844 Shares 1265 views

Jak wypełnić wniosek o paszport nowej próbki. Prawidłowe wypełnienie wniosku o wydanie nowego paszportu próbce

Kwestionariusz dla paszporcie znajduje się zaledwie dwa arkusze A4, ale wypełnienie jest często dość trudne: najmniejszy błąd prowadzi do odmowy przyjęcia dokumentu biometrycznego. Formularz powinien być wypełniony ściśle wzorowane zgodnie z danymi zawartymi w dokumentach. Zbadajmy szczegółowo prawidłową realizację wniosku o paszport nowej próbki.


Lista dokumentów

Konieczne jest, aby mieć komplet dokumentów do wypełniania kwestionariusza:

 • Rosyjski paszport.
 • Stary paszport, jeśli w ogóle.
 • Świadectwo małżeństwa lub inne dokumenty potwierdzające nazwę zastępczą.
 • książkę pracy.
 • ID wojskowy.
 • Za paszport dla dzieci potrzebny jest paszport (jeśli dziecko ukończyło 14 lat) lub metrykę.

Dokonywanie nowy wzór paszportu, na pewno trzeba wyjaśnić następujące informacje:

 • Kod pocztowy.
 • Adresy instytucji lub struktur edukacyjnych, w których pracowali, studiował może służył jako ostatnie dziesięć lat.

Niektóre funkcje podczas wypełniania kwestionariusza

Jak pomyślnie przejść procedurę rejestracji paszportu za pierwszym razem? Aby to zrobić, trzeba znać kilka ciekawych niuansów:

 • W dniu 15 sierpnia 2013 r kwestionariusza wypełnionego dla nowego wzoru paszportu, certyfikat nie podlega.
 • Oświadczenie jest wypełniona tylko na komputerze, a tylko literami. Każdy profil są przetwarzane elektronicznie w FMS i skanowane. Jeśli jest napisane ręcznie, maszyna nie będzie w stanie odróżnić tekst.
 • Aby napisać dokument na komputerze należy zainstalować rosyjską wersję programu Adobe Reader w wersji 6.0 lub wyższej. Wynika to z faktu, że aplikacja ma format PDF. Dla wygody natychmiast wyłączyć Loc Caps – będzie znacznie łatwiejsze do wypełnienia dokumentu.

Jak wydrukować formularz na drukarce

Wypełnienie wniosku o wydanie nowego paszportu próbce dość poważny proces. Należy pamiętać, że wyprowadzanie gotowego formularza do drukarki, wybrać tryb „Drukowanie dwustronne”, aby wydrukować dokument po obu stronach.

Wypełnij formularz z ręki

Ale jeśli wniosku o wydanie nowego paszportu próbki nadal chcesz wypełnić ręcznie? Po pierwsze, należy skorzystać z czarnym tuszem. Po drugie, napisać jasne, czytelne, bez skreśleń i poprawek błędów. Informacje te muszą być wyłącznie wiarygodne. Wszystkie dane podlegają szczegółowej kontroli. Za dostarczanie fałszywych informacji można zaprzeczyć.

Pamiętaj, aby znaleźć przykład wypełniania wniosku o paszport nowej próbki do FMS. Ułatwi to do wykonania zadania. Kwestionariusz nie może podpisać! Podpis jest wykonany tylko w obecności pracownika w momencie rynkowej FMS. Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci i dorośli są wypełnione różnymi profilami.

Instrukcje do napełniania w zastosowaniu do paszportu

Tak, przyjrzeć się z zasadami wypełniania kwestionariusza dla dorosłych.

