190 Shares 7278 views

Zamyatin „My”. Podsumowanie produktu

Antyutopia to wyjątkowy gatunek literatury. Z jednej strony, opis świata, który nie może istnieć: świat okrutny, nietolerancyjny bycia człowiekiem. Z drugiej strony – zwykłe życie bez jakichkolwiek elementów fantastycznych, tylko na papierze. I od takiego podobieństwa do naszej rzeczywistości z czasem staje się to trochę przerażające …


Jest to powieść, która pisze rosyjski pisarz Jewgienij Zamiatin „My”. Był pierwszym założyć tego rodzaju pracy. Wielki Oldos Haksli z George'a Orwella stała jego zwolenników.

Zamyatin „My”. Podsumowanie produktu

Powieść jest napisana w formie pamiętnika, który jest obywatelem państwa One. Nazwać – D-503. Przeciwnie, jest jego „szyfr”. Nazwy nie są tutaj, bo nawet mogą wpływać na tworzenie się osobowości, więc potępia Dobroczyńca – wszechmocny i wszechwiedzący władcą.

Pierwszego pamiętnika dowiadujemy się o strukturze życia w jednym państwie. Wszyscy mają na sobie te same ubrania – UNIFEM, a jedynie określa ich kolor podłogi. Napisane na każdej z jej szyfru. W rzeczywistości, ludzie, którzy tu mieszkają, a mieszkańcy nie są: wszystko, i nazywają siebie – policzone.

Warto zauważyć, że pisał Zamyatin „My”, podsumowanie które rozważają obecnie, w 1920 roku. Jak wyraźnie widać w nowej równolegle z sowieckiej rzeczywistości, książka, oczywiście, z życia pisarza w naszym kraju z daleka.

Następnie dowiadujemy się, że D-503 – jeden z najbardziej utalentowanych naukowców, wielkiego matematyka, który, podobnie jak wielu innych mieszkańców państwa One, pracuje nad stworzeniem Integral – statku kosmicznego, który w niedalekiej przyszłości powinno być z załogą, aby przejść do badania odległych planetach. Napisał Zamyatin „My”, podsumowanie, które właśnie czytasz, tak, że niemożliwe jest, aby nie wierzyć w przerażającej przyszłości świata. Jedno państwo ogrodzony zielony mur, za którym żyją tzw dzikusów – ludzie pozostałe tam po Wielkiej Wojnie Bicentennial.

Wszyscy tutaj mają możliwość stosunków seksualnych z jakimkolwiek innym numerowanej płci przeciwnej – po prostu trzeba podjąć szczególne poślizg różowego. Najczęściej spotyka D-503 G-90 – niska dziewczyna pyshnoteloy. Główny bohater i żyć – na planie regulowanego Wszystko tablet, dopóki nie spełni I-330 – rewolucyjny, który wraz z innymi mieszkańcami państwa ktoś ma zamiar wysadzić zielone ściany, aby się uwolnić. Początkowo D-503 uznaje to nonsens, a kobieta jest strasznie nieprzyjemne. Stopniowo jednak, niespodziewanie dla siebie, wydaje się, że uczucie do I-330, który nigdy wcześniej nie doświadczyłem – miłość.

A także ukończył Zamyatin „My”, podsumowanie, które już prawie nie czytać? D-503, I-330 wraz z innymi rewolucjonistami osiągnęli to, co chcieli. Ściana została wysadzona w powietrze, numeracja po raz pierwszy od długiego czasu widział dzikusów, nie było w stanie chaosu zunifikowanej. Niektórym udało się uciec – tam do woli. Jednak wszyscy, którzy musieli opóźnić (wśród nich – i bohater), są poddawane Wielkiej operacja, która zaprzecza fantazji. Ci, którzy są głównymi organizatorami eksplozji, w tym I-330, wykonany przez Dzwony gazowych.

Tylko, że przeczytałeś streszczeniem „My”. Zamyatin zainwestował w tej pracy całej duszy, i dlatego, aby ją przeczytać w całości w każdym przypadku jest to konieczne.