871 Shares 5361 views

Najlepszym nośnikiem informacji. SSD Które wybrać?

Często wiele osób szuka sposobów, aby zwiększyć szybkość i wydajność komputera. Przez to, na ogół odnosi się do zakupu nowego procesora i karty graficznej, zwiększenie ilości pamięci RAM, przyspieszenie wszystkich składników, i tak dalej. Ale większość ludzi zapomina o znaczeniu dysku twardym, ponieważ szybkość dostępu do informacji jest dość istotny wskaźnik dla szybkiego komputera. Wyjście z tej sytuacji jest zakup dysku SSD, zastępuje konwencjonalne dyski HDD. Zobaczmy jakie SSD i wybierz co w tym przewodniku.


Wszystko na półkach

  1. W pierwszej kolejności, wybór SSD napędem trzeba zwrócić uwagę na pisaniu i czytaniu płyty. Można powiedzieć, że jest to punkt odniesienia dla wszystkich dysków twardych. Spróbuj kupić dysk SSD o najwyższej wartości wyjściowych.
  2. Liczba IOPS – wejście i wyjście danych na sekundę. Oczywiście, im większa ilość wskaźnika pozytywnego wpływu na działanie napędu dużych ilości danych. Jeśli taki dysk do instalacji systemu operacyjnego, to zacznie dosłownie „latać”.
  3. Controller – centralna część napędu. Wybór kontrolera będzie w pełni odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać dysk SSD. Zaleca się, aby dać swoje preferencje jako gwarancji: Intel, SandForce i Marvell. Dane producenta sterowniki najbardziej efektywny, trwały i skuteczny.
  4. Jest to konieczne, aby określić kolejność, w jaki sposób będzie interfejs danych. Dziś rynek po jego odmian występują: SATAII, SATAIII i PCIe. Pierwszy od dawna nieaktualne, tak, że jego zespół nie może nawet oglądać. Drugi – najodpowiedniejszym rozwiązaniem, jeśli nie lubią bałagan z instalacją sterowników i innych przysmaków. Interfejs PCIe wymaga zainstalowania odpowiednich sterowników, jest bardziej wymagający w systemie, ale rejestruje wszystko na bieżąco. Jest to najbardziej szybki rozwiązanie wszystkim, jeden z decydujących momentach SSD wybrać.
  5. Te układy pamięci. Na rynku dostępne są następujące odmiany: MLC i SLC. Druga opcja jest o wiele droższe, ale wydajność od niego na kilka razy. Ale przy normalnym użytkowaniu chipy MLC ich żywotność może trwać do 4-5 lat. To nie jest tak ważne jest to, jak wybrać dysk SSD w porównaniu do, na przykład, ze sterownikiem. Ale z wyborem układów pamięci jeszcze zdecydować.
  6. Obecność dodatkowych funkcji, takich jak ECC, inteligentny, przycinanie, zezwalające na użycie znacznie dłuższej jazdy. Te funkcje można wyczyścić dyski pyłu, obejmują technologię wear-leveling dostarczenie informacji o stanie dysku, i tak dalej.
  7. Pojemność, zwłaszcza SSD, co znacznie wpływa na cenę. Zaleca się, aby kupić dysk o pojemności 70-90 GB. Ilość miejsca na dysku jest konieczne do działania w odpowiedzi na pytanie, co wybrać SSD.
  8. MTBF – ile łączne godziny potrwa napęd. Im wyższy MTBF, tym dłużej napęd praca. Typowo, wartość ta wynosi 2,1 miliona godzin.

Zastosować teorię w praktyce

Nie starają się kupować najdroższe modelu, zwracając szczególną uwagę na charakterystykę i dopiero wtedy zaczynają pytać cenę. Odpowiadając na pytanie „Jak wybrać SSD”, należy stwierdzić, że w przypadku dobrej wyszukiwania, można znaleźć wielkie możliwości w przystępnej cenie. Najważniejsze – nie zapomnij, co musi być prowadzona jednocześnie kryteria.