257 Shares 8936 views

Leczenie miażdżycy. Dieta jest jednym z najważniejszych czynników leczenia.

Na miażdżycy był znany w starożytnej Grecji, w rzeczywistości, jej nazwa jest chorobą i uzyskał od greckich słów Atheros (pulpa, plewy) i sklhroz (gęsta, stała). Obecnie jest to jeden z najbardziej powszechnych chorób przewlekłych tętniczego, który charakteryzuje się wielokrotnie lub cholesterolu (lipidów) osadów na wewnętrznych powłok. Później w dotkniętych chorobą tętnic rosnących tkanki łącznej w ścianach naczyń krwionośnych, osadza wapnia, co powoduje odkształcenie i zwężenia światła naczynia, aż do całkowitego zablokowania. Naturalnie, jak wynika z ciałem zaczyna cierpieć, który jest dostarczany wraz z krwią przez dotkniętych miażdżycowych w tętnicy. Ponadto, istnieje ryzyko zatkania (niedrożności ostry) lumen utworzone skrzeplinę lub, co się dzieje znacznie rzadziej zniszczenia zawartości tablicy, a ewentualnie oba. W rezultacie może to prowadzić do martwicy (zawał serca, udar mózgu), zgorzel ciała jest dostarczany z chorej tętnicy.


Przyczyny choroby

Do tej pory, choroba naczyniowa jest szybko coraz młodsi. Lekarze mówią, że przyczyny miażdżycy są przede wszystkim w aktywności fizycznej (bezczynności). Ponadto, istnieje pewna liczba innych czynników i warunków, które wywołują rozwój tej choroby:

 • otyłość
 • kamica żółciowa
 • dna
 • cukrzyca
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • palenie
 • Wysoki poziom cholesterolu we krwi
 • postmenopauza
 • zaawansowany wiek

Dużą wagę przykłada się do nich, a czynniki dziedziczne. Bardzo ważną rolę odgrywa w żywieniu człowieka, pokarmy bogate w nadmiarze zawierający zwierzęcego tłuszczu. Ale to jest raczej czynnikiem predysponującym, ale nie główny powód. Do czynników ryzyka powinny być klasyfikowane i stres emocjonalny i przewlekły stres, który ma negatywny wpływ na układ nerwowy, intensywne tempo życia i innych szczególnych niekorzystnych warunkach.

Poszukiwane BCA miażdżycy (tętnice braheotsefiralnyh). Co jest tętnica brahiotseferalnaya? Jest to poważny naczynie tętnicze pochodzących z aorty i jest podzielony na trzy tętnic szyjnych, kręgowych: i podobojczykowej. Wspierają one normalny przepływ krwi w prawej połowie działu ramię i mózgu, i właśnie dlatego z nich zależy od mocy mózgu, miażdżyca GCA jest szczególnie poważna choroba.

Jak już wspomniano powyżej, z powodu zmian miażdżycowych może zamknąć lumenów wewnątrz naczyń, co prowadzi do braku organów dostaw, które dostarczają krew do tętnic, ale ta sytuacja jest szczególnie niebezpieczne dla mózgu. moc mózgu jest przez trzech gałęzi tętnic szyjnych:, ramienno tułowia, a jedna z gałęzi tętnicy lewy obojczyka. Tworzą Velliziev (zamknięte) koło zasilania wszystkich części krwi mózgowej. Jeśli zaburzenia przepływu krwi w co najmniej jednym z naczyń nie w systemie ukrwienie mózgu dystrybucji krwi jest nieprawidłowy, co może prowadzić do udaru mózgu.

Główne cechy tej choroby są zawroty głowy podczas obracania głowy i stan hipotensyjne. Jest to sygnał do natychmiastowego leczenia do neurologa.

Z reguły główny niefarmakologiczne leczenie miażdżycy – diety. Powodem jest to, że osoby z chorobą jest konieczne w celu obniżenia poziomu lipidów we krwi. Jeśli zostaną zaplanowane odżywczo prawidłowe leczenie, i, co ważniejsze, jest dobrze zachowane, to będzie możliwe do skorygowania zaburzeń metabolizmu lipidów i zmniejszenia zawartości lipidów miażdżycy we krwi. I jest to bardzo ważny krok, który rozpoczyna się w leczeniu miażdżycy. Dieta wiąże się z pewnymi ograniczeniami stosowania produktów o dużej zawartości cholesterolu i tłuszczów zwierzęcych, a przeciwnie, zwiększenie spożycia produktów spożywczych bogatych w wielonienasycone kwasy, witaminy, mających działanie antyoksydacyjne.

W niektórych przypadkach leczenie miażdżycy – diety przedstawiono:

 • Gdy nie ma dowodów, miażdżycy tętnic lub zmian wykrywanych w badaniach diagnostycznych.
 • Obecność czynników ryzyka, takich jak otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, palenie tytoniu.
 • Wysokie stężenie cholesterolu we krwi.

Niefarmakologiczne leczenie miażdżycy. dieta:

 1. Niskokaloryczne.
 2. Zawierający niewielkie ilości tłuszczów zwierzęcych.
 3. Przy niskiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
 4. Przy wysokich poziomów nienasyconych kwasów tłuszczowych.
 5. Ograniczone spożycie węglowodanów.
 6. Głównym warunkiem: Zmniejszenie spożycia żywności z wysokim poziomem cholesterolu.