729 Shares 1097 views

Laptop Presario CQ57: Dane techniczne, zdjęcia i opinie

Wielu fanów produktów HP może wprowadzać w błąd stojący w laptopie Compaq Presario CQ57 słowo 372SR tytule. Wynika to z faktu, że w 2002 roku, marka dokonała fuzji z Compaq Computer całkiem udanej producenta elektroniki. Ta linia jest ustawiona jako urządzenie przeznaczone do wykonywania zadań biznesowych jednocześnie pozostającego wszechstronny i niedrogie modele. Jedną z charakterystycznych cech Presario CQ57 jest to, że urządzenie napełniające jest całkowicie zbudowany na platformie AMD.


Spróbuj zrozumieć, co jest dobre, model i czy zatrzymać się na takich opcji tanich, gdzie ze względu na koszty mogą pojawić się bardzo nieprzyjemne niuanse.

projekt

Laptop Presario CQ57 (patrz zdjęcie. Poniżej) wygląda trochę uciążliwe, ale jednak postrzegać w kategoriach umysłu i łatwością. Monotonia i dyskretna rozmowa o urządzenie, przeznaczone do pracy w biurze lub poważnych studentów. Ze względu na ich wielkość i ciężar (376h247h34 mm / 2,5 kg) jest bardziej wygodny w użyciu laptop zostanie ustalona jako torba (szczególnie dla kobiet) jest zbyt duży i ciężki.

Mimo, że małe usprawnień konstrukcyjnych, takich jak zaokrąglonymi narożnikami i formy Usprawnione urządzenie jest symbolem wagi i dokładności. Brak jakichkolwiek tekstury na powierzchni urządzenia tylko potwierdza ten fakt.

Urządzenie jest wykonane z matowego czarnego plastiku w stylu, ale mimo tego, że powierzchnia nie jest błyszcząca, dobry gadżet zbiera odciski palców i kurz, pozbyć się, że nie jest tak łatwo.

Laptop Presario CQ57 jest całkowicie pozbawiony części chromowane we wnętrzu, ale nie jest to zaskakujące, ponieważ tylko opcja budżet jest wyposażony w zwykłe monotonne plastikowej nijaki klawiatury i ramki wokół wyświetlacza.

W górnej części ramy są specjalne nakładki gumowe, które zapobiegają dotyk wyświetlacza i klawiatury. Zawiasy nijaki i mają standardową linię Presario CQ57 cechy, ale sądząc po opiniach użytkowników, są one dość trudne do utrzymania wyświetlacz pod żądanym kątem. Maksymalna ukrzyżowany okładka – 130 stopni, które powinny być zupełnie wystarczające do pracy i nauki.

montaż

Presario CQ57 zmontowane zaskakująco wysokiej jakości. Wszelkie braki gdy obiekty z całego corpus nie została zauważona, piski i luzów nie są przestrzegane, a podladonnaya ziemi, nawet gdy szorstki naciśnięcie nie są podatne na odkształcenia. Jako stałe pojawił devaysa dole, ale nie tak na okładce nowego modelu, który jest wyposażony w laptopa HP Compaq Presario CQ57. Informacje zwrotne od użytkowników wielokrotnie podkreślał, że po kliknięciu na okładce Caved to, zniekształcając obraz.

Podobnie jak reszta gadżet, dolna wykonana jest z tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do tego, pokrywa dolna część posiada chropowatą strukturę. Dno jest wyposażona w gumowe nóżki, które pozwalają utrzymać urządzenie na gładkiej powierzchni i kratek wentylacyjnych. Dolną część Presario CQ57 jest podzielona na kilka sektorów. Aby dostać się do jednego z nich, będzie musiał najpierw wyjąć baterię za pomocą specjalnego suwaka. Po odkręceniu kilku śrub pod pokrywą widać zatoki na twardym dysku do pamięci i moduł bezprzewodowej „Wi-Fi”.

Demontować struktura nie będzie trudne, więc jeśli zdecydujesz się zrobić mały devaysa uaktualniania, to nie zajmie zbyt dużo czasu, jak to było w przypadku poprzednich władców z HP.

pokaz

Presario CQ57 modele wyposażone w wyświetlacz raster z LG o wielkości 15,6 cala z dość atrakcyjne LED. Rozdzielczość ekranu standaryzowane – 1366 768 w stosunku 16 do 9.

Powierzchnia wyświetlacza jest wykonana w błyszczącym stylu, zamiast matowego jako władców w przeszłości, i to nie było przyjemne. Liczne opinie użytkowników są pełne skarg blasku, odbicia i niezdolności do pracy w pobliżu okna lub na zewnątrz. Jedyną rzeczą, która jest oznaczona jako Plus – matowa ramka wokół wyświetlacza, które choć trochę, ale jest zabezpieczona przed odciskami palców.

