413 Shares 2906 views

Piotr Glebow: filmografia, życiorys i życie osobiste

Piotr Glebow – legendarny radziecki aktor. Wielu przedstawicieli obecnej generacji jego imię i nazwisko nic nie mówi. Zdecydowaliśmy się skorygować nieporozumień. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, gdzie się urodził i studiował Piotr Glebow. Prywatne życie aktora będą również brane pod uwagę. Zapraszamy do lektury!


Piotr Glebow: biografia

Ludowy Artysta ZSRR urodził się 14 kwietnia 1915 w Moskwie. Pochodzi z rodziny o dziedzicznych arystokratów. matka Piotra – skromna i inteligentna kobieta, a jej ojciec był przywódcą szlachty Kashira. Słynny kozacki ataman Orłow-Denisow też był krewny naszego bohatera.

Do 4 lat, Piotr mieszka w stolicy Rosji. Ale podczas rewolucji musieli przejść z bratem we wsi, położonej w pobliżu Zvenigorod. Wieczorami chłopcy z dziadkami śpiewał do akordeonu. I po zmroku, chłopców pobiegł do stajni. Lubili się jeździć. Peter doskonale poradził sobie z koniem. Marzył o zostaniu huzar.

nauka

Aby powrócić do Moskwy przez długi czas było to niemożliwe. Dlatego nasz bohater udał się do wiejskiej szkole. Nauczyciele uważali go za dobrego ucznia, przeciągnięty do wiedzy. Pod koniec Siedmioletni Peter miał wybrać swój przyszły zawód. Bez myślenia, wyraził chęć studiowania w uczelni rekultywacji. Co jest powodem jego wyboru? Peter po prostu lubi naturę. Od maja do października, szedł boso na trawie. Od najmłodszych lat chłopiec lubił polowania.

Wkrótce College z Moskwy przeniesiony do prowincji. Glebov udał się do miasta Braszowa. Jest facetem łatwo wszedł do rekultywacji i Road College. Szkolenie trwało 4 lata. Ale było warto. W 1940 roku Peter otrzymał dyplom z ustanowienia samego końca. Udał się do Moskwy, gdzie wstąpił do Opery i Dramat Studio Stanisławski. Został wpisany na kurs Kiedrow.

wojna

W 1941 roku nasz bohater wziął do Teatru Dramatycznego. Stanisławski. Piotr Glebow otrzymała małe role. Wkrótce zgłosił się do przodu. W ciągu 4,5 roku młodego mężczyzny służył w artylerii przeciwlotniczej pułku artylerii. Wraz z towarzyszami strzeżone przedmieścia Peter zachodni sektor od obcych najeźdźców.

pokojowy

Glebov udało się przetrwać zimno i głód. Po wojnie wrócił do Moskwa Teatru Dramatycznego. Wiele z jego kolegów nie były już żyje. W pamięci Piotr Pietrowicz były one jasne i utalentowanych ludzi.

Obsługa w Teatrze Dramatycznym. Stanisławski Glebov dał prawie 20 lat swojego życia. Brał udział w kilkudziesięciu przedstawieniach. Wśród jego prace mogą być wybitnych ról w takich produkcjach jak „The Salem Witch”, „Dni turbin”, „Trzy siostry” i innych.

kariera filmowa

W filmach Glebov Petr Pietrowicz rozpoczęła się w 1940 roku. Jego pierwszy film roboty stały się częścią nieco w filmie „Favorite Girl.” „Sen” przed wysłaniem na front aktora mogła gwiazda w filmie. Rola była tak mała, że jego nazwisko nie jest nawet wskazany w kredyty.

Po powrocie z frontu, nasz bohater postanowił rozpocząć karierę filmową. Jednak pierwszą poważną rolę otrzymał dopiero w 1957 roku. Reżyseria Sergei Gerasimov zaproponował mu współpracę. Piotr Glebow powodzeniem przyzwyczajeni do wizerunku Gregory Melehova. Publiczność doceniła grę młodego aktora.