 • 1-ty para. W pierwszym wierszu wpisać nazwisko, imię i nazwisko rodowe. Jeśli dane te nie ulegnie zmianie, a następnie napisać drugą linię – „Nie zmieniaj (A)” Jeśli zmianie, określa wszystkie swoje wcześniejsze imiona i nazwiska. Ponadto, należy wprowadzić datę i miejsce zmiany danych osobowych.
 • Akapit 2. Następnie powiedzieć swoją datę urodzenia w „dzień, miesiąc i rok” formatu. Na przykład: „08.12.1973”.
 • akapit trzeci. całkowicie określić głos: „żeńskie” lub „męskie”.
 • 4-ty para. Wpisać miejsce urodzenia, jak napisane w paszporcie.
 • ustęp 5 miejsce. Miejsce zamieszkania lub rejestracji jest napisany całkowicie. Po pierwsze, indeks następnie adresu, a następnie numery telefonów komórkowych i miejskimi. Wszystkie dane są oddzielone przecinkami.
 • 6. miejsce. Musisz podać swoje obywatelstwo. Rosjanie są wpisane – „Rosja”. Jeśli masz jakieś inne obywatelstwo, umieszcza je w następnym wierszu. W przeciwnym razie, napisać słowo „NIE”.
 • ustęp 7-ty. Dane Paszport musi być dokładnie kopiowane z paszportem Federacji Rosyjskiej.
 • ustęp 8-ty. Do wskazania celu uzyskania paszportu „dla zapisu podróży tymczasowej za granicą” lub „DO mieszkających za granicą ______” (podać kraj).
 • 9 miejsce. Jak uzyskać paszport? Istnieje kilka opcji: paragonem (po raz pierwszy), w uzupełnieniu do głównego (jeśli pierwszy paszport jest nadal ważny), raczej niż spożywane (jeśli wygasła ważność paszportu), zamiast zepsute (dokument doszła w ruinę) zamiast utraconego paszportu.
 • 10 ustęp th. Sekcja ta powinna zostać zakończona w maksymalnej szczegółowości. Został on zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy kiedykolwiek w okresie studiów, służby lub pracy został przyjęty do tajnej lub szczególnie ważnych informacji publicznej. Tutaj trzeba określić instytucję i rok tolerancji rejestracyjnym. Pozostałą write „NIE”. W tej samej linii jesteś wyjaśniając, jeśli masz umowę lub zobowiązań umownych, które uniemożliwiają migrację za granicą. Albo napisać „NIE”, lub podać nazwę firmy i datę zamówienia. Ukryć tę informację w każdym razie jest to niemożliwe!
 • 11 ustęp th. Jest wypełniona mężczyzn w wieku poborowym od 18 do 27 lat. Jeśli człowiek został powołany do wojska, pisał „rozmowę”. Jeśli został on wysłany do innej służby cywilnej wskazuje „Wysłane”. W przeciwnym razie, należy wpisać „NIE”.
 • 12 ustęp th. Tutaj są przekazywane informacje o danych oskarżenia lub skazaniem. Okres przedawnienia przestępstwa nie jest ważne. Co jeśli subskrybować własnej kaucja? Albo jesteś objęty dochodzeniem? W tym przypadku, spróbuj dostać paszport jest bezużyteczny. Tracisz tylko swój czas, ponieważ przejście graniczne w tym przypadku jest to niemożliwe. Jeśli jesteś przydatny z prawem, prosimy napisać „NIE”. Jeśli istnieje odwołanie od wyroku, sprawdzić ich dostępność w bazie danych. W niektórych przypadkach trzeba będzie zaświadczenie o odkupieniu.
 • 13 miejsce. Może sąd wyznaczył płatność gotówkową, a ty uciekaj od nich? Tutaj konieczne jest albo napisać „NIE” lub rzetelny odmówić otrzymać paszport. Jeśli okaże się długi podatkowe, pożyczki, alimenty i inne pytania, świadectwo daje żadnego.
 • 14 ustęp th. Z historii zatrudnienia przepisany przez dane zamówienie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Badanie wskazuje również, pobyt w więzieniu, okresy bezrobocia (ponad miesiąc), przejście od służby wojskowej. Każdy wpis jest napisane daty początkowej i końcowej daty pobytu w jednym miejscu lub innym. W każdym przypadku należy podać nazwy działów, przedsiębiorstw, jednostek wojskowych, ich adres. Oddzielone przecinkami określić swoje obowiązki. Linia oznaczona jako „tymczasowo zamknięty (A)” został napisany adres swojego miejsca zamieszkania na okres bezrobocia.
 • 15 ustęp th. Tutaj donoszą serię, numer, datę poprzedniego paszportu oraz nazwę organu wydającego.

