458 Shares 9926 views

DNS-konfiguracja w systemach Windows i Linux. Jak sprawdzić ustawienia DNS?

Na dzisiejszym rynku w celu zapewnienia niezawodności i bezpieczeństwa połączeń internetowych są coraz częściej zaczynają się pojawiać różnorodne usługi, w szczególności, jest szczególnym miejscem jest podana do serwera DNS. Ustawienia te serwery dla wielu ludzi są dość czasochłonne. Jednak na wyjściu pojawi się wyjątkowo niezawodne i bezpieczne serwery, które zapewniają ochronę podstawową i kontroli rodzicielskiej, czyli blokowanie niechcianych, szkodliwych, a nawet niebezpieczne strony.

Jednak najważniejszym elementem, który wpływa, jak skutecznie działa DNS – konfiguracja serwera, który chcesz wykonać bardzo dokładny sposób.

Co to jest DNS?

DNS – jest wyspecjalizowanym rozproszony system oznaczania korespondencji pomiędzy numerycznej adres IP i nazwę. Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze w zakresie obróbki wszystkich rodzajów tabel routingu, ale w tym samym czasie – jest absolutnie nie do przyjęcia dla ludzi. Wszakże ludzie pamiętać ogromną liczbę zestawów liczb jest znacznie trudniejsze niż w przypadku znaczących nazwisk.

Początkowo, w celu uproszczenia interakcji, jak również ułatwić użytkownikom było sobie konfigurację DNS-Server, należy użyć tabeli niestandardowego, w którym korespondencja adresów numerycznych do poszczególnych nazw maszyn i tych tabelach są zachowane do dziś i są aktywnie wykorzystywane przez różne stare aplikacje. W szczególności, jest to plik o nazwie hosts. Obecnie większość ludzi zdaje sobie sprawę, że różne zasoby internetowe w ich nazw domen, a takie stwierdzenie jest prawdziwe nie tylko dla adresów różnych stron internetowych, ale również dla adresów e-mail.

W tym przypadku adres w dowolnej pozycji dominującej zajmuje pojedynczy serwer nazw domen.

Dlaczego potrzebne są serwery DNS?

W ten sposób możemy określić główny celem jest konfiguracja serwera DNS, a jego dalsze wykorzystanie:

 • Aby uzyskać unikalne informacje o adresie IP konkretnego serwera, zgodnie ze swoją nazwą, i vice versa.
 • Routing inną wiadomość.
 • Zapewnienie pełnej informacji o tym, co służą serwery w sieci konkretnych protokołów.

Dlaczego jest prawidłowe ustawienie?

Na przykład w Ubuntu ustawienia DNS na bardziej szczegółowym poziomie wymaga pewnej wiedzy i pełnego zrozumienia tego, co stanowi te lub inne ustawienia. W tym przypadku, nie może iść mowy o eksperymentowaniu, robi zmienić serwer w danej firmie. Wszakże jeśli Ubuntu ustawienie DNS zostaną przeprowadzone w co najmniej jednej akcji wysypka, cała sieć spółki będzie trochę więcej niż dużej liczby przewodów, ponieważ nikt usługa nie będzie działać prawidłowo.

Jednak wielu użytkowników ufności chciał wprowadzić ustawienia ręcznie. I to dotyczy nawet takich prostych rzeczy jak wprowadzenie adresu IP, maski podsieci oraz adres bramy i ustawienia DNS na komputerze. Ale w rzeczywistości, wiele osób już dawno automatyzację takich procesów.

Windows 8

 1. Aby skonfigurować serwer w systemie operacyjnym, będzie początkowo trzeba wnieść myszy w lewym dolnym rogu ekranu, kliknij LPM na przycisk „Start”, a następnie otwórz „Panel sterowania” za pomocą menu kontekstowego.
 2. Teraz przejdź do „Sieć i Internet”, a następnie „centrum sterowania siecią” i teraz przejdź do „Zmień ustawienia adaptera”.
 3. W menu podręcznym, trzeba być na liście, aby wybrać odpowiednie połączenie sieciowe. Kiedy go znaleźć, kliknij na nim i RMB wybierz „Właściwości”.
 4. Na liście „Zaznaczone składniki są wykorzystywane przez to połączenie”, należy wybrać „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IP)”, a także nacisnąć przycisk „Właściwości”.
 5. Teraz otwiera się nowe okno, aw szczególności „Ogólne” kartę, gdzie trzeba będzie wybrać „Użyj adresów DNS.”
 6. Po umieścić odpowiednie pole wyboru, będziesz odblokować możliwość wprowadzenia różnych linii dane poniżej, a teraz można wprowadzić w polu ustawienia serwera DNS, które Cię interesują strojenia.

A następnie „OK”, trzeba będzie naciskać w celu wejścia zmiany zostały zapisane. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że nie trzeba wprowadzić parametry w najlepszych linii (IP), a mianowicie niższe, gdyż w przeciwnym razie nie będzie w stanie wprowadzić daty ustawieniach DNS, które ustawienia powinny być zmieniane.

