127 Shares 6905 views

Jak usunąć Super Glue z palcami – pomocne wskazówki

W domu, często stosowany Super Glue, który jest idealny do naprawy artykułów gospodarstwa domowego. Używając go, nie każdy jest w stanie chronić swoje ręce z coraz chemiczny, który jest trudny do oderwany od skóry. Jednakże, istnieje kilka sposobów, które sprawdzone pozwalają usunąć tę niedogodność bez żadnych problemów.

„Antyklei”

Jak usunąć Super Glue z palcami? Co zaskakujące, istnieje specjalna substancja zwana „Antyklei”, który przychodzi z pomocą wielu ostrożnych ludzi. Nabyć dogodny środek do usuwania klejem z powierzchni skóry może być praktycznie każdy sklep sprzętu.

Antyklei pozwala nie tylko usunąć resztki kleju super z nim, ale również w celu usunięcia substancji z praktycznie każdej powierzchni. Wystarczające jest, aby zastosować do mycia na gąbce i moczyć zanieczyszczonych. Po krótkim czasie zamrożone ślady super-glue stopić i rozpuścić.

dimexide

Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak czyścić super kleju ze skórą, może być zakup „Dimexidum”. Skłonny do tej opcji jest zalecany dla tych, którzy nie są w stanie znaleźć specjalne narzędzia do usuwania szybkoschnący materiał.

Zazwyczaj zajmuje niewielką ilość „Dimexidum” przynieść najstarsze plamy super glue. Jeżeli rozwiązanie problemu nie mógł natychmiast rozwiązać to w większości przypadków pomaga w przywróceniu stosowania środków.

zmywacz do paznokci emalia

Skuteczne, powszechnie dostępna metoda usuwania super-klej nie tylko rąk, ale również wszystkie inne części skóry jest użycie specjalnego płynu czyszczącego z lakierem do paznokci na bazie acetonu.

Jak usunąć Super Glue ze skóry przy użyciu zmywacz lakieru do paznokci? W tym celu, następujące zabiegi muszą być wykonywane:

  • stosuje się płyn na klejonych powierzchni skóry wacikiem;
  • konieczne moczyć w ciągu kilku minut;
  • przemyć gorącą wodą z mydłem;
  • oczyszczania skażonej balsam strony dłoni;

Stosowanie detergentów

Jak usunąć klej z rąk? Sprawdzone sposoby obejmują stosowanie dość łagodnych środków chemicznych, takich jak detergenty.

Głównym bardzo klej wiążący tsiankrilat czynności, które zwykle rozpuszczają się w roztworach do odtłuszczania mydła. Do mycia zanieczyszczonej skóry, należy rozpuścić w małej ilości ciepłej wody i do mycia naczyń przed pienienia. Brudne ręce muszą być przechowywane w roztworze przez około 10 minut.

Jeśli nie można całkowicie oczyścić skórę, w tym przypadku, nie muszą szukać innych sposobów, w jaki sposób usunąć Super Glue ze swoimi palcami. To wystarczy, aby ponownie wykonać procedurę i czekać, aż małe resztki klejem nie zniknie z niej w sposób naturalny.

Usuwanie Super Glue z tkanin

Często zainteresowany nie tylko w jaki sposób usunąć Super Glue ze swoimi palcami, ale również sposoby, aby usunąć szybki substancję z ubrań. Skuteczny sposób jego usunięcie z powierzchni tkanin zanieczyszczonych miejscach wystaje żelaza ogrzewanie lub chłodzenie ich w zamrażarce.

Po wystawieniu na działanie podwyższonej lub obniżonej temperaturze suszone klej staje się kruchą strukturę, która pozwala na to, aby zeskrobać pozostałości z dowolnego odpowiedniego obiektu stałego, takiej jak ostrze noża, pilnik, pumeks.

Dobrze wiedzieć

Próbując znaleźć własne rozwiązanie, jak usunąć Super Glue ze swoimi palcami, w żadnym wypadku nie należy próbować wyciągać zamrożonego materiału za pomocą zęba. Nawet wtedy, gdy wszystkie opcje zostały wypróbowane. Po pierwsze, sposób dane są nieefektywne. Po drugie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że powoduje nieodwracalne szkody dla ich zdrowia.

Szkodliwe związki adhezyjne są trujące dla organizmu ludzkiego. Co więcej, nawet zagrażające życiu. Istnieje wystarczająco dużo smutnych przykładów ludzi, którzy znaleźli się w szpitalu z powodu nieostrożnego i niewłaściwego leczenia z super kleju. W ogóle, uciekając się do konkretnej metody usuwania Super Glue, trzeba najpierw pomyśleć o możliwych konsekwencjach.