90 Shares 8171 views

Jak zrobić elektrokoferę własnymi rękami

Właściwie zaplanowane wypasanie jest głównym warunkiem jakości reprodukcji zwierząt gospodarskich, redukując koszty karmienia i przygotowywania siana. Aby ograniczyć obszar pastwiska, zredukować wysiłki na rzecz organizowania organizacji produktywności i dostarczania zwierząt z jedzeniem, najlepiej jest pasterz elektryczny. Z własnych rąk można tworzyć sprzęt elektroniczny, który jest generatorem ogrodzenia.


Cel

Adaptacje tego rodzaju są niezbędne w hodowli bydła, w razie konieczności w kompetentnej organizacji pastwisk. Specjalne zabezpieczenie pozwala zmniejszyć liczbę pracowników, a tym samym koszt płacenia za swoją pracę. Zastępuje kilku pracowników, podczas gdy ruch zwierząt nie wymaga kontroli.

Elektrochirurg dla owiec wykonany ręcznie składa się z kilku elementów, z których główny jest uzwojeniem transformatora, na rdzeniu jest rdzenia, którego warstwy oddzielone są kartonem. Dla transformatora wykorzystywane są kable typu PE 0,18. Wkładki papierowe są konieczne, aby zwiększyć różnicę między elementami rdzenia. Wymagana pojemność jest utworzona przez specjalne kondensatory papierowe i foliowe, które są przeznaczone do określonego poziomu napięcia stosowanego do urządzenia elektronicznego.

Strukturalnie, elektrochirurg (z własnymi rękami zbudować go po prostu) składa się z nieizolowanego drutu, mocowanego na plastikowych lub metalowych podporach. Na stojakach, w przeciwieństwie do płyt, znajdują się specjalne izolatory. Rodzaj zwierząt, które zostaną uwięzione, określa wysokość konstrukcji.

Działanie

Zasada bariery jest następująca. Bydło, w kontakcie z nim, jest poddawane elektrycznemu rozładowaniu o wielkości 3 mA, a następnie nie zbliża się do niego. Zdrowie zwierząt pod wpływem takiej potencji nie cierpi, po prostu doświadczają nieprzyjemnych wrażeń i starają się nie kolidować z żywopłotem. Generator zasilany jest napięciem 220 V. W obecności paneli słonecznych mogą być również wykorzystane do zapewnienia działania urządzenia, ich moc powinna wynosić co najmniej 12 V.

Co jest zrobione z elektrowstrzelców na rękach bydła? Składa się z bieguna uziemiającego, sprężyn dla głównych elementów obudowy, przewodów odpowiedniego typu i izolatorów generatora napięcia. Aby zainstalować urządzenie, nie trzeba skontaktować się z specjalistą. Warto zauważyć, że jeśli urządzenie jest zakupione w gotowej formie, konieczne jest zakupienie podpór, które są sprzedawane oddzielnie. Proces tworzenia nie powoduje żadnych szczególnych trudności, najprostszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest ogrodzenie jednoprzewodowe, którego produkcja leży w kompetencji każdej osoby.

Proces produkcyjny

Jak zrobić elektrokoferę własnymi rękami? Podstawą projektu są metalowe lub drewniane słupy, a pierwsza opcja znacznie upraszcza instalację. Na jednym końcu słupa wykonany jest gwint, a drugi musi być zaostrzony. Do ciągnięcia przewodów elektrycznych, których długość może osiągnąć 200 metrów, potrzebne są izolatory, które są nawinięte na gwint.

Długość słupków powinna wynosić 100-120 cm. Po stronie sprężynowej spawany jest poprzecznik poprzeczny, który ułatwia montaż słupów podczas montażu konstrukcji. Odległość między słupkami powinna wynosić około 10 metrów, przy czym przy wyborze materiałów do produkcji jest to decydujący parametr.

Generator urządzenia może być zakupiony w sklepie lub samodzielny przetwornik napięcia z specjalnej cewki (może być pobierany z dowolnego pojazdu), baterii, transformatora i kilku tranzystorów. Wszystkie elementy są umieszczone na małej płytce, która kryje się w drewnianym pudełku.

Elementy kompozytowe

Stosowany przewód musi mieć ochronną powłokę antykorozyjną, przez co będzie trwał więcej elektrowstrząsa. Dzięki własnym rąk najlepiej wykonaj z ocynkowanego produktu o średnicy około 2 mm.

Porcelanowe izolatory są najlepszym rozwiązaniem, nie są narażone na działanie wilgoci i zjawisk atmosferycznych. Można również używać zwykłych plastikowych butelek, pociętych do wymaganego rozmiaru.

Nie zaleca się zwiększania skuteczności obudowy, zmniejszając oporność przetwornika i równocześnie zwiększając jego napięcie, ponieważ prąd przepływający przez kabel może zaszkodzić ludziom i zwierzętom. Szczególnie ważne jest rozmieszczenie pręta pioruna.

Po zakończeniu instalacji struktura jest podzielona na kilka sekcji i wyposażona w bramę.

Zalety

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz mógł samodzielnie robić elektrokoferę. Jest praktyczne i wygodne w obsłudze. W razie potrzeby jest łatwy w montażu i przenoszeniu. Wypasanie zwierząt odbywa się autonomicznie, bez stałego uczestnictwa osoby. Główną zaletą takich urządzeń elektrycznych jest możliwość oszczędzania personelu pracującego.