345 Shares 2047 views

Krzyż szwy dla początkujących gotowego rysunku. Pomysły przeszycia

Nawet w dobie technologii informacyjnych, gdzie wielu ludzi przebywa tematy preferowane wirtualny świat cross-stitch w żeńskiej połowy ludzkości pozostał popularny. W tym artykule omówiono krzyż szwy dla początkujących gotowego rysunku, a także porady dać i pomysłów.

Hoop – ważnym narzędziem

Hoop – klip na płótnie (płótno, tkaniny) dla wygody haftu. Co im się podoba? Najczęściej dwa pierścienie, które są zaciśnięte pomiędzy krawędziami płótna. Obręcze są w różnych średnicach. Jeśli needlewoman początkujący zdecydował się na dobre, aby dać się ponieść i haft na długo, to lepiej kupić obręcz w kilku rozmiarach.

Nawet krzyż szwy na gotowym rysunku zapewnia wymiary gotowego dzieła. Na przykład, jeśli jest napisane, że wielkość przyszłej haft 30×30 cm, wówczas należy dobrać obręcz o średnicy około 30 cm. Nie bój się tego, że płótno nie może być ustalona. Zwłaszcza dla tego materiału w gotowych zestawów dostarczonych z naddatkiem około 10 cm.

Zestaw gotowy, lub tylko schemat?

Natychmiast należy powiedzieć, że krzyż szwy dla początkujących gotowego rysunku bez gwintu w zestawie nie jest pożądane. Fakt, że początkujący nie ma pojęcia, jaki rodzaj nici potrzebne do tego haftu. Po płynnego przejścia kolorów nie widać nawet doświadczonego artystę lub tkacz. Jak można odróżnić od razu bardzo ciemny zielony kolor z ciemnozielonego? Tak, są kolory w zestawie są łatwo pomylić. zrobić idealny zestaw dla początkującego fabryce:

  • Schemat haftowania oznaczeń każdego koloru (po stronie układu dekodowania tych postaci kolorów w liczby palet);
  • Zarys żądaną wielkość dodatku;
  • Specjalna igła do haftowania (nie we wszystkich zestawach, trzeba szukać firmy);
  • nić (szycie lub wełna) w pożądanej ilości (są one ustalane mozaiki odpowiednią liczbę).

Zazwyczaj, na odwrotnej stronie obwodu zapewnia rekomendacje dotyczące haftowania. Muszą być dokładnie zbadane, aby potem nie miał żadnych problemów podczas operacji i po.

Nie każdy nowy needlewoman zauważyć ważną rzeczą, którą trzeba haftować w 2 wątkach, a nie 6 jak mogłoby się wydawać. Jeśli w okolicy jest kilka miejsc, gdzie chcesz żądany kolor, można uciąć nitkę i złożyć na pół. Tak będzie bardziej niezawodne, koniec nitki oka nie wypadają.

Od czego zacząć?

Zalecenia w zestawach gotowych często jeden: haft jest lepiej zacząć od środka. Rysunki są zarówno ciągłe i nieciągłe (nieregularne spacjami). Po pierwsze można uruchomić z dowolnego kąta, nie tylko od środka. Ale ten ostatni będzie musiał zaczynać od centrum miasta i poruszać się w dowolnym kierunku, z czterech stron.

wzory schematy do haftu wystarczająco wygodne wymyślone. oznaczono ich sieciowanie (10×10 komórek), przy czym krawędzie są podane numery (przesunięciami) od krawędzi lub centrum (zazwyczaj pierwszy). Konieczne jest, aby określić kierunek. Kiedy to nastąpi, można rozpocząć od krawędzi.
Można zobaczyć przykład z wyhaftowanym misiem na zdjęciu powyżej. W centrum znajduje się znak, gdzie lepiej zacząć. Ale można zacząć od granic „wielkiego placu”. nie jest zalecane od samego brzegu wzór haftu tutaj. Weźmy, na przykład, współrzędne punktu przecięcia (30, 30) i przesuwa w kierunku początku (40, 40) lub (20, 40). Przeważnie kolor jasnobrązowy symbol (x). Wybór długie dwie linie i włożyć igłę. W celu wyszywania, jak wskazano na rysunku. Mamy więc i z innymi kolorami wykonać.

Jakie programy wybrać początkujący?

Byłoby wielkim błędem, jeśli początkujący wybiera dużego systemu. Lepiej zacząć od drobnych, w celu zapewnienia poprawności wybranego hobby. Ten robótki, niestety, podobnie jak wiele innych, ma poważną wadę: można zepsuć wzrok. Ci, którzy mają tak źle, ale też brak oświetlenia, trzeba wziąć mały haft z dużym płótnie.

Cross Stitch zajmuje dużo czasu, dlatego warto zdecydować się na pracę tymczasową, na przykład, 2 godziny dziennie z przerwami 10-20 minut po godzinie haftem. Krzyż szwy dla początkujących gotowego rysunku powinien przynieść radość, a nie udręką, nie jest to zalecane, aby poddać się pokusie, aby kupić bardzo ładny zestaw wymiarach 50×50 cm. To jest dla tych, którzy opanowali podstawową haft.

Jazda z niedźwiedziem, przedstawione w poprzednim rozdziale, jest idealny dla początkujących: ma niewielki zestaw nici, prosty obwód. Cena, co do zasady, na takim małym zestawie.

Płótno z obrazem lub zestawu?

W sklepach wspólnego zarysu wzorkiem do haftu. Nici powinny być niezależnie wybrane. Natychmiast należy zauważyć, że nie jest opłacalne. Molyneux jest drogie i tylko sprzedawane standardowego motek. Wyciąć odpowiedniej ilości, nikt nie będzie. Drugim problemem jest to, aby wybrać kolory nici. Łatwo jest popełnić błąd w tym przypadku. Dlaczego? Gdy haft jest gotowy, można zauważyć, że niektóre kolor jest zbyt jasny i nie na miejscu, to psuje cały obraz. Haft i wygląd będzie brzydkie.

W ostatnim secie, wszystko jest wykonane, a cena jest do zaakceptowania. Ważne jest to, aby zobaczyć, co jest w paczce. Zamiast nici wełniane można haft wątku, który nie jest bardzo odpowiednia. Są w stanie zgubić nawet z uważnej obsługi.

Pomysły dla gotowego haftu

Gdy haft jest gotowy, chce komuś podarować lub zwrócić się do sprawy. Koncepcje mogą być masy, w zależności od przecięto szwy ze schematów: jednolity obraz lub nieregularnego kształtu, każdej wielkości. Co można myśleć? Może to być:

  • obraz w ramie pod szkłem;
  • torby, etui, karta;
  • skrzynki, klatki piersiowej, poduszka;
  • koc lub szmatką.

Ważne jest, aby traktować krawędzie płótna, więc nie rozkwitły w czasie. Jeśli zamierzasz w przyszłości, aby usunąć tę rzecz, a następnie wkręcić w haft od początku trzeba mocno naprawić i na końcu materiału nałożyć mocno plecy.

Co można powiedzieć o ostatnim poprzecznym szwem dla początkujących gotowego rysunku? Działa wystarczająco długo, ale fascynujące. Pamiętaj, aby zapewnić dobre oświetlenie i wygodne miejsce, a następnie podjąć wiele rzemiosła przyjemności.