289 Shares 3849 views

Suknie ślubne w stylu rosyjskim: rosyjskie modele i style sukni ślubnej

Teraz staje się coraz bardziej popularna cecha narodowa, która jest obecna prawie wszędzie w nakrycia głowy, akcesoria, buty, ubrania i inne szczegóły życia codziennego. Połowy tej funkcji jest nie tylko znani projektanci, ale także zwykli projektantów mody, a także pracownicy firmy. I stąd idziemy. Sklepy, markety, butików i innych punktach sprzedaży detalicznej, w tym salonów ślubnych, wypełnionych produktami z tradycyjnymi ornamentami. I najbardziej spektakularne suknie ślubne pojawiły się w rosyjskim stylu. Co jest szczególnego w nich? Jakie są narodowe stroje były wcześniej? A jakie są dzisiaj? Który oferuje urokliwe Rosyjski Brides nowoczesną modę?


Jak było w sukni ślubnej przed?

Ozdoba, kolory, a nawet niektóre z szczegółami garderoby noszonej przez pannę młodą w Rosji, znany wielu. Tylko nie każdy wie, że daleko suknia ślubna ważył około 10 kg (lub nawet więcej). W szoku? Ale młode kobiety w czasie, ta sukienka nie wydaje się aż tak dziwne. Wręcz przeciwnie, była to kwestia dumy, jak tworzone ręcznie. Ponadto, projekt i dostosowanie się zaangażowany narzeczonej. Wierzono, że im bardziej na dowolne wzory stroju, pracowity żona.

Warto zauważyć, że rosyjski narodowy strój panny młodej na sobie koszulę na szczycie podkoszulek, również szyte i wykonane we własnym zakresie. Nawiasem mówiąc, tworzenie całego strój jest bardzo czasochłonne. I to nawet nie w ilości dekoracji, które od góry do dołu został pokryty ubrania, a wśród wielu spódnice, nadając blask. Wszystkie z nich również ręce craftswomen.

Pokaż mi moją sukienkę, a powiem ci, kim jesteś

Ponieważ ślub uznano za bardzo kosztowna sprawa (ponieważ niewiele się zmieniło), w wielu rodzinach nie było tradycji przejść strój weselny z matki na córkę i przez linii żeńskiej. Ponadto, każdy właściciel sukienka musiał je dodać coś na siebie. Rezultatem jest piękne suknie słońce, wysadzane perłami, kamieniami szlachetnymi, koraliki.

Ślubne sukienki w stylu rosyjskim mogą być ozdobione brokatem płaszcz. uczestniczyli oni krajowej haftu w złocie i kolorowych nici. I, oczywiście, od tego, jak drogie panna młoda wyglądała na otaczający mógł ocenić sytuację finansową i status społeczny rodziców.

W związku z powyższym, jeśli rodzina była słaba, ja też suknia ślubna była znacznie skromniejsza. To było bez fanaberii, ale niniejszy symbole narodowe.

Kapelusze narzeczonych w Rosji

Jako sukienkę ślubu, kapelusz dla panny młodej w czasie stworzył także ręce młodych wykwalifikowanych pracowników. I, oczywiście, różnorodność i ilość elementów dekoracyjnych zależała od zamożności rodziny oblubienicy. Tak więc, zwykłe wiejskie dziewczęta nosiły na głowie wieniec z polnych kwiatów. Lub jako ozdoba używali wstążki satynowe.

Bogatsi narzeczonych mógł ozdobić swoje włosy wysokie obręcze inkrustowane kamieniami, perłami lub ukryła włosy pod mody w czasie kokosznik ślub. Znamiennym dodanie do tak strój i biżuteria zostały wykonane ze złota, srebra lub brązu.

W zimie, narzeczona pokryte ciepłą odzież wierzchnia. Na szczycie słabej sukni panny młodej nosiły płaszcze z królika, owczej lub białek i bogatych – futer ze skór bobra, lisa lub Sable. Ręce ogrzewa się w futra mufą i rękawicach.

Stroje – niewyczerpane źródło inspiracji

Pomimo faktu, że to było bardzo dawno, narodowe stroje rosyjskie nadal zainteresowany dzisiejszych mody. I dla większości projektantów rosyjski strój narodowy stał się niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Oczywiście, nowoczesne trendy mody dość daleko od oryginalnych strojów ślubnych rosyjskich kobiet, ale są one nadal obecne wspólne elementy dekoracyjne i funkcje cięcia.

Jaki strój projektanci oferują narzeczonych?

Niewielu dzisiejszych mody zgodzi nosić sundresses i kokoshniki ostatnich latach. Dużo ładniejszy wybierać suknie ślubne projektant w stylu rosyjskim. Nowoczesne projektant zrobił również wszelkich starań, aby uratować swoje kreacje cienkich wątki z przeszłości, trochę ozdobą ich nowymi uderzeń. Na przykład, podczas pokazów mody można zobaczyć spektakularne kostiumy z szerokiej i długiej spódnicy na podłogę lub eleganckich sukienek semiadherent stylu.