Sam wyświetlacz ma przyzwoity obraz – w zakresie kontrastu i bardzo bogaty. Dla niektórych może się wydawać, że kolor nie jest wystarczająco soczyste, ale na ogół są one dobre i nie psują ogólne wrażenie Presario CQ57 372SR. Laptop (kąty) ma przeciętną wydajność przeglądania pionowej i poziomej, a jeśli ten ostatni jeszcze jakoś można tolerować, zmieniając wysokość wyświetlanego obrazu całkowicie traci nasycenie i kontrast, a obraz idzie w przód. Obejrzeć film lub zdjęcie z przyjaciółmi, co do zasady, możliwe, chyba że są one w tej samej płaszczyźnie pionowej z użytkownikiem.

dźwięk

Dynamika devaysa są dogodnie usytuowany na powierzchni roboczej – nieco powyżej głównego obszaru klawiatury. Ich pokrywy dekoracyjny perforowaną kratkę. Dźwięk na wyjściu jest wystarczająco głośne, aby usłyszeć wszystkie szczegóły mogą być melodyjne, nawet w pobliżu okna, które otwiera się na jezdni.

Jakość dźwięku jest całkiem znośny, a dźwięk jest przewaga wysokich częstotliwościach. Bas może być w pełni odczuwalne dopiero w słuchawkach lub głośnikach zewnętrznych, reszta dźwięk wydaje się nieco płaskie. Maksymalne parametry głośności kalibrowane na tyle rozsądnie, a jeśli umieścisz dźwięk do pełna, nie będzie słychać świszczący oddech, zniekształcenia lub innego kakofonię. Dla modelu budżetowego jakość dźwięku jest do przyjęcia, obecny system głośników wystarczy do pracy i nauki.

urządzenia wejściowe

Wygląd zewnętrzny jest bardzo podobna do projektowania klawiatury podobny do modelu marki HP 630 można patrząc na całym obszarze roboczym, aby powiedzieć, że urządzenia wejściowe zajmują bardzo mało miejsca. Klawiatura pełnowymiarowa z szorstkich i płaskich kluczy (85 sztuk). Jedynym nieszczęśliwy niż użytkownicy w swoich opiniach, więc zmniejszyć strzałek nawigacyjnych, używając ich nie jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób z dużymi palcami, korzyści z funkcji Klawisze pracują z projektantami stron wykonanych w oddzielnym bloku.

Również zdenerwowany, że gdy taka obfitość przestrzeni ma klawiaturę numeryczną, która z pewnością wykorzystywane do wielu właścicieli poprzednich władców, ale, jak widać, ma również wpływ na cenę urządzenia.

touchpad

W przybliżeniu w środku powierzchni roboczej touchpad jest zlokalizowany (92h50). Wymiary manipulator pozwala swobodnie przeprowadzić pozycjonowanie i do współpracy z główną aplikacją. Jedynymi rzeczą użytkownicy skarżą się na ich opinie, więc to jest brak postrzegania granic touchpada, a więc tych, którzy są przyzwyczajeni do pracy „w ciemno”, należy od czasu do czasu spoglądając na manipulatorze.

Urządzenie obsługuje niemal wszystkie znane gestów wielodotyku, takich jak pionowe i poziome przewijanie, przewijanie, powiększanie, obracanie, i tak dalej. N. Ponadto w skarbcu zalet, można dodać możliwość wyłączenia touchpada do jego bezużyteczny, więc jeśli używasz myszy, losowe klikanie na ramieniu nie kolidują z pracą ,

produktywność

Dla szybkości operacji spełnia dwurdzeniowy procesor AMD E-300 o nazwie handlowej Zacate. Chip zbudowany na procesie technologicznym 40nm, a ma częstotliwość 1,3 GHz – nie tak zwinny jak chciałbym, ale radzi sobie z zadaniami biurowymi.

Jak stosuje się zintegrowane karty graficzne Radeon akcelerator”» HD 6310 1GB pamięci DDR3. Jądro obsługuje standard przetwarzania grafiki DirectX 11, ale aby grać w coś poważnego nadal nie będzie działać – urządzenie będzie opanować zabawkę 2008-2010 w średnich i niskich ustawieniach.

Reasumując

Urządzenie posiada cechy pracownika biurowego „” dla codziennych potrzeb. Interfejsy do peryferii jest wystarczająca, wyświetlacz pokazuje dobrą jasność do przetwarzania tekstu i klawiaturę (jeśli do niego przyzwyczaić) jest stosunkowo łatwa w użyciu. Oznacza to, że z praktycznego punktu widzenia, urządzenie ma żadnych skarg: matowe wykończenie, silne projektowania, dobre budować i silne ciało.

Model ten może doradzić niewymagających użytkowników, którzy potrzebują urządzenia do wykonywania prostych zadań, takich jak surfowanie po sieci, oglądania wideo i drukowania dokumentów. Liczyć na wydajność nie jest konieczne, a jak ona się na tak niską cenę.