678 Shares 985 views

Begonia hang-Downing – prostota, piękno, dostępność

Begonia hang-Downing charakteryzuje się długie łodygi opadające, dlatego doskonale nadaje się do okien krajobrazu, balkony domów, a także bardzo piękne w wazonach zamontowany. Pędy rośliny szybko osiągają długość 30 cm i więcej, są gęsto pokryte liśćmi. Podczas kwitnienia begonii hang-Downing pokryta mnóstwem pięknych kwiatków, które znajdują się na cienkich szypułkach i może mieć najwięcej różnych kolorach.


Wybór begonia zaczął dawno temu, liderami w tej dziedzinie są Francja, Holandia, Dania, jeden z najbardziej obiecujących i pięknych odmian begonii jest hang-Downing.

Nowoczesnych rodzajów bulwiastych begonii są podzielone na następujące grupy:

– Begonia Grandiflora, który posiada prosty i podwójne kwiaty, są bardzo duże, a niektóre osiągają średnicę 20 centymetrów;

– srednetsvetkovaya, który ma kwiaty średniej wielkości około 10 cm;

– melkotsvetkovaya w postaci stosunkowo małej kwiatów średnicy, do osiągnięcia około 5 centymetrów;

– begonia hang-Downing, ma też zarówno proste i podwójne kwiaty, które są bardzo liczne, ale są one małe, około 4 cm średnicy.

Begonia hang-Downing: rośnie

Pierwszą rzeczą, którą trzeba koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji dla begonii – jest to, że jest bardzo wrażliwy na światło. Słońce roślina czuje się nieswojo, a nawet może prowadzić do oparzeń, natomiast w cieniu rośnie dobrze i kwitnie obficie. Ale nie przesadzaj i zasadzić tę kulturę w mocno zacienionym miejscu. W tym przypadku, roślina czerpie biegaczy i nie mogą kwitnąć. Begonia lubi światło, ale nie toleruje bezpośredniego słońca, na podstawie danych specyfiki jego uprawy i powinien podnieść lokalizację dla jego lądowania. Również begonia – dość delikatne rośliny, a wiatr może łamać pędów, więc jest to, aby chronić ją od tego czynnika.

Zakład boi się mrozu, więc posadzone w ziemi jest potrzebna tylko po wystąpieniu trwałego ciepła. Jesienią, gdy postęp zimno, konieczne jest przedłużenie życia zakładu na pokrycie go w nocy. Jeśli rosną begonie w doniczkach, a zimą jest konieczne, aby umieścić je w ciepłym pomieszczeniu, a jeśli w otwartym polu, to musi być dobrze podgrzać bulwy. Można to zrobić poprzez wylewanie ich na ziemię. Ponadto, ta kultura nie toleruje wilgoci nadmiar prowokując gnicie korzeni, tak pełne begonii trzeba zapewnić dobry drenaż.

Aby roślina podobała ci bujnej roślinności i gwałtowny rozkwit, trzeba ciężko pracować, przygotowując luźne i żyzne gleby. Postępowania gleby wzbogacony próchnicy i torfu, dodaje się również nitrofosfatu i superfosfat.

Kwitnienia begonii może trwać aż do października, kiedy to stopniowo zatrzymać nawadnianie, a po roślina zakwitła, cięte pędy. Aby mieć piękne kwiaty, pozostawiając dwa z najbardziej zaawansowanych lotu, a reszta zostaje odcięta.

Propagowane, begonia hang-Downing nasion i sadzonek i roślin bulwiastych podział. Najprostszym i najbardziej efektywnym jest reprodukcją nasion. Siew produkowany od grudnia do lutego, a już w pierwszym roku, można uzyskać pełny roślina kwitnąca i bulwy dla jego dalszego rozmnażania.

Wysiew odbywa się bezpośrednio na powierzchni podłoża, nie trzeba podłączać. Następnie opryskuje się glebę i szkłem. Jest to konieczne, aby utrzymać temperaturę około 25 ° C Gdy zauważysz pojawienie się siewek, szkło może być usunięty.

Często spryskiwania roślin, które znajdują się pod szkłem, to nie jest konieczne. Jest to niezbędne do wykonywania ich wietrzenie, a po dwóch tygodniach rośliny czują się dobrze i bez szkła.