Alternatywnie, można wybrać sukienki w kształcie litery A. W takich ubraniach dowolny narzeczona zwykle wygląda elegancki i pełen wdzięku. A co najważniejsze, są idealne dla kobiet z każdego rodzaju sylwetki. Przypomnijmy, że ten styl odzieży tradycyjnie składa się z gorsetu i długiej spódnicy, rozszerzając ze strefy talii.

Jakie są kolory użyte w projekcie?

Rosyjskiej sukni ślubnej wyglądać może być spektakularny, współczesnych projektantów używasz jakiś kombinacji kolorów. Na przykład, wśród tych modeli jest zdominowany głównie białe klasyczne kolory, typowy strój panny młodej. Jednak jasne dodatkiem do nich jest haft lub drukowany wzór czerwony lub niebieski.

Jeśli wybór pada na stylizowanym stroju panny młodej, zamiast klasycznej dekoracji będzie musiała nosić czerwoną sukienkę, wraz z białą bluzkę z rękawami latarnie. Warto zauważyć, że to może być wyposażone lub spalony styl, albo ubrać la „Natasha Rostova” (składający się z gorsetu i spódnicy puszysty, że zaczyna się rozwijać od piersi).

Wśród innych kolorach, które są wykorzystywane w rosyjskim stroju, można również spełniać następujące odcienie:

  • piasek;
  • krem;
  • niebieski i niebieski.

Ornament, który obficie pokryte narzeczonej, może być obecny na zielono, jarzębiny, różowy, jasny żółty, żurawina, srebro i złoto kolory.

Jakie materiały są wykorzystywane?

Aby utworzyć ślubny Moda w stylu rosyjskim, z reguły stosowane są naturalne materiały. W tym celu, odpowiednie, na przykład, z bawełny lub lnu. Ale ponieważ takie lekkie i przyjemne tkanki ciała znacznie nieładzie, zamiast często używać bardzo cienki ciętych.

Nawiasem mówiąc, w swoim składzie już wiskozy przędzy i bawełny. Omal nie zgniotu i doskonale nanoszone (tworzy żądaną liczbę zagięć lub falbanami). Oto tylko suknia ślubna w stylu rosyjskim, utworzony z takiego materiału, nadające się tylko na letnie wesele. Wynika to z faktu, że bawełna szyć przeważnie letnie sukienki ślubne i sundresses. Jest bardzo lekki i nadaje się do tworzenia dowolnych stylach ubioru. To może być białe sukienki z wąskimi lub szerokich ramiączkach, spalony spódnice, ściśle przylegające lub semiadherent sylwetkę.

Kilka prostych zasad tworzenia rosyjskiej narzeczonej

Mimo tak wielkiej różnorodności modeli sukien ślubnych, wykonanych w stylu rosyjskim, istnieje szereg zasad, które powinny być przestrzegane podczas ich tworzenia. Na przykład, tradycyjny garnitur ślubny z motywów narodowych musi być wykonany w powściągliwym stylu. Oznacza to, że model nie jest konieczne uzupełnienie bardzo low-cut lub zbyt szczery cięcie.

Jeśli mówimy o długości wielu projektantów nie wolą skupić się na jednym. Dlatego też wśród swoich prac można zobaczyć nie tylko długie suknie na podłogę, ale również średniej długości modelu (znacznie rzadziej style mini) o sylwetkę lub semifitted sylwetki. Mogą one zawierać lotki proshvy z koronek i dmuchany rękaw niekoniecznie popularne dekoracyjny lub drukowany wzór.

Suknie ślubne w stylu rosyjskim: dekoracji i projektowania

Tradycyjne wesele sukienka rosyjski kobieta, nie ma wątpliwości, powinien być jasny i wyrazisty. Efekt ten można osiągnąć kosztem dekoracji tkaniny z ornamentami narodowych, na przykład, to muszą być drukowane lub drukowanie piękny haft (nici złote i kolorowe, wstążki). Warto zauważyć, że haft mogą występować w różnych miejscach stroju, ale najczęściej na ramionach, na klatce piersiowej, talii i rąbek spódnicy.

Co można umieścić na sukni ślubnej?

Wybierając suknię ślubną w rosyjskim stylu ludowym, należy zadbać o dodatkowe akcesoria i buty. Na przykład, dla pięknej i długiej sukni jasnym kolorze Balet dla średniej długości sukni (w zależności od swojej gamie barw) – buty. I, oczywiście, rodzaj obuwia zależy od pory roku, kiedy nie jest ślub. sandały letnie to jesień i zima – buty – Czyste buty lub buty.

Dodatkowo można ozdobić swój strój z czerwonymi koralikami i białe perły wątku. Na czele można umieścić na nowoczesnej wersji wieniec stroik sztucznych lub naturalnych kolorach lub tkanej taśmy. I zakończyć swój wygląd i luksusowe długi warkocz.

Ale co najważniejsze, wszystkie akcesoria i ubierać się powinny zostać połączone, jak bez harmonii nie można osiągnąć pożądany efekt. I zgodnie z tymi prostymi niuansów staniesz się prawdziwym rosyjskiej narzeczonej w tradycyjnej sukni ślubnej.

638 shares 7908 views