879 Shares 9647 views

Przyczyny, objawy i leczenie ginekomastii u mężczyzn

Ze względu na zaburzenia równowagi hormonalnej u mężczyzn ciało przerostem tkanki tłuszczowej może wystąpić, co prowadzi do wzrostu biustu – organy szczątkowe, które składają się z krótkich przewodów, tkanki gruczołowej, sutek.

Działanie tych narządów prowadzi się w obecności od estrogenów i prolaktyny. U mężczyzn, liczba estrogenów jest bardzo mała, ponieważ jest żeńskie hormony, każdy nadmiar wątroby następnie usuwa. Jednakże, jeśli z jakiegoś powodu ilość estrogenów przekracza normę, męskie piersi zaczynają rosnąć jak kobieta, która prowadzi do pojawienia się ginekomastii u mężczyzn.

Ale nadmiar estrogenów – nie jest jedynym powodem tego stanu. Jeśli prolaktyny jest wytwarzany przez gruczoł przysadki mózgowej, w nadmiernej ilości, osadza się tkanki tłuszczowej i łącznej, szybko rosnących w gruczołach sutkowych. W rezultacie, gruczołów są uszczelnione i są coraz większe.

Zatem przyczyny ginekomastii u mężczyzn to:

  • stosunek testosteron naruszenie w organizmie i estrogenów, która występuje na skutek awarii w pracy gruczołów płciowych, guzy nadnerczy, jąder, żołądka;
  • Prolaktyna zwiększenie produkcji z uwagi na nowotwory przysadki;
  • choroby związane z zaburzeniami przemiany materii, takie jak cukrzyca;
  • Leki odbiorcze, które wywołują wzrost estrogenów i prolaktyny.

oznaki patologii

powiększenie piersi u średnicy – głównym objawem ginekomastii u mężczyzn. Jednocześnie wzrost brodawki i otoczki otaczającej. Można zauważyć, wydzielina z sutków, choć zdarza się to rzadko. Być może uczucie dyskomfortu w podwyższeniu wrażliwości piersi i brodawki. Jeśli równocześnie z wymienionych objawów w piersiach pojawiają się foki obserwowane plamienia, zwiększenie węzłów chłonnych pod pachami, należy natychmiast udać się do lekarza. Po tym wszystkim, te objawy mogą wskazywać nie tylko ginekomastia u mężczyzn, ale także raka piersi.

diagnostyka

W celu dokładnego określenia obecności choroby, oględziny nie wystarczy. Przeprowadzenie badania krwi w celu wykrycia liczby jej prolaktyny, testosteronu, mocznika, kreatyniny i innych substancji i hormonów. Ponadto, można wykonać CT, USG i inne badania.

Ginekomastia u mężczyzn: leczenie

Sposób obróbki dobiera się w zależności od przyczyny procesu chorobowego. Tak więc, jeśli ginekomastii wywołanych przyjmowaniem leków, po prostu anulowane, a państwo jest znormalizowane sama. Jeśli zmiany hormonalne związane ze zwiększoną dawką estrogenu przepisane lekarstwa, zmniejszając ich poziom. W przypadku niektórych leków, aby pozbyć się tego problemu nie działa, to może być zalecane usuwanie ginekomastii u mężczyzn. Cena takich procedur w różnych klinikach są różne, a operacja jest wyeliminowanie w obszarze tkanki piersi i nadmiarem tkanki tłuszczowej.