507 Shares 9599 views

Japoński mundurek szkolny – rewolucja w świecie mody

Wszyscy wiemy, jak nie lubi dzisiejszych młodych ludzi do noszenia mundurków szkolnych. I nawet teraz, kiedy dziewczyny studentki mogli zmienić nudne brązowe sukienki szkolnych i czarne fartuchy na gładkie bluzki i ciemne spódnice, radość z nich, to nie powoduje.


Spójrzmy na Wschód

Bardzo różna reakcja na szkolnym mundurku widać w japońskich nastolatków. Jest to rodzaj ubrania nagle stał się bardzo popularny i popytu. Japoński mundurek szkolny dzisiaj cieszy się dominującą pozycją w szafie młodzieży. Młodzi ludzie są tak zakochani w postaci studenta jak w życiu codziennym, czy jest to stylizowany pod ubraniem.

Japońscy studenci – jakie są?

Która obejmuje również japońską wersję mundurków szkolnych? Absolutnie znajome elementy odzieży: białą bluzkę, krótką spódniczkę fałdowania koloru niebieskiego, kurtka dopasować spódnicę, pończochy przed lub powyżej kolan, ciemne skórzane buty. Niektóre szkoły mogą sobie długi, wąski krawat i szelki, są one powszechnie wykorzystywane do innych celów, jak również modnym dekoracyjnym akcesorium. Dlatego wydaje się, że większość zwykłych rzeczy stały się wyznacznikiem mody wśród nastolatków?

Wykład na temat historii

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zwrócić się do historii. W japońskich szkołach pierwszego ubranie studenta pojawił się w 19 wieku. Od tego czasu aż do końca ubiegłego wieku japoński mundurek szkolny praktycznie niezmienionym. Nazywali ją „uniform” i wyglądała bardzo nieatrakcyjne. Chłopcy nosili mundurów, przypominający stylu wojskowym, a dziewczęta – tak zwane „Sailor”: bluzkę z marynarskim kołnierzem i spódnicę na gniecenie. W późnych latach 80-tych ubiegłego wieku japońscy studenci zaczęli walczyć o prawo do odstąpienia postać studenta. Administracja szkoły nie stać niepokoje wśród studentów, ale również całkowicie do ustępstw i nie chcą. Wtedy było to rozwiązanie kompromisowe: zmienić nudne jednolite na specjalnie zaprojektowany przez projektantów stylowe, wygodne i wygodne ubrania do szkoły. Zwłaszcza teraz, gdy Japonia zmniejszenia płodności, a każda szkoła była gotowa na wszystko, aby przyciągnąć więcej studentów ich ściany, w celu uproszczenia wymogów do ubioru szkolnego. Maiden japoński mundurek szkolny (zdjęcia – w artykule) jest nawet krótszy, już pojawiają się elementy dekoracyjne: wstążki, bombki z perełek. Oprócz postaci studenta nastolatków noszenie czapki, jasne krawaty, łuki, pasiaste skarpetki. Białe bluzki ozdobione haftem w formie emblematu szkoły lub skrót JH, co oznacza „szkołę młodości”.

Szkoła mody

Możemy z całą pewnością powiedzieć, że japoński uczennica stała się trendy w świecie mody. Zaskakująco, to jest fakt. Do tej pory japoński mundurek szkolny stał się trend mody w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Młodych ludzi noszących go jako stylowy codziennego ubrania.

Nie bój się zrobić robótki

Jeśli masz umiejętności szycia, i trzeba japoński mundurek szkolny, wzór można zrobić samemu. Wtedy podnieś tkaniny i armatury oraz własne ręce, aby stworzyć modne i wygodne ubrania w stylu japońskim.

wniosek

Japoński mundurek szkolny strój nadal jest popularny wśród młodzieży naszego kraju. Wielu studentów wolą tę opcję: praktyczne i piękne i modne.