Windows 7

 1. Ponownie, jak w przypadku z poprzedniego systemu operacyjnego, otwórz Panel sterowania.
 2. W „Sieć i Internet” wybierz „Wyświetl stan sieci i zadania”.
 3. W „Wyświetlanie aktywnych sieci należy wybrać pozycję z prawej strony przycisku” Connections”.
 4. W oknie, które się pojawi, trzeba kliknąć „Właściwości”, „Status połączenia”.
 5. Na liście „Zaznaczone składniki są wykorzystywane przez to połączenie”, należy wybrać „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IP)”, a także nacisnąć przycisk „Właściwości”.
 6. Teraz otwiera się nowe okno, w szczególności zakładka „Network”, który trzeba będzie wybrać „Użyj adresów DNS.”
 7. Po umieścić odpowiednie pole wyboru, będziesz odblokować możliwość wprowadzenia różnych linii dane poniżej, a teraz można wprowadzić w polu ustawienia serwera DNS, które Cię interesują konfigurowania.

Naciśnij przycisk „OK”, a ustawienia zostaną zapisane.

Windows XP

Następnie przyjrzymy się, jak sprawdzić ustawienia DNS lub zmodyfikować je w systemie Windows XP:

 1. Poprzez menu „Start” przejdź do „Panel sterowania”.
 2. Teraz wybierz „Połączenia sieciowe” i szukasz czegoś, czego potrzebujemy.
 3. Idąc na zakładce „Ogólne”, zgodnie z nazwą „Connection Status” Opcja „Właściwości” będzie musiał wybrać.
 4. Teraz musimy wrócić do „Ogólne”, przewiń w dół, a następnie wybierz sekcję „Protokół internetowy (TCP / IP)”, a następnie wybierz „Właściwości”.
 5. W sekcji „Ogólne” na dole zaznacz pole wyboru „Użyj adresów DNS”, po którym będzie można wpisać swoje dane.

Naciśnij przycisk „OK” i zamknij wszystkie okna. zostaną zapisane ustawienia.

Windows Vista

Spójrzmy teraz, jak sprawdzić ustawienia DNS i wprowadzić zmiany do nich w systemie operacyjnym Windows Vista:

 1. "Start"> "Panel sterowania".
 2. „Centrum sterowania Network”
 3. W „Network” będzie musiał wybrać „Wyświetl stan każdego połączenia.”
 4. W oknie, które pojawia się przed trzeba kliknąć na „Właściwości”.
 5. Podobnie jak w poprzednim przypadku, przewiń w dół do momentu, kiedy nie będzie w stanie wybrać „Internet Protocol Version 4 (TCP / IP)”, a następnie kliknąć na „Właściwości”.
 6. Zaznacz pole wyboru „Użyj adresów DNS”, po którym będzie można wprowadzić różne informacje.

Naciśnij przycisk „OK” i zamknąć wszystkie okna, zostaną zapisane wszystkie ustawienia.

Linux (Ubuntu)

Linux w konfiguracji DNS przy użyciu usługi resolvconf, przy czym regulacja parametrów przeprowadza się na podstawie danych otrzymanych z różnych podsystemów. Jedną z użytecznych właściwości tej innowacji jest to, że obecnie system plików jest generowany w pełni automatycznie, a nie indywidualnie każdy program, który chcesz dokonać różnych zmian i przy użyciu wspólnego interfejsu programowania. Tak więc wszelkie zmiany w tym pliku, można spróbować zrobić swoje, w końcu właśnie stracił.

W związku z tym informacje DNS przeznaczonych do interfejsów statycznych musi być wprowadzony w specjalnym pliku etc / network / interfaces w parametrach wyszukiwania sekcja, są serwery nazw, jak również domeny. W tym przypadku parametry te muszą być zgodne z charakterystykami określonymi w resolv.conf.

Debian

Jeśli trzeba Debian konfiguracji DNS, procedura ta nie różni się od tej, która jest dostarczana przez inne dystrybucje. trzeba będzie dodać indywidualną nazwę hosta i jego adres IP w oddzielnym pliku etc / hosts dla różnych zapytań statycznych. Do komputera, a następnie stale wysyłane różne wnioski do odpowiedniego serwera, można po prostu dodać adres zasobu w oddzielnym pliku etc / resolv.cong.

Na przykład, jeśli używasz komputera wpisać 192.168.1.1 The które muszą być nieustannie wysyłać wszystkie rodzaje zapytań dla określonego serwera DNS, a następnie następujący wiersz musi być obecny w resolv.conf: serwera nazw 192.168.3.2.

W ten sposób można zmienić ustawienia DNS serwerów we wszystkich systemach operacyjnych. Ważne jest, aby ustalić dokładny adres, aby zapewnić operatorowi bo inaczej po prostu nie można uzyskać połączenia.