296 Shares 2916 views

Flaga i Herb Bułgarii: historia

Oficjalne symbole bułgarskie są oznaki niezależności narodu i kraju. W czasach starożytnych symbolem państwa, założonego w VII wieku, był koński ogon. Zawsze przeleciał nad Bułgaria chroni interesy kawalerii. Po upływie czasu kucyk jako symbol zapomniane. Został on zastąpiony przez lwa – symbol władzy, siły i mocy. Obecnie Bułgaria herb jest reprezentowany z tego drapieżnika.


Historia bułgarskim flagi

Obecna flaga Bułgaria wiemy jak arkusz o stosunku 3: 5 i poziomo ułożonych pasmach o tej samej wielkości. Ich kolory: czerwony, zielony, biały (w górę). Ale flaga nie zawsze tak było.

W czasach bułgarskich legionów, w latach 1861-1862, został stworzony przez malowanie z tych samych kolorach jak w chwili obecnej, ale ułożone w innej kolejności: zielony, biały, czerwony. To jest flaga ta została wykorzystana jako podstawa obecnego charakteru państwa. Stworzenie pierwszej sieci jest związana z nazwą Georgiya Rakovskogo, lidera ruchu rewolucyjnego w Bułgarii. On stworzył ruch walczył przeciwko okupacji państwa tureckiego. Po wyzwoleniu terytorium z tureckich najeźdźców w 1877 roku, został formalnie zatwierdzony przez obecnego płótnie. Wiele zmian przeszedł Bułgaria. Flaga i herb zostały zmienione wraz z historią państwa.

Znaczenie kwiatów

Oficjalnie wyznaczone kolory bułgarskich symboli państwowych nie są opisane w dokumentach. Ale ich wartość jest znana: kolor biały symbolizuje pokój i wolność, zielono – przyroda, lasy i rolnictwo w państwie, czerwony – krew która została przelana podczas walk o niepodległość. Ponadto, jego wartość jest Herb Bułgarii.

w roku 2008. Program bułgarskiego radia powiedział, że do włóczni wojownicy dawnych sił kraju były przywiązane wstążki tych samych kolorach, które są wykorzystywane na płótnie współczesnych flagi. Biały jest symbolem światła i zwrotny lewej flanki, zielono – elitarnych pułków, czerwony – kawalerii prawym skrzydłem. Dane te mogą być również brane pod uwagę przy wyborze kolorów do oficjalnej flagi.

era Soviet

Od czasu utworzenia flagi nie uległa zmianie. Dopiero w czasach Związku Radzieckiego na płótnie, w lewym górnym rogu ekranu wyświetlany jest Herb Bułgarii. Po rozpadzie Związku Radzieckiego usunięto go, zgodnie z prawem nowo powstałego państwa. Został on zastąpiony przez obecnego Herb Bułgarii. Zdjęcia z wydarzeń historycznych można znaleźć w archiwach muzeów krajowych lub państwowych.

Historia bułgarskiego herbie

Oficjalnie przyjęto herb – czerwony tarcza złotym lew z koroną nałożoną. Nad tarczą jest korona stan, a na każdej stronie – dwa i koronie lew, który jest przetrzymywany. Są to symbole siły i potęgi państwa na gałęzi dębu z żołędzi. Na oddziałach jest wstęga z napisem w języku bułgarskim „Jedność daje siłę.” Te słowa są mottem bułgarskich żołnierzy. Nieoficjalnie, uważa się, że trzy lwy na ramiona stanowią ziemie Rzeczypospolitej, pod jednym symboli państwowych: Macedonia, Tracja, Mezja. Bułgaria herb okazało chwytliwe i niezapomniany.

W czasach sowieckich, Korona nie miała była czerwona gwiazda zamiast. Koło zębate znajduje się pod lwa. Zamiast tarczy nosicieli-lwy na bokach ułożone snopy pszenicy przewiązane wstążką, na której Datą bazową Ludowej został określony Republiki Bułgarii. Bułgaria doświadczyła wiele wydarzeń. Herb, którego wartość zmienia się w zależności od mocy nie zmienia się od 1997 r. Został on oficjalnie zatwierdzony, można zaobserwować dzisiaj.

Warunki korzystania Bułgaria herbie

Ustawodawstwo i Konstytucja Bułgarii nie należy wykonać następujące czynności w stosunku do godła:

  1. Zmień wygląd lub zmianę jej elementów w miejscach.
  2. Zawężenia lub rozszerzenia herb.
  3. Klapki lub przechylić.
  4. Zmień kolory, zatwierdzony przez prawo.
  5. Umieścić godła na czarnym i białym tle, jak również stanowią je w postaci mono lub ujemne.
  6. Umieścić na herb Bułgarskiej liść flagowy.
  7. Przedstawiają herb wszelkich efektów graficznych, takich jak wytłaczanie, cieni, i tak dalej.
  8. Tworzenie animowany obraz z symbolem państwa.

Od czasu powstania herbu zmieniła swój wygląd kilka razy, ale jego podstawowe atrybuty były tarczą i zwieńczona złotym lwem.

Nowoczesne flagi i Herb Bułgarii są powszechnie stosowane w biurach rządowych, szkołach i na uniwersytetach. To pomaga kształcić młode pokolenie szanować symbole państwa, jak również zbadać jego historię.

Każde państwo musi respektować swoje symbole władzy. Są one umieszczone na wszystkich ważnych budynków, ważnych dokumentów i wykorzystywane podczas parady. Każdy na świecie muszą dokładnie wiedzieć, jak wygląda flaga i herb swojego kraju. A najlepiej, trzeba mieć informacje o innych krajach.