380 Shares 2762 views

Jak dowiedzieć się routera IP: podstawy

Dziś wielu abonentów przewodowych i szybkich połączeń internetowych bezprzewodowych, które zawierają typy sieci LAN, ADSL, 3G i Wi-Fi, używany jako urządzenie dozujące routera. To bardzo proste, widzisz! Wystarczy umieścić urządzenie w ciągu kilku kliknięć skonfigurowanych go (i często odbywa się to przez specjalistów ISP) – i dał jednego połączenia internetowego na ile chcesz i co chcesz urządzenie, zwłaszcza w przypadku korzystania z routera bezprzewodowego.

W tym ostatnim przypadku, bez względu na to, gdzie jesteś w mieszkaniu pod warunkiem dobrego przejście sygnału Wi-Fi zawsze mają dostęp do internetu. Zdarza się, że opcja ta oferuje łączność usługodawców i przedstawicieli firmy, gdy klient mówi, że chce mieć dostęp do sieci World Wide Web z wielu komputerów, co zdarza się bardzo często. Jednak wielu klientów przed problemami mają bardzo niewielkie pojęcie o tym, co jest „to pole, z którego pochodzi z Internetu.”

Ale czasami przychodzi czas, kiedy trzeba konfigurację routera. Najczęściej, gdy klient nie zdecyduje się zrozumieć własną rękę, i wezwać specjalistę, kompetentny w tych sprawach. Ale czasami nie jest to możliwe i konieczne jest, aby zrozumieć samych technologii sieciowych azah.

Celem tego artykułu – aby pomóc Ci zdecydować na pytanie, jak znaleźć router IP. dają również pewne, aczkolwiek bardzo powierzchownego rozumienia technologii NAT (Network Address Translation). I jak się uczyć zewnętrznego IP routera, to nie jest nawet kwestia – wystarczy wejść na stronę i zobaczyć 2ip.ru dynamiczny adres przypisany do operatora urządzenia. Ale przejść do głównego tematu tego artykułu.

Być może stracił w ustawieniach routera, trzeba „Port Forwarding”, aby zmienić ustawienia routingu lub serwera usługodawcy, podłączyć dowolną funkcję lub zainstalować na urządzeniu najnowszy firmware. Opcji pojawia się dostęp do tej masy jednostkowej. W tych przypadkach, na pewno nasuwa się pytanie, jak znaleźć router IP.

Częściej niż nie, domyślnie jest to adres początkowy zakresu adresów IP przydzielonych do sieci lokalnej (192.168.0.1, 172.0.0.1, 172.0.1.1). Ale czasami zdarza się, że adres IP routera dano niestandardowym. W takich przypadkach konieczne jest, aby wykonać następujące czynności. Kliknij przycisk „Start”, wybierz z gamy „Uruchom”, wpisz w oknie, które zostanie otwarte, kliknij polecenie cmd. Otwiera konsolę. Uzyskanie ipconfig / all. System daje wszystkie dostępne informacje o interfejsach sieciowych. W ten sposób łatwo jest znaleźć routera IP.

Istnieje również alternatywa poleceń. To pozwala odpowiedzieć na pytanie, skąd wiesz routera IP, wyświetlając tablicę routingu – route print. Jeśli używasz do uzyskania dostępu do Internetu nośników rosyjskiego dostawcy, połączenie VPN ma siedzibę lub PPPoE to na routerze i dystrybucji Internetu odbywa się w sieci lokalnej.

Komputery wszystkich kształtach i rozmiarach, w tym laptopy i tablety sprawiło dystrybucję adresów IP określony zasięg lokalny podsieci. Router w tym systemie, oczywiście, brama. Że adres IP jest wyświetlany na polecenia ipconfig / all. Potem zbieramy adres IP routera w linii poleceń, a my wyświetlone okno wprowadzania poświadczeń, aby zalogować się do routera.

Jeśli korzystałeś z ustawień domyślnych, nazwa użytkownika (nazwa konta) i hasło można znaleźć w dokumentacji urządzenia. Może się zdarzyć i tak, że, niezależnie od przyczyny, nie znasz hasła do urządzenia. Ostrzeżenie! Przed zresetować ustawienia, należy zapewnić dostępność danych do autoryzacji na serwerze usługodawcy (bramy VPN lub PPPoE, serwery DNS, login i hasło). Wtedy najprostszym sposobem, aby zresetować. W tym odłączyć od routera i przytrzymać na chwilę przycisk RESET (zazwyczaj znajduje się na spodzie urządzenia).

porty routera żarówek jednocześnie zapala się i gaśnie. Po tej operacji, poczekaj, aż router załaduje firmware z nowymi ustawieniami (żarówka zaświeci się) i podłączyć go do sieci, uaktualnienie interfejsu sieciowego komputera, do którego chcesz uzyskać dostęp do jednostki administracyjnej w ipconfig konsoli komendę / odnowić.

Zatem interfejs sieciowy otrzymuje nowy adres IP i tabeli routingu. Potem idziemy do routera poprzez przeglądarkę i pojawi się okno autoryzacji. Próbuje się kierować do niego dane, domyślne określone dla danego modelu i przejdź do konfiguracji. Więc już zorientowali się, jak znaleźć routera IP.