442 Shares 6216 views

Jak zwiększyć czcionkę na laptopie w różnych aplikacjach?

Kwestia „jak zwiększyć czcionkę na laptopie” występuje dość często dla początkujących użytkowników. Jednoznaczne odpowiedź, że nie. To wszystko zależy od aplikacji, w której pracujesz. Jedną z metod może być stosowany w samego systemu operacyjnego. Przeglądarka wykorzystuje zupełnie inną kombinację. Ale dla pakietu biurowego trzeba użyć trzeciej metody. To wszystko będzie traktowane jako część tego materiału.


okna

Aby rozpocząć, niech zajmują się, jak zwiększyć czcionkę na laptopie w samego systemu operacyjnego. Aby to zrobić, przejdź do "Start", następnie musimy "Panel sterowania". Najprostszym sposobem, aby znaleźć interesujące nas punkt za pomocą pisk golfa, który zazwyczaj znajduje się w prawym górnym rogu. Zbieramy je, „Zmiana kolorów” i nacisnąć «Enter». W wyświetlonej listy wybierz element, który zaczyna się od słów, które zostały wprowadzone. Zostanie otwarte okno z ustawieniami czcionek w systemie operacyjnym. Następnie można skonfigurować to wszystko według własnego uznania. Na przykład, konieczne jest, aby zmienić tytuł. Commit kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy. W dolnej części okna pojawi się rodzaj czcionki i jej wielkości. Otworzyć pierwszy z nich na liście rozwijanej wybierz żądany typ formatowania tekstu. Po drugie, wprowadź rozmiar. Następnie kliknij na przycisk „Zastosuj”, aby zmiany odniosły skutek. Zamknij okno przyciskiem „OK”. Podobnie można zmienić menu Ustawienia wiadomości lub tekst. To wystarczy, aby zamiast okna kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówek obsługi na elementach zainteresowania. Reszta procedury takie same.

Przeglądarki

Wszystkie przeglądarki dzisiaj pozwala na skalowanie stron internetowych. Co więcej, do tego celu może być użyty jak klawiatura, i jego połączenie z myszy. Że obie te metody, a zostaną opisane dzisiaj. Po prostu drugi z nich, więc zacznijmy od niego. Masz na ekranie powinny być przeglądarką otwartych zasobów internetowych, które trzeba zmienić skalę. Przytrzymaj Ctrl «» na klawiaturze. Następnie trzeba użyć myszy przewijania. Skręcamy na bok. Jeżeli waga nie zmienia nas w dobrym kierunku, konieczne jest, aby zmienić kierunek. Ale nie zawsze manipulatory są wyposażone w kółka do przewijania. W tym przypadku, aby rozwiązać problem, jak zwiększyć czcionkę na laptopie, można użyć jednej klawiatury. Aby to zrobić naciskamy wszystko jedno, „Ctrl”, a wraz z nim „+” (zwiększenie) lub „-” (zmniejszenie).

urząd

W biurze «» pakietu Microsoft Office, można skalować obraz w taki sam sposób, jak w przeglądarce. Ale pytanie, jak zmienić czcionkę na laptopie w tym przypadku rozwiązać w inny sposób. Początkowo przydzielony kawałek tekstu, który chcesz powiększyć lub pomniejszyć (lub się do niego wejść). Następnie należy przejść do zakładki „Home”. Na nim znaleźć sekcję „Czcionka”. Następnie ustawić wszystkie niezbędne parametry. A jeśli wprowadź wysokość znaków, natychmiast zmienić. Jest to odpowiedź na to, jak zwiększyć czcionkę tekstu.

wyniki

Jako część tego artykułu opisuje, jak zwiększyć czcionkę na laptopie na przykładzie systemu operacyjnego Windows, dowolnej przeglądarki i pakietu biurowego. Jak widać z podanych powyżej, nic w tym skomplikowanym, a to zadanie może obsłużyć wszystkich, niezależnie od ich poziomu wyszkolenia.