Na planie „Cichy Don” chłopskich umiejętności nabytych przez Piotra jako dziecko, przydała. Na przykład, nie trzeba uczyć jeździectwa. Glebov od najmłodszych lat wiedział, jak radzić sobie konia.

Grisha Melehova rola zrobił nasz bohater znany i popularny aktor. Propozycje od twórców posypały się na niego jakby z rogu obfitości. Ale Piotr nie wystarczy dla każdej roli. Studiował scenariuszy. Większość propozycji musiał wyeliminować. Glebov został nakręcony tylko w tych filmach, do których leżał duszę.

Na całej swojej kariery aktorskiej zagrał w ponad 40 filmach. Wśród jego dokonań filmowych to:

  • "Samotność" (1965) – hodowcy;
  • "Charakter Sea" (1970) – pułkownik Arkhipov;
  • "Płomień" (1974) – dowódca Surovtsev;
  • "Chłopaki!" (1981) – Matvey Zubov;
  • "Piołun – gorzkie zioło" (1982) – Ogólny Zharikov;
  • "Bitwa o Moskwę" (1985) – Budenny;
  • "Sureyya" (1987) – wuj Kola;
  • "faceci Bravo" (1993) – major;
  • "Saga o starożytnych Bułgarzy" (1999).

Piotr Glebow, Biografia: Życie osobiste

Nasz bohater nigdy nie był kobieciarzem i zdobywcy kobiecych serc. Przy wyborze partnera życiowego leczonych odpowiedzialnie. Piotr ożenił się, gdy miał 32 lat. Wszyscy jego bracia dawna miał rodzinę.

Z żoną, Marina Levitsky, aktor spotkali się przez przypadek. Cute girl przyszedł Glebov z wiadomością od cioci. Peter spotkał ją. Marina lubił. Aktor pięknie dbał o nią. I wkrótce, zaproponował swoją ukochaną dłoń i serce. Marina uzgodnione. W trosce o szczęśliwym życiu rodzinnym poświęciła karierę jako artysta-architekt.

28 lipca 1956 urodził się pierworodny Marina i Piotr – urocza dziewczynka. Dziewczynka o imieniu Elena. Wkrótce rodzina Glebovs się następny uzupełnianie. Urodził się ich druga córka, Olga.

śmierć

W ostatnich latach życia aktora do figle serce. Żona próbowała otoczyć go opieką i miłością. Lekarze zaleca Petru Petrovichu dużo odpoczynku na wsi. Ale nie miał czasu. Nawet w podeszłym wieku, on nadal działać w filmach.

Po Glebov miał atak serca. Aktor został zabrany do szpitala. Jeśli uważasz, że tam cicho i spokojnie, leżąc na łóżku, coś bardzo złego. Nasz bohater dowiaduje się żarty sąsiadów w oddziale.

85-lecie słynny aktor powiedział w domu, w gronie bliskich przyjaciół. Obfity stół i prezenty, był szczęśliwy jak dziecko. I 3 dni później już go nie było. 17 kwietnia 2000 – to data śmierci aktora. Co jest przyczyną śmierci Glebova? Teraz już wiesz wszystko.

Piotr został sam w domu. Zadzwonił dzwonek listonosza. Aktor wstał, po czym spadł na podłogę. On spojrzał na skrzep. Glebova śmierć nastąpiła natychmiast. Nie czuł bólu. Peter znalazł martwe ciało jego żony. Maria A. dosłownie czarny z żalu. Ona natychmiast wezwał karetkę i MUP.

Dobrze znany i kochany przez wielu artysta został pochowany na cmentarzu Vagankovsky. Żona i córka regularnie przychodzą do grobu. Przynoszą jego ulubiony kolor – ogniste czerwone goździki.

Konkludując

Piotr Glebow żył długo, bogate i radosne wydarzenia tragiczne. On wniósł znaczący wkład w rozwój kina narodowego. Wiele nowoczesnych przedstawiciele działający braterstwo powinna być równa niego.