Wypełniając wniosek o paszport dla osób poniżej 18 roku życia

Zdecydowałeś się dostać paszport dla dziecka nowego modelu? O wypełniona podobny do poprzednich zasad, tylko siódmym akapicie zgłoszonych informacji ze świadectwa urodzenia, ponieważ dziecko nadal nie posiada paszport. Nie będzie również brakujące sekcje dotyczące służby wojskowej, zatrudnienia i poświadczenie bezpieczeństwa. Na odwrocie kwestionariusza należy zgłaszać podsumowanie przedstawiciela ustawowego dziecka, jak i we wniosku o dorosłych.

Jak uniknąć czasochłonnego procesu?

Tak, przykładem wypełniania wniosku o nowy paszport próbki zbadano w niektórych szczegółach. Zgadzam się poprawnie odpowiedzieć na ankietę – dość czasochłonny proces. A nawet jeśli tekst jest pisany na komputerze, nie są bezpieczne przed ponowną wizytę do FMS. Nawiasem mówiąc, zalecamy, aby zachować zduplikowane profile na wszelki wypadek. Istnieje wiele niuansów, których wielu nawet nie wiem. Praktyka pokazuje, że nie można „oddać” za pierwszym razem.

można uniknąć godziny czekania w kolejkach: konieczne jest tylko zastosowanie do specjalnej grupy. Specjaliści daje przykład wypełniania wniosku o paszport nowej próbki lub siebie (za niewielką opłatą) wypełniony do swojego profilu. będą gwarantowane prawidłowości i jego kompetencje projektowe.

W jakim wieku dziecko może dostać paszport?

rosyjskie ustawodawstwo przewiduje, że każdy obywatel Rosji, posiadające dzieci mogą wydać paszport dla dziecka od chwili jego narodzin. Oznacza to, że od narodzin dziecka może mieć osobisty paszport, nie różni się od dorosłego.

Paszport dla dziecka jest wykonany w miejscu zamieszkania rodziców lub przedstawiciela ustawowego. Aplikacja próbka nowego paszportu swojego potomstwa jest dostępny również tam. Pobytowy dziecko nie ma wpływu na układ dokumentu.

Kto może wystawić paszport dla dziecka?

Dzieci mają prawo do wydania paszportu lub rodziców lub przedstawicieli prawnych. Inna osoba nawet pełnomocnictwa może nie zajął się tym zagadnieniem. Dzieci od urodzenia mają takie same prawa jak osoby dorosłe. Mogą dostać paszportu jako starego próbki i biometrycznych. Oczywiście, wybór zależy od rodziców.

Zastanów się dobrze nad tym, co dokument, aby zarejestrować swoje dziecko: zagraniczny paszport nowej próbki jest wydawane na okres dziesięciu lat, a stare – tylko pięć. Ponadto paszport biometryczny jest wyposażony w mikrochip. U starszych okazów takich innowacji jest nieobecny. Trzeba będzie wypełnić wniosek na przykład nowego wzoru paszportu, które można znaleźć w FMS.

Paszport biometryczny jest ogromna liczba pozytywnych aspektów, ale nie jest to zalecane, aby zarejestrować swoje małe dzieci. maluch wygląd zmienia się bardzo szybko, a dziesięć lat – to zbyt długo, więc duże prawdopodobieństwo wymiany awaryjnego dokumentu, i trochę gotówki i czasu oczekiwania.