się dać swoje Owczarek kataloński produktów naturalnych, należy pamiętać, że podstawą diety psiego powinny być mięso. To może być wołowina, kurczak, indyk lub jagnięcina. Również w menu swojego zwierzaka musi być obecna, w tym wątroby, serca i nerek, flaki produktów ubocznych. Kilka razy w tygodniu, składnik mięsa, pożądane jest, aby zastąpić ryby. Ponadto dieta zwierzę powinno być uzupełnione zbóż. Mogą być podane ryżu, gryki i owsa. Zabrania się gotować psy kaszy manny i kasza jęczmienna kasza! Ważne jest również, aby upewnić się, że kataloński Owczarek regularnie otrzymał Warzywa, owoce, jogurt i świeży ser.

Szkolenia i ćwiczenia

Przedstawiciele tej rasy innego niezależnego charakteru i wysokiej inteligencji. Jeśli są one zaangażowane w szkolenie silny i pewny siebie osoby, zaczynają wykazują naturalną inteligencję i szybko zrozumieć, co się od nich wymaga. Powinno być właściciel kiedykolwiek pokazać słabości i niepewności, ponieważ pies nie będzie już słuchać jego poleceń. Podczas szkolenia ważne jest stosowanie metody opartej na pozytywnym wzmocnieniu. Znęcanie szybko włączyć elastyczna psa w niekontrolowany i kapryśnym stworzeniem.

Aktywny Owczarek kataloński potrzeba dużego wysiłku fizycznego. Są one niezbędne do długich spacerów, podczas których będą mogli biegać i rzucać dużo zmagazynowanej energii.

pirenejski

Na końcu artykułu należy powiedzieć kilka słów o blisko Kindred Katalończyków. Te dwa gatunki są bardzo podobne do siebie. Dom do Pirenejski jest uważany Francja. Zostały one zrobione specjalnie dla celów pasterskich. Prawdą jest, sprężysty i pełnosprawnych pies. Wyróżniają się one śmiały i silny charakter.

Pirenejski dobry trenować. W razie potrzeby, możliwe jest, aby wydobyć doskonały i niezawodny towarzysz stróża. Jest on związany z jednym z członków rodziny i uważa za swojego mistrza do końca swoich dni.