80 Shares 8138 views

Jakie są próbki srebra? Szczegóły próbek srebra

Niektórzy mogą być zaskoczeni faktem, że biżuteria jest rzadko produkowany z czystego materiału. Wynika to z właściwości samych i metale szlachetne, i że czyste złoto lub srebro rzadko produkują. Czyste produkty często mają inny kolor i mają różne charakterystyki.


Jakie są próbki srebra i skąd one pochodzą?

Srebro, podobnie jak inne metale szlachetne, materiał stopu można rozcieńczyć praktycznie w nieskończoność. Pewnie, że osłabia jego wartość. Wizualnie odróżnić jakości srebra z „rozcieńczonym” nie jest takie proste.

Aby jakoś odróżnić fałszywy od prawdziwego produktu i systemu pobierania próbek została wprowadzona. Działa od 1927 roku i jest nadal aktualne na terytorium Rosji i krajach WNP. Według metryki jakość produktu określa się cenny wydajności czystego materiału w 1000 gramów. Oznacza to, że jeżeli próbka produktu 925, oznacza to, że w jednym kilogramie takiego stopu srebra i 925 g 75- stopowych metali.

Patrząc w przyszłość, mówiąc, że najwyższy srebra próby 960. – Ale dlaczego nie w 1000? Sam srebro jest bardzo miękkim materiałem, a zatem konieczne jest, „wzmocnienie” niklu, miedzi, cynku lub glinu. Najbardziej powszechnie stosuje się miedź. We współpracy z takich metali, nabiera siły. Warto zauważyć, że stopy nieszlachetne 80% -s' są oficjalnie w Rosji.

srebro techniczny

Srebra bez próbki procent mocy poniżej 80, zwany metalu technicznym. Do produkcji biżuterii taki materiał nie jest używany. Ale rozmowa o jego złej jakości nie jest całkiem poprawne. Fakt, że ma zwiększoną wytrzymałość. Metali ze względu na jego właściwości fizyczne, – idealny materiał do produkcji części dla radia. Srebro jest stosowany w produkcji przekaźnika.

Te przywileje otrzymał ze względu na odbicia światła i wysokiej przewodności elektrycznej.

Teoretycznie z tego srebra mogą być produkowane i biżuteria, jeśli nie są podstawą próbki. Ale należy zauważyć, że metal nie jest uważane za cenne.

Formy próbek srebra

Szczegóły próbek srebra (które są próbki srebra) mówić dalej.

Metal, który jest uważany za cenny, oznaczony w następujący sposób:

 • 800 – Sztućce;
 • 830 – używany do produkcji szkła i niedrogą biżuterię;
 • 875 – krajowy;
 • 925 – biżuteria, wspólny typ;
 • 960 – maksimum próbki;
 • 999 – srebro.

Szczegóły próbek srebra

Jakie są próbki srebra, okazało się. Teraz rozważyć ich przeznaczenie.

 1. Srebro 800 m „piętno” oznacza, że nie jest ona mniejsza niż 80% czyste. Jest bardzo trwały i ma wysoką jakość właściwości odlewu. Ale jest minus – jest szybko utlenia się w otwartym terenie. To dlatego, że srebro nie jest używany do wyrobu biżuterii. Innym powodem – ma charakterystyczny odcień żółtego do miedzi, więc łatwo odróżnić od odmian biżuterii.
 2. Jest oczywiste, że dodanie trzech procent stopu srebra, niezbyt zmienia właściwości fizyczne produktu końcowego. W związku z tym, głównym celem próbki – widelce, łyżki i produkcji noży.
 3. Jeśli lista próba srebra – jakie są rodzaje – the 875-I służy do biżuterii. Dekoracja takiego planu powinien być nazywany „klasy ekonomicznej”. Fakt, że wartość produktów jest niższa, a ze względu na zwiększoną wytrzymałość w porównaniu z czystego srebra, trudno jest zrobić filigran pracy.
 4. 925-I próbka jest srebrny – najczęściej w przemyśle jubilerskim. Po pierwsze, niewielka ilość innych metali nadaje charakterystyczny srebrnych blasku. Dość miękka konsystencja pozwala produkować wspaniałe dekoracje. Z tym wszystkim, wielki srebrny zachowuje swój kształt.
 5. 960-I próbka jest typowy dla biżuterii. Właściwości fizyczne i wizualne jest podobna do 925-ty. Jednakże, jest bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Jedyną zaletą – praktycznie nie utlenia i, w konsekwencji, nie czarny.

Próbki srebra: co to jest i do jakiego zastosowania? Pytanie jest dość specyficzny. Każdy powinien samodzielnie decydować jakie właściwości musi mieć produkt, który jest gotów kupić.

srebro

Teraz wiesz rodzaje srebra. Jakie są próbki srebrny i jak próbkę umieszcza się na gotowym produkcie – znaleziono. Następnie, pomówmy o czystego metalu.

Srebrny, oznaczone próbki 999th, jest miękka. Jest to czysty metal, więc to nie jest używane do produkcji biżuterii. Jego bardzo łatwo zgiąć lub złamać. Jeśli się ornament z czystego srebra, a ponadto będzie szybko tracą kształt i natychmiast zmienia swój kolor: metal utlenia się szybko i staje się nudna.

Czystego srebra jest stosowany do wytopu wlewków lub monet kolekcjonerskich. Przez siebie, obiekty te nie są wykorzystywane w życiu codziennym, co minimalizuje uszkodzenia powierzchni.

Jak określić jakość domu srebra?

Nowoczesne technologie pozwalają ukształtować biżuterię tak, że jest to prawie niemożliwe, aby odróżnić je od prawdziwych. Ale jeszcze zwrócić produkt w ciągu 14 dni nie został odwołany, ponieważ powrót do domu i zmniejszają podniecenie nowych gadżetów, zalecamy przeprowadzić prosty test w celu ustalenia składu o.

Teraz, że wiesz co to próba srebra. Ale jak rozpoznać autentyczność produktu?

 1. Pierwszym i jednym z najbardziej skutecznych testów – sprawdź magnes. Prawdziwe srebro nie będzie przyciągać. Jednak nie jest to jedyny metal, który ignoruje „atrakcyjność” magnesu. Tak że nie powinno być dodatkowe badanie.
 2. Można odtwarzać i przewodność cieplną. Srebra szybko przejmuje temperaturze otoczenia. Mówiąc najprościej – natychmiast ogrzewa się w rękę i szybko schłodzić w zimnej wodzie.
 3. Alternatywnie wskaźnik może być stosowany jodu. Kropla jodu pozostawi ciemne miejsce. Należy jednak pamiętać, a to jest do czyszczenia plam nie jest takie proste.

Nie zalecamy zginania i nacinania produkt. Jeśli jest to fake, to będzie niemożliwe, aby wrócić i utrzymać produkt zepsuty – wyrzucić pieniądze w błoto.

Teraz wszyscy wiemy o tym metal jest: jakie są próbki srebra, które są używane. Tak więc, przy zakupie produktów będzie w stanie dokonać właściwego wyboru.