667 Shares 5656 views

glukonian wapnia – instrukcje użytkowania

Wapń – stanowi zasadniczy element niezbędny dla zachowania zdrowia organizmu. Istnieje wiele preparatów w celu uzupełnienia deficytu. Artykuł dotyczy jednego z tych leków – glukonian wapnia, instrukcje użytkowania, które jest przedstawione w przystępnej formie.


właściwości farmakologiczne

Glukonian wapniowy jest wytwarzany w postaci tabletki w dawce 0,5 grama i jako roztwory do podawania dożylnego i domięśniowego. Lek jest dostępny pod różnymi nazwami handlowymi „glukonian wapnia fiolka” – jeden z nich.

Głównym celem – wypełnienie niedoboru wapnia w organizmie; Ma działanie ściągające, przeciwzapalne i antyalergiczne. Wapń pomaga w budowie tkanki kostnej, wspomaga krzepnięcie krwi. Bez niego nie jest możliwe przekazywanie impulsów nerwowych, zmniejszenie mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych. glukonian wapnia, pozwala na zmniejszenie przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych, pomaga zapobiec ich pękaniu. Lek ten stosuje się jako środek profilaktyczny i terapeutyczny do leczenia osteoporozy.

Zalecana dawka odbioru – od jednego do trzech gramów (od dwóch do sześciu tabletek) przez pół godziny przed posiłkiem. Dorośli są wstrzykiwane dożylnie, domięśniowo i pięć do dziesięciu mililitrów roztworu dziesięciu procent. Dzieci podawanych domięśniowo lek nie jest zalecany. Istnieje ryzyko martwicy.

Wskazania, dla których zaleca się glukonian wapnia, instrukcje hiperkalcemii zastosowanie połączenia, zaburzenia metabolizmu witaminy D, to działanie niewydolność przytarczyc, krzywicy, uzupełnienia niedoboru wapnia w czasie ciąży i laktacji i wzrostu, krwotok, zniszczenie wątroby pochodzenia toksycznego, chorób alergicznych.

W stomatologii, glukonian wapnia, stosowane w celu zmniejszenia obrzęku po chirurgicznym usunięciu zapalenia, jako terapia do leczenia i zapobiegania próchnicy. Ponadto, istnieje wiele chorób, w przypadku których lek „glukonian wapnia”. Instrukcja użycia list krwotoczne zapalenie naczyń, astma oskrzelowa, hemosyderoza skóry, przewlekłe i ostre zapalenie wątroby, dystrofia mięśniowa, swędzące dermatoz.

Lek jest niezgodna z węglanu sodu, siarczanu i salicylany. Efekt uzyskiwany przez nich jest podobny do efektu chlorku wapnia, ale podrażnienie powoduje mniej. Istnieją wskazania do stosowania leku wraz z diuretykami, z gorączki, gruźlica płuc, zatrucie vtoristoy i kwasu szczawiowego i soli magnezu.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Biorąc lek „glukonian wapnia”, efekty uboczne, należy wziąć pod uwagę. Podczas leków w postaci tabletek mogą zaparcia i podrażnienia przewodu pokarmowego. Jako reakcja na wstrzyknięcie wystąpić bradykardia, niestrawność, biegunkę. Po podaniu leku, obserwuje się odczucie ciepła i pieczenie w ustach. Lek jest zawsze podawana powoli kapilarnej. Dożylne wstrzyknięcie do narkotyków „glukonian wapnia”, która odbyła się szybko, mogą powodować omdlenia, spadek ciśnienia tętniczego, niewydolności serca, arytmii.

Podobnie jak każdy inny lek, ma przeciwwskazań i glukonian wapnia. Instrukcje użytkowania informuje, co następuje. Lek ten nie jest przewidziany do nefrourolitiaze wapnia, hiperkalcemii, hiperkalciuria wyrażonej w leczeniu glikozydów nasercowych i sarkoidozy.

glukonian wapnia pomaga w regulacji metabolizmu wapnia i fosforu, korpus wypełnia elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych. Ale, jak każdy inny lek, glukonian wapnia powinna być podjęta dopiero po konsultacji ze specjalistą.