245 Shares 4587 views

Gwiazdozbiorze Jednorożca i jego legendy

Patrząc na ciemnym niebie i fantazji, a nawet tysiące lat temu ludzie uczeni w gwiazdach sylwetkami zwierząt i dał im nazwy. Constellation Monoceros jest uważany za „młodych”, znajduje się na półkuli południowej. Zawiera ona 146 gwiazd i obejmuje obszar nieba w 481,6 stopni kwadratowych. Znajduje się w Drodze Mlecznej. Lokalizacja konstelacja – znajduje się wewnątrz trójkąta utworzonego przez zimowej gwiazdy Betelgeza, Procyon i Syriusza, którym można go znaleźć. Unicorn – to konstelacja , przez które linia przechodzi równik niebieski, a to jest jeden z piętnastu innych jemu podobnych.


szukając Sky

Dość łatwe do znalezienia w gwiazdozbiorze Jednorożca na niebie, jego blade gwiazdy są lepiej spojrzeć na światłach w bezksiężycową noc, z dala od silnych źródeł światła. „Sąsiedzi” Unicorn uważana za jedną z najpiękniejszych wszystkich konstelacji na niebie. Od wschodu i południa graniczy z Unicorn małych i dużych psów. Ich jasne gwiazdek Sirius i Procyon trudno pomylić z żadnym innym. Na północy jest Gemini – Castor i Pollux. Na zachodzie Oriona z jego jasnych gwiazd Betelgezy i Rigel. Wiele osób zastanawia się, kiedy lepiej jest obserwować konstelacji Jednorożca? Jego doskonale widoczny w większości regionów Rosji. Optymalne warunki do obserwacji – w lutym.

legenda

Charakterystyczny kształt tworzą na niebie jasne gwiazdy, w dawnych czasach nazywano konstelacje. Z narodzinami ich pięknych legend związanych. Jednym z najbardziej interesujących jest konstelacji Jednorożca. Legenda mówi o lojalności i odwadze mitycznego jednorogi konia. U ludzi Czukocki, istnieje legenda o myśliwym, który został znaleziony w lesie chorym płowego. córka myśliwego zadbał o niego i leczyć. Wychowywał się silne i zdrowe jelenia. Wkrótce dom myśliwego przyszedł kłopoty: jego córka poważnie zachorował, a nadzieja na uratowanie dziewczyny zmarł przez minutę. Następnie jeleń wskoczył do zimnej ziejąca przepaść z wysokiego klifu, a jednocześnie nową konstelację w niebo w ogniu. Dzisiaj zwany Unicorn, który składa się z jasnych gwiazd. Te gwiazdy są połączone w jeden, jasny blask oślepiający swoją belkę, która miała na celu domu myśliwego. Dzięki tej córki Traper odzyskane, a na niebie, według legendy, w nocy nie było konstelacji Jednorożca – wielbiciel jelenia.

Odkrycie konstelacjach

Konstelacji Jednorożca została odkryta w wieku XVII Holender Petrus Plancius. Ale astronom Jakob Barchius pierwszy opublikowany Monoceros konstelacji wzór w 1624 (zapożyczoną z Atlasu Petrus Plancius). Polski astronom Yan Gavely zasugerował Monoceros nazwę, ponieważ była pierwotnie nazywana konstelację Unicornio. Dał mu imię konstelacji ze względu na fakt, że mityczna bestia pojawia się w Biblii więcej niż raz. Konstelacji Jednorożca (Dzięki uprzejmości poniżej) na wykresach gwiazda wiekowych i wygląda dość ciekawie.

obiekty konstelacja

Constellation Monoceros atrakcyjny jasna gwiazda Alfa z gwiezdnej pozornej wielkości 3,93. Z konstelacji do odległości Ziemi od 144 lat świetlnych. Na drugim miejscu gwiazda Gamma, którego wielkość jest równa 3,98. Gwiazda o nazwie Beta łączy trzy obiekty rozmieszczone w stałej trójkątem. Według niemieckiego astronoma Frederick Vilgelma Gershelya, który odkrył pierwszy system Star – jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej godnych uwagi systemów.

Spójrzmy na kolejnej gwiazdy w konstelacji Monoceros. Epsilon – gwiazda parę, która zmienia kolor w zależności od czasu obserwacji z purpurowy na złoto. Kolor największe gwiazdy – niebieski i biały, a jego towarzysz – żółty. Nie można go zobaczyć bez teleskopu gwiazdy podwójnej.

Plaskett – również podwójna gwiazda, sto razy większe niż Słońce, a to może być również postrzegane przez teleskop. Jest to najbardziej znany system nauki, to jest parę ogromnych gwiazdkowych-gigantów, które orbicie w dużej odległości od siebie. Ich odległość od Słońca – około 5000 lat świetlnych.

W konstelacji Jednorożca innych obiektów zostały zidentyfikowane

Mgławica Rozeta – jest to jeden z najbardziej popularnych wśród mgławic emisyjnych na niebie – NGC2237. Odległość do klastra – około 5200 roku światło. Jest to region zjonizowanego wodoru, znamienny tym, że formowanie gwiazd występuje. Widoczne MAGNITUDE skupiska – 4,8 m.

Klaster NGC2264 są ciekawe Data – Snowflake i choinki. Jest też i Fox Fur Nebula i szyszki, które są w pewnej odległości od nas o 2600 lat świetlnych.

Choinka – mgławica mający stożek o wielkiej długości, struktura jest chmura pyłu. Kształt tego klastra, który składa się z około 40 gwiazd i wygląda jak choinka. Młode gwiazdy w gęstym obłoku pyłu w klastrze Snowflake mieści się w pięknym krystalicznej struktury.

Fox Fur – to mgławica jest pomalowane w jasnym kolorze czerwonym. Coś jak peleryna futra. Istnieją pewne obszary z gazu i pyłu.

gromady gwiazd

W środku jest gwiazda NGC2264 S, który tworzy układ mnogozvozdnuyu z karłowatych białe i niebieskie kolory. Zawiera on kilka bladych obiektów kosmicznych. Składa się on z łaźnią parową z gwiazdami i ogromnej masy pierwotnego składnika.

Messier 50 (NGC2323) – stanowi klaster gwiazda. A jego kształt przypomina ludzkie serce. To od nas w odległości około 3000 lat świetlnych.

Nieskończona przestrzeń od czasów starożytnych jest bardzo interesujące dla danej osoby. Głównym przedmiotem badań i obserwacji były i pozostają jako najjaśniejszych gwiazd i tajemniczych formacji.