533 Shares 7973 views

Wyciąg z rejestru domu

Zgodnie z prawem w jakichkolwiek transakcjach związanych z nieruchomościami mieszkalnymi, muszą przedstawić odpis z rejestru domu. Na słowo „książka” w wielu stowarzyszenia z folio głośności. W rzeczywistości, choć jest to możliwe, ale praktycznie nie występuje. Zazwyczaj Dom książka wygląda jak magazyn stron A4 10-20.


Pierwszy pojawił się w 18 wieku, rejestr dom, jako dokument administracyjny istniał bez znaczących zmian do dnia dzisiejszego. Różnica polega na tym, że podczas gdy wcześniej nie było podanej nazwie przepisane przez lokatorów (w tym wejścia i data wystawienia), stanowisko, adres i dane rodziny, teraz lista uległa zmianie, na przykład: tytuł pracy zniknął, ale dodał, szczegółowy opis nieruchomości. Jest to szczególnie przydatne dla właścicieli prywatnych domów: książka jest plan obudowy z dokładnym wielkości pomieszczenia, lokalizacji każdego stacjonarnych elementów instalacyjnych, grubość ścianki materiału, a nawet szerokości otworów okiennych i drzwiowych.

Wyciąg z domu, w szczególności, pozwala radzić sobie z kwestiami praw własności do mieszkania. Warto zauważyć, że od 2011 roku, w niektórych krajach byłego Związku Radzieckiego, dokument ten został zniesiony w celu zmniejszenia liczby dokumentów w instytucjach publicznych.

Wyciąg z rejestru domu jest wymagana do zakupu, wymiany i sprzedaży nieruchomości, których najemcami są jego właściciele i jest określony w niniejszym dokumencie.

Szczególnie popularny w Internecie na pytanie: „Gdzie jest rejestr house ' To zależy od rodzaju obiektu: w przypadku domu prywatnym jest ona utrzymywana przez samego właściciela, ale mieszkańcy sektora publicznego (apartamenty w wysokościowców) o jego bezpieczeństwo nie można się martwić – dokumenty te są w ZhEKe. W świetle powyższego, odpowiedź na powiązanej pytanie „skąd wziąć wyciąg z domu” jest oczywista.

Teraz bliżej przyjrzeć się kilku ważnych punktach. Jeśli książka jest „hands on”, a następnie bezpłatnie otrzymywać wyciąg ze może to być w biurze paszportowym lub ICE (indywidualnie w każdym mieście, kraju). Dopuszczalne jest również do korzystania z płatnych usług notariusza.

Następujący wzór jest wypełnione oświadczenie przyłożonego do niego następujące dokumenty: paszport (akt urodzenia) za każdy przepisany w domu najemcy oraz zaświadczenie od TIB na własności tej nieruchomości. To wszystko. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to oświadczenie jest wydawane niezwłocznie. Kiedy niuanse produkcji mogą być opóźnione. Ważne jest, aby pamiętać o dwóch rzeczach: o potwierdzenie swojej własności; identyfikacja wszystkich receptę (pośrednia akceptacja operacji). działanie wyładowania termin jest ograniczony do jednego miesiąca kalendarzowego, po której będą musiały podjąć nowe.

Ponieważ książka jest dokumentem, to transakcje na rynku nieruchomości, to pozostaje właścicielem lub obudowa organizacja, a wszystkie niezbędne dane dostarcza wyciąg z rejestru domu. Można go porównać z notarialnie kopię paszportu.

Przy zakupie domu staje się szczególnie istotne wypis z rejestru archiwalną domu. Co to jest i czym różni się od zwykłej? Wszystko jest bardzo proste: zakładamy, że zakup nieruchomości w rynku wtórnym. Nabywca, który chce zabezpieczyć transakcję, należy zapoznać się z zaawansowaną wersją wyciągu z rejestru domu. Określa ona wszystkie operacje na rejestracji / rozładowania, począwszy od daty dostarczenia mieszkań i pierwszych właścicieli. I jak rejestracja odbywa się wraz z okazaniem paszportu, ekstrakty archiwalne można poznać wszystkie szczegóły dotyczące lokatorów. Dokładna analiza tych danych uniemożliwi takiej nieprzyjemnej sytuacji, jak pojawienie się właściciela, który został przewidziany na przykład, jeszcze przed gospodarzami, ale potem gdzieś zniknął.