192 Shares 9851 views

Jak zrobić książkę?


Pomimo postępu technologicznego, czytanie jest jednym z ulubionych zajęć człowieka. Można nawet powiedzieć, że jest to jedyne wsparcie jego rozwoju we współczesnym świecie dzięki możliwości odczytu z komputera, specjalnego urządzenia (e-book), jak również produkt Print ulubionego autora na własnej drukarce. Jest to ostatnia opcja nie staje się nudzić przez szum toczenia stron książek i innych rzeczy. Jednak często czyta książki drukowanej mogą być niewygodne ze względu na nietypowy rozmiar lub niewykorzystanych stron prawidłowo, które ponadto są ciągle zmieszany i zagubiony. Jest rozwiązanie – uczynić książkę z ich rąk. Aby to zrobić, należy podjąć kilka kroków, aby go utworzyć.

krok 1

Pierwszą rzeczą, którą trzeba ustawić pewne ustawienia w edytorze tekstu (najlepiej, standard Microsoft Word). Arkusz jest narażony w formacie A5. Najlepsze, gdy górny, zewnętrzny i niższe zakresy mieszczą się w 10-16 mm, wewnętrzna – 25-30 mm. Font – do smaku. Następnie należy złożyć dokument w formacie pdf.

krok 2

Drugi etap – druk. Przed utworzeniem książkę, musisz zdecydować, na ile sztuk będzie w broszurze. Optymalna liczba arkuszy w taki – ośmiu (32 stron). Najpierw trzeba zanotować liczbę stron do wydrukowania, oko się, że były one tylko 32. To pomoże uniknąć ewentualnych luk i inne problemy. Następnie należy wybrać funkcję „druk broszury”. Tutaj, ustawienia mogą się różnić w zależności od tego, czy masz dwustronny drukarkę lub nie. Jeśli nie masz tego urządzenia, a ty już postanowił zamknąć kartę z artykułu „Jak zrobić książkę własnymi rękami”, a nie w pośpiechu! Można użyć wirtualnej drukarki utworzony tam, aby wydrukować plik i odnoszą się do najbliższego centrum kopiowania.

etap 3,

Kolejny etap – klejenie bloku książki. Aby skutecznie rozwiązać ten „poziom” trzeba prasę drukarską, PVA klej za pomocą pędzla, tektury i szydła, gęstej tkaniny, ciężkiej pracy dla wyklejki. Dobrym asystent będzie również lista czynności wykonywanych.

Ten etap jest najbardziej trudne i odpowiedzialne, więc jak zrobić miss książki co najmniej jeden element jego, prawie nierealny.

Wydruk klasyfikowane według notebooków, które są następnie składane na pół i określonymi w stos. Znaki wykonane są na tekturze dla otworów, które określają liczbę szwów wewnątrz każdego notebooka. Aby ułatwić otwory pod tkaniną papieru jest zamknięta.

Następnie powstały blok książka jest zaciśnięty w imadle. Poprawi to jakość krotnie środkowej. Choć imadło wykonują swoją pracę, ty wyklejki. Grzbiet bloku powinna nieznacznie wystawać z uścisku. Po pewnym czasie, że powlekane klejem i przyklejona na górze tkaniny. Na tym etapie nic nie można zmienić, więc jeśli nagle niektórych notebooków nie jest na miejscu, obwiniać.

krok 4

Zastanawiasz się, „Jak zrobić książkę?”, Nie można zignorować kolejny punkt „Jak zrobić okładkę książki?”. To, co trzeba zrobić, aż wszystko sklejone.

Pokrywa będzie potrzebował grubej tektury, tkanin, pędzel z klejem (może być taka sama) i listę kolejnych działań. Gotowy projekt pokrywa zostaje przeniesiony do grubego kartonu. Następnie wyciąć tkaniny. Tektura przyklejona do materiału, owija się i klejone. Pokrywa też trzeba trzymać pod ciśnieniem.

krok 5

Kiedy pokrywa jest gotowy, blok książka jest usieciowane za pomocą igły cygańską i nici do szycia. Po tym, blok książka jest cięty, a następnie przeciąć bloku kilka stron, jest to pełny plaster.

krok 6

W końcowym etapie, pokrywa jest w załączeniu. Aby to zrobić, trzeba ominąć znak na tkaninie bloku książki i pokrywa się klejem, poczekać, aż wszystko wyschnie i połączyć. Potem tę samą procedurę po drugiej stronie.

Tak, teraz wiesz jak zrobić książkę. Najważniejsze – cierpliwość i opieki, a po kilku godzinach będzie można cieszyć się swoją ulubioną kawałek „umieszczona” w książce, wykonany własnymi rękami.